Domů Profil prodejce Ana Hata
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Praha-západ, ČR
  • 1186 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (430) 100%
Nadšenci: 1473
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1186
Registrace: 11.11.2010
Město: Praha-západ
Stát: ČR

Ana Hata

/ Prodávající
Novinky
975918
4.11.2021 Po dlouhé době nové výrazné náhrdelníky ze surových kamenů.

Nové výrazné náhrdelníky - různé barvy, různé kameny. 

 

Pokud máte chuť nakouknout pod pokličku a seznámit se, přijměte pozvání do "Mého kreativního světa" ve stejnojmenném článku a videu :-)

image 

 

   Milí přátelé a pocestní, vítám vás, pojďte dál,

Pod značkou Ana Hata pro vás navrhuji a ručně vyrábím originální šperky a ozdoby především z přírodních materiálů - kamenů, perel, perleti a kovů. Každý kousek z mé dílny je díky tomu originál, který neuvidíte nosit nikoho jiného.


Naleznete zde expresivní náhrdelníky pro speciální příležitost i decentní náhrdelníky na každodenní nošení. Vybrat si můžete jemné elegantní náušničky i náušnice výraznější. Vybraly si u mě dámy, které rády přitahují pozornost, ale i ty, které na sebe nechtějí poutat zvědavé pohledy, avšak touží po nevšedních špercích. 
 

Radost sobě nebo svým blízkým můžete udělat s jedinečným dárkem, originálně zdobeným perem. Tato ozdobní "tužka - šperk" je originální nápad z mé dílny a jinde ji neuvidíte. Šperk do ruky pro ty, které chtějí mít své oblíbené kamínky u sebe ale nenosí šperky.

  

  

 

Kromě autorských šperků zde najdete i šperky – přívěsky z kamenů a nerezu pro vaši kabelku, mobil nebo klíče. Další skupinu pak tvoří záložky s kamínky do knihy, originální zdobené nože na dopisy a již zmiňované unikátní tužky.

V rámci svých možností vám ráda vytvořím šperk na přání. Rovněž máte-li přání jiného kamínku a provedení již vystaveného šperku, neváhejte se ozvat. Preferuji osobní přístup a vaše radost a spokojenost z mých kousků je pro mě nesmírně důležitá. 

Celou nabídku si můžete prohlédnout v kategoriích eshopu vlevo.

Více o tvorbě šperků a používaných materiálech naleznete v horní hlavní záložce : „Šperky a kameny“. Něco málo o mně, jak jsem se dostala k tvorbě a co se skývá za jménem, pak naleznete v záložce "Ana Hata" :-)

Pokud vás zajímá, co na moji práci a přístup říkají zákaznice, pak navštivte "Reference“.  

    
    

Na závěr si jen dovolím připomenout, že kamínky jsou „přírodní materiál“ a tak se jeden od druhého i v rámci jednoho šperku budou mírně lišit.Taktéž můžou mít na sobě drobné nedokonalosti.

Přejete- li si více informací o špercích, neváhejte se ozvat, ráda zodpovím Vaše dotazy.

Přeji vám, aby vás mé šperky těšily a dodávaly vám přesně to, co potřebujete.

A úplně na závěr, moc se omlouvám za případné gramatické chyby a slovní úlety. Čeština není můj mateřský jazyk, takže občas ze mě vypadne nějaká ta "perla" :-)

Vaše 

Jsem hrdou členkou klubu Jak to vidí cínařky a zde je náš klubový profil.

 

 

Pokud se chcete dozvědět o více o tvůrkyni v pozadí Ana Hata šperků, můžete si přečíst tento rozhovor.

Jméno Ana Hata vzniklo jako malá slovní hříčka odvozením od jména srdeční čakry - Anáhata. Zvolila jsem si jej proto, že považuji za důležité se snažit dělat věci srdcem. Cokoliv, co děláme srdcem je krásné a důležité už tím, co z nás, a následně z hotové věci, vyzařuje. A nezáleží tak na tom, zda malujeme obraz, nebo „jen“ vaříme večeři. Jméno Ana Hata tak zároveň vnitřně obsahuje určitou životní filozofii či postoj, který se snažím žít.

Ústředním materiálem mých šperků a ozdob jsou kameny. Kamínky různých tvarů a barev, velké - malé, hladké – drsné, lesklé-matné. Miluji je. Plně jsem jim propadla. Kameny léčivé, plné energie. Cítím jejich energii, věřím v ní a skláním se před ní. Kolik tajemství a síly se skrývá v malém kamínku? A jakou cestou si asi prošel z útrob naší Země až do náušnice, která zdobí Vaše ucho?

Miluji situace, kdy se o kamíncích bavím osobně s kamarádkami nebo zákaznicemi, jak je to povídání a zkoušení kamínků strhne, jak při tom krásně proudí energie a ony jsou náhle stejně nadšené a lapené do „kamínkové pasti“ jako já.

Mé civilní jméno je Kristína a jak možná napovídá to měkké „i“, jsem původně ze Slovenska. Má cesta k drahým kamenům začala v městečku v Itálii, kde se nám při našich toulkách porouchalo auto.

Když přítel řešil opravu, jeho máma mě zatáhla do obchůdku se šperky. A tam si mě našel! Jakmile jsem vstoupila dovnitř, jako bych to nebyla já, kdo řídil mé tělo. Jakoby mi „cosi“ zastavilo kroky a samovolně otočilo hlavu o 90 stupňů doprava, i když se obchod rozkládal na opačnou stranu. A tam visel! Nádherný ametystový náhrdelník z velikých kousků tmavě-fialových kamenů. Plně mě uchvátil, jakoby byl stvořen přímo pro mě (za pár dnů jsem se dozvěděla, že ametyst je kamenem ryb a já jsem březnová).

Věřím, že to byl právě tento náhrdelník, který mě pár měsíců na to v Bruselu zachránil. Ametyst – intuice. Vnuknutí. Jeden vteřinový pohled stačil a já věděla, že mi chce ten chlápek ublížit. Chtěl. Ale nestihl. A mým ametystům za to děkuji. V Bruselu mě pak kroky zavedly do čtvrti Sablon a obchůdku, kde drobný afgánský muž vyráběl a prodával mnoho nádherných šperků z kamínků.

Má cesta a láska ke kamínkům se tak díky těmto zážitkům otevřela.

Ana Hata anebo Anáhata?

Jak jsem již zmiňovala, jméno Ana Hata vzniklo jako malá slovní hříčka odvozením od jména srdeční čakry – Anáhata.

Co tedy je čakra srdce? Zde přináším krátký popis této čakry a též základní informace o čakrách obecně.

Anáhata – čakra srdce – srdeční centrum

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. Jedná se o čakru lásky a vztahů. Jde jak o vztahy k sobě, tak k druhým lidem, ale i k celému světu. Její blokace způsobuje neschopnost lásku dávat i přijímat. Nacházíme zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé. Tudy vnímáme také krásu přírody, harmonii v umění. Zde jsou obrazy, slova tóny přeměňovány na pocity. Úloha této čakry je v sjednocování skrze lásku. Ve své očištěné a dokonale otevřené formě je čakra srdce centrem opravdové ničím nepodmíněné lásky, lásky, která je zde jen kvůli sobě samé, kterou není možné „mít“ nebo „ztratit“.

Každým záporem vytváříme oddělenost a negativitu. Pozitivní láskyplné „ano“ naproti tomu tvoří vibrace, ve kterých se negativní formy projevu a negativní pocity nemohou udržet a mizí.

Prostřednictvím čakry srdce disponujeme velkým potenciálem transformace a uzdravování – pro nás samotné i pro ostatní. Láska k sobě samým, pochopení a přijetí celé naší podstaty z hloubi srdce, nás může od základů proměnit a uzdravit. Je předpokladem k naplňující lásce k ostatním, pro soucítění, porozumění a hlubokou radost ze života.

Čakra srdce je centrum, jehož síla vyzařuje velmi silně.

Když je čakra srdce harmonicky otevřená, člověk vyzařuje přirozené teplo, srdečnost a veselost, což otevírá srdce ostatních, navozuje důvěru a dává radost. Soucit a ochota pomoci jsou pro takého člověka samozřejmostí, žije kvůli lásce, z radosti z dávání, aniž by něco za to očekával. Cítí se všude bezpečně a „doma“. Ve všem, co dělá, je přítomen srdcem. Už nepozoruje, že život je od něj jako něco odděleného, nýbrž jako součást jeho samého.

Co jsou čakry?

Čakry jsou podle hinduistické tradice centra energie. Slouží v systému energií člověka jako přijímací stanice, transformátory a rozdělovače energie různých frekvencí. Přijímají životní energii z vibračních polí, ze svého okolí a jiných zdrojů a transformují ji do frekvencí, které jsou zapotřebí k udržování a rozvoji nejrůznějších oblastí lidského bytosti a prostřednictvím energetických kanálů v těle jim tuto energii předávají. Též vyzařují energii do okolí. Tímto systémem je člověk v bezprostřední interakci se silami, které působí na různých úrovních bytí v jeho okolí.

Zpravidla se uvádí 7 hlavních čaker, které se nacházejí podél vertikální osy těla na jeho přední straně a jsou rozhodující pro všechny nejdůležitější funkce lidského těla, duše i ducha.

Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu (odtud název „čakra“, která v sanskrtu znamená „kolo“). Otáčivý pohyb čaker způsobuje, že energie je vtahována do nitra čaker. Když se změní směr otáčivého pohybu, energie proudí z čaker ven. Čím vědomější je člověk v jednotlivých oblastech života, tím méně stresu a nezpracovaných prožitků tvoří blokády v čakrách.

Čakry však přijímají také přímo ty vibrace z okolí, které odpovídají jejich momentálním frekvencím.Tak nás spojují svými různými funkcemi s děním v našem okolí tím, že slouží jako „antény“ pro celý frekvenční rozsah energie. Slouží jako přijímače pro všechny frekvence energií a informací, které jsou mimo rozsah našich smyslů. Jsou branami, které nás spojují s neohraničeným světem jemnějších energií.

Čakry ale také vyzařují energii přímo do okolí a mění tak jeho atmosféru. Čakrami můžeme vyzařovat léčivé vibrace stejně jako vědomá či nevědomá poselství a ovlivňovat tak lidi, situace i hmotu v pozitivním i negativním smyslu.

(podle knížky S. Sharamon a B.J. Baginski: Základní kniha o čakrách).

O tvorbě šperků, technice a materiálu

Design

Osobně preferuji jednoduchost a eleganci. Také si myslím, že kameny jsou krásné samy o sobě a nepotřebují toho přidávat moc navíc. Proto se u většiny kolekcí snažím o minimum kombinací a minimum různých komponentů nebo materiálů. V hlavní roli jsou kameny a jejich energie a přirozená elegance.

Technika a materiál

Šperky a ozdoby zhotovuji primárně technikou měkkého pájení, s využitím techniky Tiffany, pro kterou používám cín se stříbrem a/nebo cín s mědí. Základ šperků pak kromě minerálů tvoří nerez, měď nebo mosaz.

Pro dosažení „starostříbrného“ nebo starobylého vzhledu někdy využívám tmavou patinu, kterou nanáším na pocínovaný povrch šperku a následně ji pečlivě omyji. Cín zpravidla dále brousím a leštím. Na závěr šperky ošetřuji antioxidačním přípravkem (olejíčkem) určeným pro tuto techniku. Olejíček zamezuje případnou oxidaci kovu (zašednutí/zčernání, ztrátu lesku).

Díle využívám především nerezovou ocel (dráty, řetízky, náušnicové háčky apod.), která je vhodná i pro alergiky.

Proces tvorby

Je pro mně vzrušující vidět, jak vše postupně vzniká pod rukama. Plech se mění v růži, drát v ornamenty a hrouda cínu v různé textury. A nakonec finální patina a broušení někdy změní šperk k nepoznání.

Mám radost, když výroba šperku krásně a přirozeně plyne, když se povede a já cítím, že je to přesně takové, jaké má být. A též mám moc ráda tvořivý proces spolu s vámi, zákaznicemi. Mate nějakou představu, často ne vždy úplně jasnou a já šperk vyrobím a zašlu. Pak jen netrpělivě čekám, jako mladá dívka na první rande – bude se šperk na přání líbit? :-) A když se vám pak líbí a třeba se rozepíšete o tom, jak ho vnímáte a co z něj cítíte - to mě těší dvojnásob! Moc si zpětnou vazbu a komentáře vážím a děkuji vám za ně.

Proč to u mě vyhrál cín?

Cín jako poměrně měkký, flexibilní kov, jsem si oblíbila pro jeho úžasné kreativní možnosti, které například spolu s mědí nabízí a které pořád objevuji.

Cena cínu je též v porovnaní např. se stříbrem příznivější což umožňuje spolu s kameny tvorbu zajímavých i větších výrazných šperků, které by jinak nikdy nemohly vzniknout při zachování přijatelné ceny pro zákaznice. Použití cínu tak dělá šperky dostupné všem a originální šperky tak nejsou pouze výsadou „horních desetitisíc“.

Něco málo o cínu

Cín patří mezi kovy, které jsou známy lidstvu již od starověku především jako součást slitiny zvané bronz. Cín je v normálním prostředí značně odolný proti korozi a zároveň je zdravotně prakticky nezávadný. Je to stříbrobílý lesklý kov, není příliš tvrdý, ale je značně tažný. Nachází využití při výrobě slitin, v potravinářství při dlouhodobém uchovávání potravin (pocínování konzerv, cínové fólie) a při výrobě uměleckých předmětů. Cín je vůči vzduchu i vodě za normální teploty stálý.

Se zpracováním cínu litím do různých forem se setkáváme již od poloviny 3. tisíciletí př. n. l. I v antice byla výroba cínových předmětů vysoce ceněna, ale cínařství dosáhlo vrcholu v evropském středověku, renesanci a baroku. Hlavními výrobky z té doby jsou užitkové a liturgické nádoby, svícny, křtitelnice. Před objevením porcelánu byl cín důležitým materiálem pro výrobu talířů, konví a číší. Později byly z cínu odlévány i drobné hračky (cínoví vojáčci), sošky, pamětní medaile apod.

V současné době je těžiště využití kovového cínu v potravinářství. Vysoká odolnost cínu proti korozi a jeho zdravotní nezávadnost ho určují jako ideální materiál pro styk s dlouhodobě uchovávanými potravinami.

Protože cena samotného cínu je poměrně vysoká, je plech pro výrobu konzerv obvykle ze slitin železa a cínem v tenké vrstvě je pokrýván vnitřní povrch, který je v kontaktu s potravinami. Podobně se upravují i kovové povrchy zařízení pro potravinářský průmysl – trubky, kotle, reaktory… Z cínu lze také vyválcovat tenké fólie (staniol), které se opět uplatňují při ochraně potravin nebo jiných předmětů před korozí.
(tento popis jsem si vypůjčila z Wikipedie)

O kamenech. Který kámen je vhodný?

Jak vybrat ten „správný“ kamínek pro sebe nebo kamarádku? Pro výběr vhodného kamínku je nejlepší se řídit vlastní intuicí. Pokud opravdu netušíte, jaký kámen vybrat, pak si můžete pomoci touto tabulkou podle znamení nebo tabulkou dle jednotlivých čaker.

Kameny podle znamení:

Pro výběr možných kamenů dle data narození se můžete inspirovat tímto přehledem podle knížky Judy Hall, Kameny od A do Z.

Datum narození

Znamení

 

Možné vhodné kameny

21.3 – 19.4

beran

rubín, diamant, ametyst, akvamarín, avanturín, krevel, karneol, citrín, ohnivý achát, granát, jadeit, jaspis, kunzit, magnetit, růžový turmalín, oranžový korund, korund, topas

20.4 – 20.5

býk

smaragd, topas, akvamarín, azurit, černý korund, kámen boji, diamant, kyanit, kunzit, lazurit, malachit, růžový křemen, rodonit, safír, selenit, tygří oko, turmalín, variscit

21.5 – 20.6

blíženci

turmalín, achát, apatit, apofylit, akvamarín, modrý korund, vápenec, chrysokol, chrysopras, citrín, větvičkový achát, zelený obsidián, zelený turmalín, safír serpentin, turmalínový křemen, sagenit, tygří oko, topas, variscit, zoisit, ulexit

21.6 – 22.7

rak

měsíční kámen perly, jantar, beryl, hnědý korund, karneol, vápanec, chalcedon, chrysopras, smaragd, opál, růžový turmalín, rodonit, rubín, mechový achát, ohnivý achát, větvičkový achát

23.7 – 22.8

lev

kočičí nebo tygří oko, rubín, jantar, kámen boji, karneol, chrysokol, citrín, danburit, smaragd, ohnivý achát, granát, zlatý beryl, zelený a růžový turmalín, kunzit, larimar, muskovit onyx, rodochrosit, rubín,  topas, tyrkys, žlutý korund

23.8 – 22.9

panna

peridot, sardonyx, amazonit, jantar, modrý topas, dioptas, karneol, chrysokol, citrín, granát, magnetit, měsíční kámen, mechový achát, opál, fialový obsidián, beryl, sagenit, safír, sardonyx, sodalit, sugilit, smithsonit, okenit

23.9 – 22.10

váhy

safír, opál, ametrín, apofylit, akvamarín, avanturín, krevel, chiastolit, chrysolit, smaragd, zelený korund, zelený turmalín, nefrit, kunzit, lazurit, lepidolit, mahagonový obsidián, měsíční kámen, opál, peridot, safír, topas, prehnit, sluneční kámen

23.10 – 21.11

štír

topas, malachit, apačská slza, akvamarín, beryl, kámen boji, čaroit, dioptas, smaragd, granát, zelený turmalín, herkimer diamant, kunzit, měsíční kámen, obsidián, červený korund, rodochrosit, rubín, tyrkys, hiddenit, variscit

22.11 – 21.12

střelec

topas, tyrkys, ametyst, azurit, modrý krajkový achát, chalcedon, čaroit, tmavě modrý korund, dioptas, granát, zlatavě lesklý obsidián, labradorit, lazurit, malachit, obsidián sněhová vločka, růžový turmalín, rubín, záhněda, korund, sodalit, sugilit, wulfenit, okenit

22.12 – 19.1

kozoroh

gagát, onyx, jantar, azurit, karneol, fluorit, granát, zelený a černý turmalín, labradorit, magnetit, malachit, peridot, křemen, rubín, záhněda, tyrkys, aragonit, galenit

20.2 – 18.2

vodnář

akvamarín, ametyst, jantar, angelit, modrý celestit, modrý obsidián, kámen boji, chrysopras, fluorit, labradorit, magnetit, měsíční kámen, atakamit

19.2 – 20.3

ryby

měsíční kámen, ametyst, akvamarín, beryl, krevel, modrý krajkový achát, vápenec, chrysopras, fluorit, labradorit, tyrkys, smitshonit, sluneční kámen

 

Kameny podle čaker:

Pro výběr možných kamenů dle vhodnosti pro jednotlivé čakry se můžete inspirovat tímto přehledem, opět podle knížky Judy Hall, Kameny od A do Z.

Stává se, že jiní autoři udávají mírně odlišné kameny k jednotlivým čakrám. Pro rychlou orientaci j též možné volit kamínky dle barev v souladu s barvami čaker: 

Čakra

Název čakry

Vhodné kameny k harmonizaci

1

muladhara, základní čakra

azurit, krevel, chrysokol, obsidián, zlatožlutý topas, černý turmalín, karneol, citrín, červený jaspis, záhněda

2

svadhistana, sakráí čakra

modrý a červený jaspis, oranžový karneol, topas, oranžový vápenec, citrín

3

manipura, čakra solar plexu

malachit, jaspis, tygří oko, citrín, žlutý turmalín, zlatý beryl, rodochrosit, smithsonit

4

anáhata, čakra srdce

růžový a zelený křemen, avanturín, kunzit, variscit, muskovit, červený vápenec, rodonit, melounový turmalín, růžový turmalín zelený turmalín, peridot, apofylit, lepidolit, morganit, růžový danburit, rubín, chrysokol, zelený safír

5

višuddhi, krční čakra

azurit, tyrkys, ametyst, akvamarín, modrý topas, modrý turmalín, jantar, kunzit, lepidolit, modrý obsidián

6

adžňa, čakra třetího oka

apofylit, sodalit, vltavín, azurit, herkimer diamant, lazurit (lapis lazuli), granát, fialový fluorit kunzit, lepidolit, malachit s azuritem, královský safír, ocelově modrý obsidián, azeztulit, atakamit

7

sahasrára, korunní čakra

vltavín, citrín, křemen, červený serpentin, fialový jaspis, čirý turmalín, zlatý beryl, lepidolit, fialový safír

 

Čakra

Barvy

1

ohnivě červená

2

oranžová

3

žlutá nabo zlatožlutá

4

zelená,  růžová i zlatá

5

světle modrá

6

indigově modrá, fialová i žlutá

7

bílá, fialová, zlatá

 

  • nedoporučuji pájené pocínované šperky namáčet nebo se v nich koupat, sprchovat, mýt nádobí, brát si je do sauny, bazénu, vkládat do pusy ap.

  • aby šperk neměnil nebo neztratil barvu (resp. jeho patinu) doporučuji vyvarovat se působení různých chemických prostředků včetně krémů, parfémů, čistících a jiných prostředků.

  • nedoporučuji šperk vystavovat extrémním teplotám - dlouhodobému působení mrazu nebo naopak vysokých teplot (na Sibiř nebo k rovníku doporučuji volbu jiného šperku :-) )

  • chraňte šperk před mechanickým poškozením. Cín je přece jen měkčí kov, než drahé kovy, nebo ocel, proto je dobré chránit šperk před pádem, nárazem nebo oděrem 

  • pokud Vás Váš nový šperk zrovna nezdobí, doporučuji ukládat do šperkovnice, krabičky ap., aby se naň neprášilo

  • rovněž některým (především světlým) kamínkům nesvědčí vystavení slunečním paprskům po dlouhou dobu. Proto opět doporučuji, pokud šperk zrovna nemáte na sobě, dopřejte mu odpočinek v krabičce  :-)
  • pokud začínáte pozorovat ztrátu lesku, doporučuji šperk jemně přeleštit (např. vatou pro čištění drahých kovů), případně osvěžit velice jemným jarovým roztokem  - lehce jej omýt měkkým zubním kartáčkem, nebo jemným hadříkem. 
    Následně šperk jemně potřít např. olivovým olejem, který může nechat působit i 1-2 dny (např. zabalený v igelitovém pytlíku / kuchyňské fólii ap.)
    Přebytečný olej pak stačí otřít papírovým kapesníčkem. Olej již nevymýváme. 

  • Máte-li šperků z cínu více, možná by stálo za to zakoupit si k jejich péči k tomu určený antioxidační olej (běžně dostupný jako potřeba pro Tiffany techniku). Ale není to nutné, postačí již zmiňovaný kuchyňský olej.
Způsob dopravy
Doprava pomocí České pošty, obvykle v bublinkové obálce, buď doporučeně nebo jako cenné psaní, které je u Vás spravidla do druhého dne a je pojištěno. V případě zájmu se také můžeme potkat v okolí Prahy 5 a balíček Vám předám osobně, takže nemusíte platit dopravu. Mám účet ve FIO Bance, takže platby ze zahraničí v eurech jsou bez poplatků. For foreign payments you can use Pay Pal account.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Zboží

Další zboží od Ana Hata

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--