Blog uživatele Perutynka
Jak Peru pekla dort :)
Perutynka, 7. Březen 2012 - 22:32
Dneska je Tomáše,
už týden poslouchám MA-MI, a upečeš mi k svátku dort?
Tomu se prostě nedá odolat a důvěru obrovských modrých kukadel nelze zklamat :)
Původně jsem chtěla udělat klasiku - piškotový za studena s ovocem a zakysanou smetanou, ale pak mi náhodou na facebooku do oka padla fotka s krásným duhovým dortem .... a inspirace byla na světě
pokud Vás zaujal, tak postup je jednoduchý, jen časově náročný (pokud máte jedinou formu jako já :)
PIŠKOTOVÉ TĚSTO:
1 bílek vyšlehat
40 g cukru zašlehat
1 žloutek
1 lžíce oleje (obojí zašlehat do cukrového sněhu a hmotu obarvit)
40g polohrubé mouky (opatrně zabalit)
pekla jsem cca 15 minut na 160 stupňů dohromady 7 srdcat, barvila jsem potravinářskými barvivy, které používám na zdobení perníčků, rozpuštěnými v troše horké vody, pro jednou se těch pár éček snad ztratí.
Podzimní slet v netradičních barvách
Perutynka, 13. Listopad 2011 - 18:38
Ráda bych vám představila podzimní novinky v luxusních netypických barevných úpravách.
Vážky v tomto provedení budou k dispozici pouze v několika málo kusech, takže neváhejte :-)
Malá ochutnávka zde, další novinky v obchůdku :-)
Jak se fotí secese?
Perutynka, 26. Říjen 2010 - 16:10.... ne tak jednoduše, jak jsem si původně myslela :)
Ale zpátky na začátek ... proč vlastně fotit zrovna secesi?
Na začátku byla soutěž ... a klub ... náš klub modrých a tyrkysových :) co trochu furiantsky u všech témat do meziklubové soutěže navrhl přívlastek "bez šperků", ačkoliv šperkařky jsou v něm hojně zastoupené.
Jak se dalo čekat, nad tématy se strhla bouřlivá diskuse, padala drsná slova o znevýhodnění šperkařek a tak podobně ... no i já jsem šperkařka a cítila jsem se FAKT DĚSNĚ znevýhodněná :-)))))))))))
A tak jsem se rozhodla poprat s tématem nejen po svém, ale zároveň i bez nutnosti znát jakoukoliv další rukodělnou techniku.
Rozhodla sem se fotit. Však to stejně dělá každej, kdo vystavuje na Fleru, no ne?
- takže nejdřív bojová příprava, která zahrnovala:
Jaké máte zkušenosti s kombinovanou mikrovlnkou? Které značky doporučujete a kterým je lépe se vyhnout?
Perutynka, 11. Říjen 2010 - 16:47No dobře, já vím, že to tu moc nepatří :), ale potřebovala bych pomoci s výběrem .... respektive by mě zajímaly vaše zkušenosti - jak dobré, tak hlavně ty špatné....
Sháním kombinovanou mikrovlnku, jelikož nevlastním klasický sporák a tedy normální troubu. Dám přednost ověřené kvalitě před akční cenou..... zatím jsem měla kombinované mikrovlnky 2 - Sharp (vydržela přes 10 roků) a Daewoo - ta po 3,5 roce doslova vzplála, což si zopakovat fakt nechci a vlastně proto vznikl tento malý průzkum.
Zatím mám předvybrány tyto dvě:
whirlpool jt 369
Whirlpool JT 379 (tu asi spíš)
máte některou z nich? jste spokojení?
pokud ne, s jakou značkou máte dobrou zkušenost?
díky za rady :)
Kocáb podruhé...
Perutynka, 3. Září 2010 - 22:22pro ty, které zaujal předchozí blog o babyboxech malá hádanka... přišel si ho Kocáb prohlédnout?
odpověď není moc překvapující...
Přišel Michal Kocáb k babyboxu nebo nepřišel??
Moji milí, nemohu jinak, než vám položit v titulku hádanku. Michal jako vládní zmocněnec ohlásil na pátek 3. září návštěvu pražských babyboxů. Sejdeme se v 15 hodin u radnice Prahy 6 v Jilemnického ulici, vydal pokyn. Předsedkyně vládního výboru pro práva dítěte MUDr. Eva Vaníčková pozvala své členy.
Já jsem zatím leštil kliky u tří pražských babyboxů. Ve 14 hodin 45 minut zavolala Andrea Šenkyříková z Úřadu vlády Evě Vaníčkové: „Pan Kocáb se omlouvá.“
jen tak :)
Perutynka, 1. Září 2010 - 11:37.. pro radost a na ukázku 2 náhrdelníky, které v obchodě nebudou ... respektive prošly obchodem pod rouškou ilustrační fotky a byly překvapením pro nyní už současnou spokojenou majitelku :-)
Nádherné vinutky jsou od Cat, jsem z nich unešená a určitě brzy pořídím další...
Na velikosti záleží! :)
Perutynka, 16. Srpen 2010 - 20:00Dnes jsem vzala do práce krabičku se šperky a krom milých pochval jsem se setkala s reakcí "ty vážky jsou roztomilý, na fotkách vypadají obrovský".
Uvědomila jsem si, že se s podobnou reakcí čas od času v různých podobách v hodnocení či poště setkávám. Zákaznice bývají zpravidla reálnou velikostí mile překvapeny.
Zkrátka ačkoliv píšu rozměry, zákaznice je buď nečtou, či spíše si je nepředstaví vizuálně ... a tak jsem dnes nafotila ilustrační fotku vážky s pětikorunou. Postupně ji budu doplňovat do popisu. Zatím tedy takto hromadně.
Pěkný letní podvečer a stavte se na kukandu
Švestky trochu jinak :)
Perutynka, 2. Srpen 2010 - 22:06
Asi nejznámější způsob, jak si uchovat výbornou švestkovou chuť (pominu-li tekutou formu) jsou povidla.... chtěla bych vám nabídnout i jinou mňamku, která se dá ze švestek uvařit :)
Jedná se o klasickou indickou pochoutku vhodnou hlavně k masu ... já ji tedy miluju a už odmala jsem schopná dávat si ji i na chleba se sýrem :) - stejně jako thajskou chilli omáčku (tu ve velké flašce se semínkama - mňam)
Takže co to je?
Švestkové chutney
(V. Miltner:
Indická kuchařka", str. 173, Merkur Praha, 1987, indická
kuchyně)
Suroviny:
Co je to? - Máta je to! :-))
Perutynka, 1. Srpen 2010 - 20:34
A máme tu vyhlášení rychlé voňavé soutěže.
A tentokrát to vyhlášení není vůbec radostné, protože neuhodl nikdo









Komentáře
před 2 hod 22 min
před 2 hod 44 min
před 2 hod 51 min
před 4 hod 2 min
před 4 hod 11 min
před 4 hod 17 min
před 4 hod 19 min
před 4 hod 40 min
před 4 hod 57 min
před 5 hod 3 min