Řeka kouzelníků (či spíše červených kouzelnic)
Prales se probudil. Probudil se, jak se probouzívá za bouřlivých tropických nocí. Vichřice rozezpívala větve mohutných stromů a zčeřila hladinu řeky. Klidný tok se změnil v prudký mořský příboj a hukot větru přehlušoval praskot lámajících se stromů, které se nořily do neklidného proudu.
"Prásk... prásk!" Vodní provazce se v oslnivých záblescích měnily v oponu ze třpytivých třásní. Tam za tou třpytivou mokrou oponou v zákrutech řeky a na jejích březích, pod vysokými stromy i nad nimi, v hustém podrostu a v tajemných zákoutích žily podle víry obyvatel řeky neviditelné, ale obávané a mocné bytosti, které vládly nad krajem i lidmi.
Ukázka, kterou jste si právě mohli přečíst, je z knihy Řeka kouzelníků od L. M. Pařízka ( vydáno roku 1966 v edici Knihy odvahy a dobrodružství). A následující obrázky Vám představí výtvory klubu červených k tématu Velké meziklubové soutěže - Život z pralesa.
Tři vybraní zástupci:

A ostatní účastníci:


Doufáme, že se Vám naše tvorba líbí a podpoříte nás svými hlasy. A pokud ne zrovna dnes, třeba v příštím kole VMS, které začne už v únoru.
Za červené zdraví temasu.
- Blog uživatele temasu
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.









Děkujem, jsi šikula!