Profil uživatele
La femme Mimi
Prodávající
Praha 1
Registrace: 28.10.2008

Souvenir projekt:

Dlouhodobý projekt s názvem Souvenir od módní návrhářky La Femme MiMi se nese v duchu recyklace, lásky ke starým a přesto stále krásným věcem i obdivu k historickým řemeslům. Souvenir není pouze sezónní kolekcí, naopak se stává svébytnou součástí každé následující kolekce, která v ateliéru La Femme MiMi vznikne.

Autorka MiMi hledala materiál pro svůj projekt po dobu dvou let a chce v jeho rozvoji pokračovat i nadále. Ústředním tématem jsou staré ručně vyšívané obrazy, gobelíny i strojně tkané tapiserie, které hledala po starožitnictvích a bleších trzích. Zprvu své hledání uskutečňovala pouze na území České republiky, to se však rozšířilo i na Ukrajinu a Francii. Nalezené historické textilie pocházejí z let 1920 až 1930.

Vyšívané obrazy, které vznikaly již ve starověkém Egyptě, dosáhly svého evropského rozkvětu v 15. století, později jejich výrobu podporoval i francouzský král Ludvík XIV. České gobelíny získaly úspěch na přelomu století 19. a 20., kdy jejich předlohy zhotovovali čeští malíři a výtvarní umělci. Krásné obrazy s květinovým vzorem se dříve pořizovaly jako ozdoba interiéru, gobelíny s městy či krajinou jako vzpomínka na navštívená místa.

Projekt je časově náročný nejen z důvodu hledání materiálu, ale i s ohledem na samotný pracovní proces, který je obtížný na vymyšlení způsobu aplikace na oděv. MiMi dala těmto uměleckým dílům nový rozměr v podobě nášivky na každodenní oděvy – mikiny, sukně, kimona, šaty i psaníčka. Použité jako detail či jako svébytný obraz dodávají výšivky a gobelíny každému modelu originální podobu.

Photo: Angelina Nga Le Hong

Modelka a styling: Nikol Kouklová

MUA: Žaneta Gi

Způsob dopravy
česká pošta, přímý odběr (pro pražské slečny) Koupene zboží bouhžel nevratíme penize.Pokud velikost vam nesedi,mužeme vám bez problemu vymenit nebo jakekoliv opravy neni problem.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
506960
5.5.2016 Dobrý den,
máme tu pro vás novou letní kolekci....
Těšime se na vaši návštěvu.
MiMi&TEAM
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.