Nový měsíc, nové hlasovací blogy a fantastické výrobky, u kterých se autoři opravdu vyřádili v invenci ;-) Přinášíme červencový souhrn soutěžních blogů na Fleru a k nim i čerstvé hlasování ve Velké meziklubové soutěži i v Regioprojektu.

Velká meziklubová soutěž - rozmary počasí

Spoustu neuvěřitelných nápadů zúročili naši autoři především v populární VMS. Po "mořském" kole znělo nové zadání "rozmary počasí". Čekali jste výhradně meteorologické výjevy? Tak to byste Fler autory šeredně podcenili. Ale nebudeme navádět, mrkněte sami:

Podívejte se do hlasovacího blogu na všechny soutěžní výrobky.
Udělit své 3 hlasy můžete do 7. 7. 2012.

A téma pro další kolo? Hudba mého srdce. Tak na to se v redakci také moc těšíme. Podrobnosti se dozvíte ve svých soutěžních klubech.

Regioprojekt: kapličky a zvoničky

Tentokrát nás Irilee vybídla k hledání míst, která často míjíme bez povšimnutí. Malé kapličky, roztroušené v lesích, vzácné zvoničky, kterých ubývá... Pojďte se podívat do světa těch krásných malých staveb. Třeba vás inspirují k prázdninovým výletům :-)

<- Šípková od Monny, členky klubu RP

Stínová hra Růžového pantera

Při fotografování výrobku na prodej se člověk většinou snaží eliminovat všechny stíny. Nejeden článek na Fleru se tomu věnuje, ale to by nebyl Růžový panter, aby zas nevymyslel nějakou kulišárnu!
Zadání soutěže, v níž můžete aktuálně rozdávat hlasy, bylo jasné: vyfoťte výrobek s jeho stínem. Povedlo se?

"...´Z čeho žila po celou tu dobu, kdy nic nedostávala?´, ptala se francouzská dívka. ´Z růže..´"

Úchvatný, naléhavý tón Edith Piaf, její "ne, já nelituji ničeho!". A text, který rezonoval cínařkám po celý měsíc v hlavě:

Německý básník Rilke bydlel jistý čas v Paříži. Každý den, když chodil na univerzitu se svou francouzskou přítelkyní, procházel jednu rušnou ulici. Na jednom rohu této ulici vídal pokaždé žebračku, která prosila chodce o almužnu. Žena seděla bez hnutí jako socha, vždycky na stejném místě s rukou nataženou a očima  sklopenýma k zemi. Rilke jí nikdy nic nedal, zatímco jeho společnice ji pokaždé nějakým penízem podarovala. Mladé Francouzce to bylo divné, a tak se básníka jednou zeptala: "Proč té chudince nikdy nic nedáš?"
"Měli bychom obdarovávat srdce, ne ruce", odpověděl básník. Dalšího dne přišel Rilke s nádhernou, čerstvě rozvitou růží. Vložil ji žebračce do ruky a chtěl odejít. A tu se stalo něco neočekávaného. Žebračka zvedla oči, pohlédla na básníka, namáhavě se zvedla ze země, uchopila jeho ruku a políbila ji. Růži přitiskla na prsa a pomalu odcházela. Celý týden ji nikdo neviděl. Ale za osm dní znovu seděla na svém obvyklém rohu ulice. Tiše a bez hnutí jako vždycky.
"Z čeho žila po celou tu dobu, kdy nic nedostávala?" ptala se francouzská dívka.
"Z růže", odpověděl básník.

Lesní svět...

...okouzlil členy klubu "Popojedem...". Po předchozím vosím tématu velmi milá změna, taková chlácholivá a uklidňující...

Motivačně nominačně na dovolenou!

...vás vezme klub "Hravý, nominační a tak trochu i prodej podporující", kde se vytváří krásné nominace na zadané téma. V červnu vyhlásili dovolenou, teď můžete říct, čí je ta nejhezčí:

...a kam dál?

 

Kromě hlasování na Fleru stále běží celá řada dalších soutěží, rozhodně si projeďte i předchozí červnový souhrn, aby vám žádná neunikla.

 

A jako bonus přidáváme ještě jednu novou, vinutkářskou, do které se mohou zapojit i nakupující!

Co se stalo s tím mým kouskem skla?

Také občas přemýšlíte o tom, jaký byl osud vašich výrobků? Parádní kousek se prodal a hodnocení příjemce zásilky bývá většinou poslední zprávou, kterou jako výrobce dostanete. Skončil na dně šuplíku, nebo se pro nového majitele stal srdeční záležitostí?

Cílem této soutěže je zjistit, co se stalo s vinutkami, které se prodaly prostřednictvím Fleru. Zajímá nás, jaká dílka vznikají z volných autorských vinutek a jaký je jejich osud. A o podívanou se chceme podělit s ostatními  formou soutěžního blogu.

Autorská vinutka Lilium od sanstyle ->

Kdo tedy může soutěžit?

Každý, kdo zakoupil vinuté perle od jejich výrobců registrovaných na Fleru a zpracoval je do šperku. Soutěžit mohou jak ti, kdo vyrábí šperky určené k dalšímu prodeji, tak i zákazníci, kteří vyrábí šperky pro sebe nebo potěchu své rodiny či přátel. Každá soutěž trvá jeden kalendářní měsíc, termín uzávěrky příspěvků bude 20. hodina posledního dne v měsíci.

Zveme vás tedy i do klubu Šperky z vinutek, který tuto soutěž vyhlašuje. Podrobnější blog zde.

 

Úvodní foto: Modrý květ.