Obchodníkům poskytujeme velkoobchodní slevy:) Vystavené zboží je zlomkem toho, co máme v naší dílně na prodej...proto se klidně dotazujte...třeba Vám budeme moci vyhovět:) Naše zboží také najdete v desítkách galerií,... více »
Profil uživatele
Petr Jurníček
Prodávající
Zbýšov u Brna
Registrace: 25.7.2010

Naše pec "Velké vzrušení" a jeden z prvních výpalů.

Jednoduchost, zemitost, originalita

Autorská, ručně točená, ohněm pálená kamenina a porcelán

Když mi bylo 18, přemýšlel jsem, čím se budu v budoucnu živit. Jako několikrát dříve a vícekrát potom, přišlo malé vnuknutí.Usedl jsem za hrnčířský kruh a v téměř 35 letech jsem od něj ještě nevstal. Po několikaletém drilu v různých dílnách, jsem začal pracovat v dílně vlastní a tak činím se svojí ženou dodnes. Málokterá evropská země unikla mé cestovatelské vášni, která vyvrcholila ročním pobytem na opačném konci světa. Nutno dodat, že každý takový podnik byl spojen s keramikou.

Měl jsem několik výstav u nás i v zahraničí. Ale přesný a puntičkářsky podrobně vypsaný seznam výstav (jako u některých autorů), byste u mne hledali marně. Když jsem se asi po sedmi letech naučil trochu točit, začal jsem se zabývat glazurami a jejich skladbou. Dnes, kdy jsem schopen vyrobit si jakoukoli glazuru, pomalu upouštím od přímého používání barvících oxidů a zabývám se zbarvením glazur typu SHINO vlivem plamene, prostředím v peci a druhem spalovaného dřeva.

Nesedím už jen za kruhem, svůj čas rozkládám mezi přípravu dřeva, včetně těžby, přípravu hlíny a glazur, nakládku 3-kubíkové pece (což vzhledem k obsahu bývá cca týdenní rituál), poté následuje dvoudenní výpal, jímž vrcholí čtvrtroční práce a který si bere poslední zbytky mých sil. Jakmile se ale za další týden vbouráme do pece a všechno je, jak má být, je mé štěstí dovršeno.Těší mě, že jsem s veškerou tou hmotou BYL od začátku, až do konce. Mohu myslím říct, že produkty, které prodáváme, jsou uhněteny z ticha, z rán, kdy tiše a s pokorou skládám svůj čas a práci, díl k dílu, s myslí nezatíženou mediálním balastem, se kterým naše domácnost přerušila kontakt. Mám za to, že obsah a upřímnost jsou podstatnější než výčet výstav, úspěchů a ocenění.

Nedělám třicet let zelené hrnky s puntíkama. Podřizuji se přirozenému řádu věcí, kdy vše se neustále proměňuje a vrací v nekonečném cyklu. A tak tu pálím pec ručně vyráběných cihel, tu terakotu v otevřené jámě, obří květináče, či pec naditou čajovou keramikou.

Vím, že dříve či později, má slova najdou oči, které uvidí, uši, které uslyší.

Zákazníka, pro kterého je důležité to, co tady píšu a který porozumí.

 

Petr Jurníček 9.8.2010

Hrnčírna ve Zbýšově

 

Fler TV...o nás...  http://www.fler.cz/magazin/muj-kreativni-svet-petr-jurnicek-1345

Veškeré naše zboží (podle krajské hygienické stanice ve Zlíně) splňuje  požadavky zdravotní nezávadnosti.

Všechny barvy na fotkách 100% odpovídají skutečnosti. (Možná, že jsou ve skutešnosti ještě krásnější:)

Způsob dopravy
Česká pošta, označeno jako křehké, takže pojištěno. Zboží poctivě zabaleno do bublinek a polystyrenu, aby k zákazníkovi dorazilo v požadovaných kusech :) Menší balíky jsme ochotni zasílat jako obyčejný balík, ne-křehký za 70 kč. Také možnost osobního vyzvednutí na místech: Brno, Rýmařov a naše dílnička :)
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
474177
31.1.2016 po dlouhé době, pár nových kousků...
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.