Mielikki

Mezi tmavými, ztepilými kmeny stromů se snáší zlatý déšť padajícího listí. Dnes má bohyně lesů dobrou náladu, našlapuje tedy na šustící zlato lehkými, tančícími krůčky víly a štíhlé ruce koupe v paprscích odumírajícího podzimního slunce. Opodál se ve všem tom zlatě temně zaleskne hnědá srst statného srnce; zvíře se zastaví a klidně bohyni pozoruje. Zpod keře vykukuje sedmero párů zaječích očí a z nedaleké tůně se ozve líbezné kuňkání žab. Bohyně se směje a tančí a její tanec zvedá ze země spadlé listy.

Běda však, když ji někdo rozzlobí...

Náhrdelník je ušitý z českého rokajlu v hnědavých, okrových a olivově zelených tónech. Ve středu ornamentu se skví do kapky vybroušený jaspis, ornament je dále ozdoben mačkanými i broušenými korálky opět české výroby.

Délka náhrdelníku činí 47 cm. Rozměry ornamentu jsou 8 cm (délka ve středu ornamentu) a 7,5 cm v nejširším místě. 

Ornament byl ušit korálkářským průhledným vlascem, ramena náhrdelníku byla ušita speciální nylonovou nití S-lon. Zapínání je také šité, tzv. americké - na očko a tyčinku. Šperk je hypoalergenní.  

Kategorie:
Minerály a ostatní:
jaspis
,
skleněné korálky
Styl:
elegantní
,
extravagantní
Určení:
ženy
Materiál:
sklo
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Způsob úhrady:
převodní příkaz
Sdílet:

Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
53.87 €
Poštovné a balné: 0 €
pouze 1 ks | k dodání ihned
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Margarocca
Katalogové č.: 2922610
Počet zobrazení: 469x
Vloženo: 3.8.2012
Počet udělených: 124x