Na vaše četné žádosti vás v dnešním článku zahltíme čísly. Že jste nikdy nic takového nechtěli? Takže nechcete vědět, jakou má Fler návštěvnost, kolik se tu prodá výrobků, jaké sekce jsou populární a kolik článků o Fleru vyšlo? OK, v tom případě přestaňte raději číst. :)

Obsah Fler.cz, jeho návštěvnost i množství zobrazovaných stránek roste soustavně každý měsíc od jeho spuštění. Rádi bychom vám od tohoto měsíce pravidelně přinášeli statistické informace o jeho návštěvnosti, prodejnosti a také třeba nějaké ty perličky navíc...

Začneme od nuly

Jenže čím začít, když se jedná o první lekci? Nejlépe základy. Pojďme se proto podívat na návštěvnost Fleru, jak se měnila od dne, kdy se Fler narodil.

Psal se začátek února 2008 a Fler měl těsně před spuštěním. Povede se odstartovat Fler úspěšně? Přijdou nakupující a prodá se něco? Nad touto otázkou hloubali tvůrci projektu i prodejci, kteří byli s Flerem od jeho úplného začátku. Patříte mezi ně nebo jste přišli až později? Podívejte se alespoň na článek Připravte se na prodej, který byl určen všem tehdejším prodávajícím.

10. února 2008, kdy byl prodej spuštěn, přišlo na Fler 1167 návštěvníků. Moc pěkné číslo na novorozený web (za celý únor to bylo 25 475 návštěv), ale jak jsme řekli, byl to teprve začátek. V březnu už to byl skoro dvojnásobek - 47 562 návštěv, v dubnu 80 006, v květnu 111 046, v červnu 123 155, v červenci 139 354... Hezky nám Fler rostl, že?

O Fleru se píše!

V té době jsme již zahájili komunikaci s médii, která v srpnu přinesla první výsledky. Díky článkům v Respektu a na iDNES.cz padnul rekord v denní návštěvnosti (8573 návštěv/den) a celková srpnová návštěvnost dosáhla k neuvěřitelnému číslu 166 187. Tady už vás ale přestaneme trápit každoměsíčními statistikami - řekněme jen, že v listopadu se denní návštěvnost pravidelně šplhala přes 10 000 (321 020 za celý měsíc). V prosinci byla o maličko nižší a my si tak poprvé ověřili, co s Flerem dělají Vánoce - první dva týdny v prosinci lámaly rekordy a pak přišlo sváteční uklidnění.

Jeden milion návštěv! Cože?

Čekali jsme, že v lednu bude na Fleru mrtvo. A ono ne - 385 299 návštěv!  V březnu byla překonána hranice půl miliónu, pak jsme pokračovali mírně roustoucími prázdninami a připravovali se na podzimní nápor. V říjnu (ano, konečně jsme v současnosti!) jsme zaznamenali 850 205 návštěv, to však měly předvánoční nákupy ve své nejlepší podobě teprve přijít.

V listopadu jsme překonali miliónovou hranici - 1 026 555 návštěv, a tedy nárůst o více než 20 % oproti říjnu! Však se taky naše servery hodně "zapotily", aby vše běželo, jak má...

Rekordní byly i prodeje - za listopad nakupující na Fleru objednali 57 552 výrobků (pro srovnání - říjen: 43 179, září: 32 790).

Náš obdiv tedy letí ke všem prodejcům - jste dobří! A samozřejmě poděkování pro všechny nakupující - děkujeme vám za přízeň!

Ještě nemáte dost?

  • Návštěvníci na Fleru průměrně tráví denně více než 19 minut. Pro většinu portálů se jedná o číslo z oblasti science fiction, zpravodajské portály obvykle vykazují časy okolo 3 minut.
  • O Fleru se v listopadu objevilo 22 zmínek a článků v médiích. K přečtění doporučujeme třeba ten o uměleckých řemeslech z portálu Podnikatel.cz. Všechny články průběžně umisťujeme do sekce Média o nás.
  • Na Fleru je celkem registrováno 12 241 prodávajících a 33 317 nakupujících.
  • Nejpopulárnějšími stránkami na Fleru jsou (samozřejmě kromě titulní stránky a stránek se zbožím) sekce Moje zboží, potom Fler kluby, komentáře (konkrétně filtr pro komentáře "Pro mne" - zvědavci!) a Fler pošta.
  • Uživatelé odeslali v listopadu přes 19.000 balíčků!
  • Jen za poštovné bylo v měsíci listopadu utraceno téměř 900.000 Kč!
  • Cenu pro nejoblíbenější sekci se zbožím v listopadu vyhrály šperky.

 

Chybí vám tu nějaká další čísla? Co by vás zajímalo? Řekněte si a třeba příští měsíc...

 

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím