Profil uživatele
2M
Prodávající
Broumy
Registrace: 4.4.2011

Vítáme všechny zájemce i nadšence do šutrůUsmívající se,

ráda bych na začátek řekla, že všechny naše nabízené kamínky pochází z naší dílny. Mnoho z nich jsou naše nálezy, některé jen zpracováváme ze suroviny. Každopádně všechny projdou rukama mého manžela, který si s nimi pohrává, řeže, brousí, leští a dává finální tvar.

proč 2M? Nevěděli jsme jak se nazvat a jelikož jsme Martin a Martina, tak tedy 2M.

Trochu z našich začátků...

Když jsem se seznámila se svým manželem, tak jsem věděla, že je to vášnivý cyklista. Záhy se ale objevil ještě jeden koníček, na který neměl mnoho let čas, a to sbírání kamínků po Čechách. K tomuto "relaxačnímu koníčku" se opět vrátil a já tím byla a stále jsem také nadšená. Pamatuji si velice dobře, když sbíral acháty a byl naprosto unešen z 3cm velikého kamene, který měl krásnou kresbu a přál si najít ještě alespoň jednou tak veliký. Tím žije až dodnes, kdy máme doma kameny o průměru půl metru...

Začalo to u nás achátama, zkamenělým dřevem, pokračovalo železitými křemeny a stromatolity, chalcedony a různými dalšími kamínky.

Pokaždé, když jsme našli i jen úlomek, srdce nám zaplesalo, tedy alespoň mně. Ale co s úlomkem... vyhazovali jsme je (skončily jako pomocný materiál do betonu u nás na zahradě. Až teď si říkám, že takový vzácný beton asi jen tak někdo nemá...Usmívající se) Postupně se nám ale materiál vršil, a tak nás napadlo zpracovávat ho dál a udělat tím radost sobě i ostatním. Na burzách jsem vždycky obdivovala tromlíky ze zahraničí, a tak jsme pořídili troml a začali tromlovat. Za půl roku jsme měli už spirátor a za další půl rok, spirátory již dva...

Nejdřív jsme museli přijít na správnou techniku, ale pak to byla už zábava. A hlavně vítězoslavný pocit z toho, že jsme vyhráli nad stroji a máme krásné české kameny, které mohou konkurovat těm zahraničním. Zahnedlouho jsme začali dělat i placičky pro šperkařky a musím říct, že pokaždé, když vidím nějaký šperk z našich kamínků, tak mě to ohromně potěší!

Zahraniční kameny nás také fascinují, ale přeci jenom nám udělá větší radost, když si najdeme u nás v Čechách kámen, který je v zahraniční běžně k sehnání. Některé "cizí kameny" nás ale natolik zaujaly, že je v nabídce máme také.

Pevně věřím, že vás budou naše kamínky také těšit a dělat radost, jako dělají nám.

Všechny kamínky se snažíme nafotit, jak nelépe dovedeme. Někdy to není tak jednoduché, jak se může zdát, protože příroda je mocná čarodějka a z fotky nevynikne její dokonalost a originalita. Proto se budeme snažit každý kámen dobře popsat, aby nebyl někdo zklamaný, že je skutečnost někdy trochu odlišná než fotka. Nezastáváme názor, že bychom měli každou "vadu na kráse" opravovat, tím myslíme např. přírodní trhlinky, na které vždy upozorníme. I lidé mají vrásky a různé jiné záhyby, které vyjma plastické operace neschováme a přeci jsme každý krásný.

 

Způsob dopravy
Vše je posíláno Českou poštou v bublinkové obálce, ihned po připsání částky na účet. Poštovné a balné činí 50,- Kč. Při odběru většího množství kamínků se bude cena poštovného odvíjet dle tarifu České pošty. Při objednávce nad 1000,- Kč, po ČR, je poštovné zdarma.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím