Profil uživatele
Ateliér Lenka Savická
Prodávající
Praha
Registrace: 9.11.2017

maluji

kombinuji

minimalismus

barvy

zen

 

Zen a minimalismus mi dávají klid a svobodu.

 

 

KDO a CO

 

Blog:

DIY vánoční dárky? Na beton!

 

 

 Máte otázku? Neváhejte mi poslat zprávu Liebesbrief

Mějte se jednoduše barevně,

Lenka Savická

 

 

 

 Zelené srdce

"Přináším lidem do života jednoduchost."

 

"Někdy prostě musíš jít a udělat to." Tak jsem šla a namalovala svůj první minimalistický obraz. Ten zážitek se nedal srovnat s ničím, co jsem do té doby při tvorbě prožívala. Souznění, úleva, dojetí, taková vnitřní, klidná extáze a úžas nad tím, že se to stalo.

Když tvořím, dávám barvám život.

Odevzdávám se jejich vedení a spíše se já stávám jejich nástrojem, než ony mým.

Každá barva má pro nás nějaký dar, který s námi touží sdílet.

Naslouchejme.

 

Kde čerpám inspiraci (abyste věděli, CO se v obrazech promítá)

 • příroda - Věčný a nekonečný zdroj inspirace všech umělců. Listí v odpoledním slunci, zadumanost ranní mlhy, lehkost větru, vůně bouřky, květinová mozaika uprostřed města - to vše se v mé mysli proměňuje v barvy a struktury.
 • obyčejné okamžiky - Inspirace může přijít doslova odkudkoli, stačí naplno vnímat přítomnost a svět kolem. Tak například k jedné barevné kombinaci mě ponoukla hromádka složených ručníků :-) 
 • vize - Ideje přicházející z mého vnitřního světa, kdo ví vlastně odkud? Energie, emoce, dojmy, ale i tvary či struktury... samy přichází a odchází a na mně je stihnout je přenést na plátno.
 • radost ze života - Někdy mě krása života tak naplní, že tu energii nutně musím někam vyventilovat - nejlépe pak do barevného obrazu :-)
 • zen - Jednoduchost, přirozenost, nepřikrášlenost. Zen je pro mě útočištěm na mé životní cestě a jako takový se více či méně prolíná i do mé tvorby.

 

Okénko do mého života (abyste věděli, KDO se v obrazech promítá)

 • Jsem fascinovaná barvami. Miluju regály s barevnými papíry srovnanými podle odstínu. Když se na nějakou barvu nebo barevnou kombinaci intenzivně naladím, doslova se do ní ponořím, začnu vibrovat - prostě mi začne brnět kůže, hlavně na rukách a obličeji. Když se hodně vnořím do barev, nemůžu je pak z hlavy dostat, kdykoli zavřu oči, pořád se mi objevují barvy. Je to silné, je to úžasné, ale taky důvod proč ve výsledku často preferuji jemné, neutrální tóny - zkrátka abych si odpočala a zklidnila se.
 • Mazlím se s květinami. Nemůžu si pomoct - neuvěřitelně mě přitahuje dotýkat se jejich listů, prsty se jimi prohrabovat či je opatrně hladit. Na procházce lesem se zlehka dotýkám stromů, které míjím, a taky je zdravím. Je to pro mě naprosto přirozené. Rostliny mě nabíjejí. Jednou bych chtěla mít tropický skleník jako mají na Lednickém zámku. (Doporučuji: Lednický skleník)
 • Věřím, že život je kouzelný. Harryho Pottera jsem poprvé četla, když mi bylo 10 a strašně jsem doufala, že k 11. narozeninám taky dostanu svůj dopis. No, nedostala, ale stále věřím, že každý člověk umí svým způsobem čarovat, jen jsme to nějak pozapomněli.
 • Jsem snílek a idelista. Věřím na ráj na Zemi. Věřím, že je možné vše, co si představíte pod pojmem "ráj". Ano, já vím... ale nechte mě snít mé sny, protože sny někdy mají sílu tvořit.
 • Líbí se mi trend minimalistického životního stylu. Protože sama jsem vnitřně zahlcený chaotik, dělá mi dobře mít svět kolem sebe co možná nejvíc jednoduchý. Potřebuji cítit prostor a volnost.
 • Miluji čaj, kočky, čokoládu a horkou vanu. Akorát teda zrovna teď nemám ani kočky ani vanu. No co už, doháním to čajem a čokoládou.
 • Jsem závislá na meditaci. Protože moje mysl je ohromný generátor ideí a nápadů a všelijakých filozofických teorií, potřebuji pravidelně prostě vypnout. Ať už je to s čajem, relaxační hudbou a svíčkou nebo jen tak na zastávce autobusu, meditace je naprosto nezbytnou součástí mého života (a psychického zdraví).
 • Další oblastí, která mě zajímá, je interiérový design a práce s prostorem jako takovým. Miluju vytvářet příjemné prostředí a atmosféru, které člověku dovolí se uvolnit a užívat si života.

 

 

 

Nabízím rovněž tvorbu obrazu "na inspiraci". To je něco jako "na přání", ale zcela nezávazné pro mě i pro zájemce. Napíšete mi svou představu o obraze (velikost, barva, nálada...) a já si ji nacítím podle svého, vezmu ji jako volnou inspiraci, ne jako návod. Takto vzniklý obraz jako první nabídnu Vám a Vy se můžete zcela svobodně rozhodnout, zda se Vám líbí nebo ne. Pokud ano, obraz bude Váš, a pokud ne, nabídnu jej volně k prodeji. V případě zájmu mi prosím napište zprávu.

Obchodní podmínky

1. Úvodní ustanovení

1.1 Tyto obchodní podmínky prodejce Ateliér Lenka Savická upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy uzavírané mezi prodávajícím a kupujícím prostřednictvím internetového obchodu provozovaného na internetové adrese www.fler.cz/atelier-lenka-savicka.

2. Uzavření kupní smlouvy

2.1 Kupní smlouva se uzavírá na základě odeslání objednávky kupujícím a následným potvrzením přijetí objednávky ze strany prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřená v momentě, kdy dojde k potvrzení přijetí objednávky prodávajícím.

2.2 Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že byl seznámen a souhlasí s obchodními podmínkami.

3. Cena zboží a platební podmínky

3.1 Cenu zboží a náklady spojené s dodáním zboží může kupující uhradit pouze bezhotovostní platbou předem na účet prodávajícího.

3.2 Kupní cenou se rozumí cena zboží a náklady spojené s dodáním zboží.

3.3 Kupní cena je splatná do 5 pracovních dnů od uzavření kupní smlouvy.

3.4 Kupující je povinen při hrazení kupní ceny uvádět také variabilní symbol platby (číslo objednávky). Závazek kupujícího uhradit kupní cenu je splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

3.5 Ke každé objednávce je prodávajícím vystavena faktura, která je kupujícímu přístupná v elektronické podobě u dané objednávky.

4. Odstoupení od smlouvy

4.1 Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení­ § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího.

4.2 Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 4.1 obchodních podmínek či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží.

4.3 V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 4.2 obchodních podmínek musí být kupujícím vráceno zboží prodávajícímu do čtrnácti (14) dnů od doručení odstoupení od kupní smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu.

4.4 V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 4.2 obchodních podmínek vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí.

4.5 Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

4.6 Kupující má v souladu s § 1832 občanského zákoníku nárok na vrácení finančních prostředků spojených s přepravou zboží (poštovné) při jeho pořízení (nikoli vrácení). Tento nárok je ovšem pouze ve výši nejlevnější varianty  nabízené prodávajícím.

4.7 Prodávající je oprávněn kdykoli od kupní smlouvy odstoupit, a to až do doby převzetí zboží kupujícím. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu bezhotovostně na účet určený kupujícím.

5. Přeprava a dodání zboží

5.1 Místem doručení zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávce. Zboží je zasíláno prostřednictvím České pošty nebo po předchozí domluvě předáno osobně na domluveném místě.

5.2 Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoli závad toto neprodleně oznámit dopravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

6. Další práva a povinnosti smluvních stran

6.1 Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady - má vlastnosti, které si strany ujednaly, a je v odpovídajícím množství, příp. hmotnosti.

6.2 Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.