Profil uživatele
atelier naturdekor
Prodávající
Nové Strašecí
Registrace: 15.5.2009

 

přírodní dekorace úvod

Jmenuji se Soňa Tomanová, vyrábím umělé i přírodní rostlinné dekorace a nabídnu vám na této stránce něco ze svých výrobků. Momentálně se zaměřuji na výrobu bonsají a aranžování umělých rostlin od kvalitních výrobců.

Kromě bonsají, věnuji se občas psaní, první kniha se částečně vylíhla v prostředí Fleru. Právě tady jsem měla zkušební klub, z něhož přišly čtenářské reakce na již rozepsaný autobiografický román. Ještě jednou svým prvním konzultantům děkuji za malou zpětnou vazbu.  Nakonec se vše snad povedlo a já mohu knihu nabídnout zatím v elektronické formě. Na tištěnou verzi se někdy v budoucnu chystám, zatím však nechávám záležitost uležet a věnuji se zase jiným tématům. Anotace ke knize a jiné informace zde

 

obálka knihy Panika před úsvitem

 

Děkuji za zájem všem, kterým se mé výrobky líbí

 

Map 

     Výrobky naturdekor vznikly kombinací náhody a mé lásky k živým rostlinám. Hledala jsem produkt, který lze vyrábět z ničeho, nebo ještě lépe z odpadu společnosti. Protože jsem tehdy byla milovnicí přírody a stromů především, má zaměřenost přinesla zajímavou kombinaci obojího. Začala jsem recyklovat papírový odpad a výsledná papírová hmota mě tak učarovala, že jsem se hned pokoušela něco z ní ztvárnit. Začala jsem jak posedlá tvořit první strom, který mě časem inspiroval k vyrobě bonsají.

 

 

Situace dnes

      Všechny rostliny ( palmy, stromy, bonsaje, liány...) mají kmen, jehož konstrukce je tvořena z ocelových drátů různé síly.  Samotný kmen stromu vzniká postupným nanášením tvrzeného recyklovaného papíru na skelet budoucí rostliny.  Výrobní postup vyžaduje dlouhý čas schnutí, během něhož je strom průběžně zpevňován a stále tvarován k finální podobě.  Poslední vrstvy papírové hmoty jsou vymodelovány do struktury borky, která je barevně tónována dle typu kmene. Velikost modelu výrazně ovlivňuje množství detailů, jako jsou kořeny, dutiny v kmenech, pukliny a jiné tvarové zajímavosti napodobované přírody.

     Modely stromů a stromků jsou ozeleněny umělým jehličím či listy. Atelier vybírá na trhu umělých květin a komponentů nejvhodnější zboží, které tvarově, barevně i způsobem provedení vyhovují vysokým nárokům na přirozený vzhled.

      Původní ideou atelieru byl ekoprodukt z recyklovaného papíru, bohužel však v současné době poptávka silně ovlivňuje nabídku, takže čistých ekoproduktů naleznete díky umělým listům málo. V případě poptávky, může atelier zhotovit strom z přírodních listů, možnosti jsou ale omezené.

K bonsajím

     Bonsaj je miniaturizovaný strom v misce, který je pravými tvůrci bonsají tvarován tak, aby prý navozoval iluzi starého stromu. Záměrem atelieru je napodobovat bonsaje živé, v rámci daných a mnohdy limitujících možností. Na trhu s umělými květinami je málo kvalitních drobnolistých větviček vhodných k výrobě, proto není možné vyrobit jakýkoli stromek.  V nabídce jsou nejčastěji borovice, buxus, javor a cypřiš.

 

      Bonsaje jsou napevno ukotvené v keramické misce, kmen stromku mívá bohatý kořenový systém, povrch zeminy bývá polepen mechem a jinými dekorativními materiály.  Hmotnost modelu bonsaje se blíží skutečné živé bonsaji, v případě požadavku zákazníka je možné výrobek mírně odlehčit, nebo naopak zhotovit jej těžším a stabilnějším.  Kdo chce větší a zároveň lehčí bonsaj na poličku, je v jiné situaci než majitel koček, které mají ve zvyku šphat po všem  a je potřeba udělat maketu bonsaje těžší a stabilnější.

    Velikost bonsají má vliv na množství provedených detailů, nejmenší kusy jsou 15cm vysoké (včetně misky), největší cca 90cm. Model bonsaje je možné vyrobit i větší,  zakázku je ovšem třeba osobně převzít, nebo domluvit jiný způsob předání.

    Atelier v případě zakázky zhotoví i velký strom ve stylu bonsaj, je však nutné detailně domluvit více náležitostí související s instalací, což zde nebudu rozepisovat.

Poznámka : Atelier v několika případech provedl rekonstrukci stromku přírodního. Na zničenou a uschlou bonsaj s pěkným kmenem byly dodatečně přidělány umělé lístky, které prodloužily dekorační použitelnost stromku svému původnímu majiteli.

Výhody našich výrobků

    Proč bonsaj naturdekor?  Tuto bonsaj nezničí svou nepozornou péčí téměř nikdo, stejně tak jí nepoškodí škůdci, plyn, kouř, sucho atd.  Bonsaj naturdekor potěší každého, kdo není schopen udržet naživu bonsaje skutečné a zároveň je zklamán běžně nabízenými umělými napodobeninami. Bonsaj naturdekor v maximální možné míře využívá přírodních prvků, které způsobují potlačení vjemu z umělých částí, tedy listů. 

     Dekorace může být vystavena podmínkám, ve kterých se žádným živým rostlinám nedaří, její estetické ztvárnění uspokojí potřeby  i velmi náročného zákazníka. Další výhodou produktů atelieru je minimální údržba a velmi dlouhá trvanlivost.

Údržba.

    Veškerá péče o bonsaj spočívá v otírání listů a kmene vlhkým hadříkem v případě zaprášení. Jehličnaté bonsaje důkladně zbavíme prachu vlkým kartáčkem, který částečky prachu snadno zachytí a setře. Doporučuji také bonsaj při běžném úklidu oluxovat, velmi účinné je použití stlačeného vzduchu, ale ten nemá k dispozici každý. Při výrobě dražších modelů na zakázku je možné domluvit i následný servis.

 Dodání

    Bonsaje běžně zasílám Českou poštou, každý výrobek je důkladně zabalen a chráněn proti poškození. Po telefonické či e-mailové  domluvě je možný i osobní odběr.

 Objednávka na zakázku?

    V e-shopu atelieru nabízím několik typů bonsají k volnému prodeji, máte-li však jinou představu, můžete se nechat fotografiemi pouze inspirovat a objednat zboží podle vašich požadavků.  Někdy není možné sehnat misky dříve nabízené, zákazník bude mít však možnost výběru z jiných alternativ. Vyjdu vstříc také v situaci, kdy zákazník má přesné požadavky na výšku, šírku i hloubku s ohledem na umístění v interieru (výklenek,  doplněk v nábytkové sestavě,  okno atd.)

    Výroba bonsaje trvá přibližně tři týdny, v naléhavých případech se pokusím vyhovět a výrobu urychlit.  Před odběrem bonsaje na zakázku bude zákazník průběžně informován, fotografie zhotovené bonsaje zasílám každému zákazníkovi ještě před odesláním výrobku, aby nekupoval zajíce v pytli.

    Malá rada pro kupující.  Líbí-li se Vám nějaký konkrétní model již vyrobený (na skladu), doporučuji Vám zakoupit právě ten, protože v případě zakázky nemusí být výrobek totožný, maximálně bude podobný.

Autorka s neobvyklou upřímností, syrovou otevřeností a velkou odvahou vystupuje ze svého soukromí, aby skrze svůj příběh vynesla na povrch to, co sami před sebou často skrýváme. Autobiografické vyprávění plné napětí, hororových snů, trefných příměrů a drsných vzpomínek je pikantní směsí, která slibuje hluboký zážitek nejen k pobavení. Mnozí čtenáři najdou totiž i motivaci k řešení vlastních problémů, případně dostatek zajímavých informací k zamyšlení se nad životními potížemi svými nebo svých blízkých. 


Příběh začíná v okamžiku, kdy se před očima začnou „hýbat baráky“, a hrdinka příběhu předpokládá, že se konečně zbláznila, nebo musí mít nádor na mozku. Lékař během vyšetření konstatuje podivnou, nesmyslnou a šokující diagnozu „ panická úzkost“, a hned poté přichází s úkolem, že pacientka musí najít svého tygra, protože se ho asi velmi bojí a nedokáže se mu bránit. Pro boj s šelmou doktor nabízí psychofarmaka, které mají pomoci vše ustát. Soukromé hledání blíže nepopsané obludy nikam nevede, nakonec je autorka nucena zahájit individuální psychoterapii, podobající se archeologickému výzkumu. Během konzultací s psychiatrem Sovičkou, odkrývá se postupně velmi temný a zároveň současný lidský příběh, který může drtit a skutečně drtí mnohé z nás. Aby toho všeho nebylo málo, zatímco se hrdinka zmateně motá v minulosti, začínají se na ni valit problémy z přítomnosti, které jsou reprezentovány například početným houfem exekutorů. Závěrem pár hodnotících slov těch, kteří již knihu přečetli : husté; brutální; četl jsem to jedním dechem; brečela jsem, přesně jako u nás; hluboké; chvílemi jsem se smála a hned potom mě mrazilo u srdce. Je to prostě PSYCHO bez příkras, které se odehrává tady a teď.

Kdyby Vám bylo divné, proč mám pod profilem hromady obrázků (takových mých čmáranic), tak se nedivte :) byly součástí příloh k mému psanému blogu, ve kterém byl román postupně zveřejňován. Posloužily svému účelu ale prodávat je zde nehodlám 

Způsob dopravy
Zboží posílám Českou poštou jako balík do ruky. Výrobky jsou dobře zabalené.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.