FLER PRODEJCI POD LUPOU

---------------------------------------------------------------------------

Fler prodejci pod lupou“ je klub, který byl založen v listopadu 2009, aby Vám mohl týden co týden přinášet rozhovory s úspěšnými i méně úspěšnými prodávajícími. Cílem této aktivity není konkurovat rozhovorům, které znáte z titulní strany Fleru, ale umožnit Vám lépe poznat třeba i ty, kteří se na přední stranu nemají šanci dostat. V rozhovorech se můžete dozvědět zajímavé odpovědi na otázky týkající se jejich tvorby i běžného života.

Chcete-li vědět více o prodávajících, které můžete na Fler.cz potkat, čtěte dále. Pokud máte zájem o vlastní rozhovor nebo chcete mít přehled o již proběhlých rozhovorech, staňte se členy klubu. Kompletní seznam starších rozhovorů a aktuální informace naleznete také zde.

Všechny prodávající zpovídá Elisa.Day a tímto děkuje za jejich čas, ochotu a spolupráci.

---------------------------------------------------------------------------

Dnes se Vám představuje Míša Bařinová alias Plyšák

Motto: Carpe diem!

Kdo jsi, kde jsi a co děláš?

Jmenuju se Míša, žiju střídavě v Ratíškovicích a Brně a na podzim mi bude 22 let. Momentálně studuju už čtvrtým semestrem mezifakultně na Masarykově univerzitě dvojobor Sociologie-Pedagogika. Každý můj týden se tedy skládá ze dvou částí – od nedělního večera do čtvrtečního odpoledne bydlím v Brně se svým skvělým přítelem programátorem a pár kamarády v malém domku s vlastní zahrádkou, od čtvrtečního večera do nedělního odpoledne jsem doma, v Ratíškovicích, s rodiči, starším bráchou a mladší sestrou. Volný čas trávím všelijak – ve vlaku si čtu, jinak tvořím (ráda se u toho dívám na filmy nebo poslouchám audioknihy), podnikám něco s přítelem nebo chodím s kamarády do čajovny (miluju zelený čaj a k tomu dobrou vodní dýmku – jinak jsem zarytý nekuřák, cigaretu jsem ani nikdy nedržela v ruce), na víno nebo i na pivo. S těmi samými kamarády jezdím každý rok už deset let na tábor. Dříve jako prťavý účastník, postupem času se ze mě vyklubala vedoucí a pak i učitelka angličtiny. Kdo by se na mě chtěl letos přijet podívat, může své děti poslat do LET Lančov, já mu je srovnám do latě :-P

Na Fleru prodávám hlavně bižuterii. Přes spoustu různých činností jsem se dostala k měděnému drátku, se kterým moc ráda pracuju – je poddajný a nabízí nekonečně mnoho možností, jak ho zpracovat. Já k němu přidávám hlavně korálky. Dále ketluju, dělám s plstí, s kamínky, nabízím vlastnoručně nalezené čtyřlístky a zpracovávám, co mě zaujme – knoflíky, pecky, dřevo, látky... A taky počítačový hardware. Z něj vyrábím hlavně náušnice a přívěsky na krk, ale například i přívěsky na klíče.

Jak ses dostala k tvoření?

Spíš se tvoření dostalo ke mně :-) Od malička jsme doma s mamkou všichni něco dělali. Ona sama je moc nadaná, a to ve všem možném (škoda, že už se tomu moc nevěnuje), tak nás všechny tři vedla k nějakému tvoření a různým zájmovým kroužkům. Chodívala jsem do gymnastiky, na kytaru, sama jsem začla na flétnu (zobcovou i příčnou, byla  jsem v kvartetu a jednom velkém souboru), devět let jsem chodila na Esperanto (to mě přivedlo k mému milovanému táboru)... A doma jsem kreslila, malovala, stříhala, lepila, modelovala, háčkovala, pletla, batikovala, drhala náramky z bavlnek... Vyzkoušela jsem toho tolik, že už si to ani sama nepamatuju. Sestra byla to samé. Ta si k tomu ještě půjčovala tvořivé knížky z knihovny, až postupně přišla k jedné s drátkováním. Líbilo se jí to, a tak jsme jí koupili kleštičky. Od té doby byly ale víc u mě (ona akorát pořád nadávala, že jí je nevracím :-) ) a už mi to zůstalo. Teď mám svoje, šuplík plný drátků a korálků a v hlavě plus na papírcích milión nápadů :-)

Jak vzpomínáš na své začátky na Fler.cz?

Na Fler jsem se dostala díky Lorelei. Ona tu prodávala šperky (teď tu má svoje parádní post-it bločky a obdivuhodné šité šperky), já jsem v té době odrátkovávala kamínky do tvarů rybiček. Lidem kolem mě se to líbilo, pár rybiček jsem i prodala, a tak jsem se pak nechala přemluvit k prodeji na Fleru (22.03.2009). Nejlepší na tom je, že jsem tu nakonec žádnou rybičku ani neprodala :-) Ale časem se to s novými výrobky začalo pomaličku rozjíždět. Postupně jsem objevovala i jiné funkce, než jen prodej, a tak jsem se začala zapojovat do diskuzí, přidávat do klubů, seznamovat se tu s lidmi... Až jsem se stala poctivým Flerovým závislákem :-)

Čeho bys na Fleru chtěla dosáhnout?

Nebylo by špatné stát se Šerifovou pravou rukou, to bych zatočila s tou horou nekvalitního zboží, které nám všem kazí reputaci u nových návštěvníků.

Jak vznikla Tvá přezdívka a co znamená?

Moje přezdívka je oslovení, kterým mě oslovují doma. Vznikla z mého jména: Míša > Myšák > Plyšák. Z toho vzniklo i Miška-Plyška-Pampeliška. Mamka mi doteď říká Pampeliško, doufám, že i když budu mít někdy čtyřicet, tak jí to vydrží :-)

Co Ti na Fleru dělá největší problémy?

Asi stíhat všechno, co se na něm děje. Zatím mi to docela obstojně jde – čtu MAG, procházím, co je nového v klubech, pravidelně kontroluju Rady a porady, dívám se na Fler TV... Další problémy mi dělá vkládání novýh výrobků. Jsem hrozný perfekcionalista, takže všechno fotím milionkrát, pak ty fotky sto roků upravuju a než něco vložím, hrozně dlouho mi to trvá.

Co na Fleru postrádáš? Co bys ráda změnila?

Z těch zásadnějších věcí postrádám zejména soudnost lidí. Někteří lidé si neustále na něco stěžují, nektěří vkládají nemysly a pak se diví, že jim to Šerif vyhodí, někteří neumějí slušně komunikovat, další zase otravují lidi opakujícími se zprávami o nominacích a jiní by se zase mohli „uděkovat“ k smrti za srdíčka. S tím ale člověk bohužel nic neudělá. Co se týče Fleru jako takového, tam bych asi neměnila nic. A pokud už se něco najde, tak admin a celý FT jsou natolik ochotní, že s tím hned něco udělají. Fandím jim v tom, co dělají.

Chystáš ve svém obchůdku nějaké změny?

Za tu dobu, co tu jsem, jsem už ve svém obchůdku změnila docela dost věcí, takže momentálně nic zásadnějšího nechystám. Jedině snad ve zboží samotném – chtěla bych se do budoucna více věnovat drátkům jako takovým (ergo omezit ketlování), taky bych se chtěla více zaměřit na výrobu z počítačových komponentů. Nejenom že mám doma nachystanou hromadu grafických karet, základovek, desek z harddisků apod., ale navíc tu není zase tolik lidí, kteří takový materiál používají.

Kde všude tvoříš? Jak vypadá Tvůj tvůrčí (ne)pořádek?

Tvořím vždycky v pokoji na stole. Doma i v Brně mám svůj „kreativní šuplík“, kde mám svoje kleštičky, drátky, korálky a jiné věci, co by se mohly pro tvoření někdy hodit. Jediná nevýhoda je, že ten základní šuplík je v Brně, takže pokud jedu na delší dobu domů, musím si všechno převézt s sebou. Doma mám zase navíc další šuplíky s různými papíry, barvami atd., takže vlastně na každém místě dělám něco jiného. Věci od počítačů zpracovávám v taťkově dílně, kde jsem skoro jako doma. Nekamarádím se tu ale jenom se svěrákem, nůžkama na plech, pilníkama a šmirglpapírama, ale i s jeho nářadím... Asi málokterá dvacetiletá slečna dostane od taťky na Vánoce kladivo :-) Už ho nebavilo, jak mu pořád něco „kradu“, tak mi pořídil vlastní vybavení :-)

Jsou nějaké techniky, které by ses ráda naučila?

Nevím, jestli přímo naučila, ale ráda bych si zkusila udělat vinutku, cínový šperk, opracovat nějak pěkně kus dřeva, ráda bych si ušila kožené botky, upletla košík... A spoustu dalších. To vše samozřejmě tak, aby to bylo i použitelné :-P

Nakupuješ nebo pouze prodáváš? Kolik věcí už sis na Fleru koupila?

Samozřejmě že i nakupuju. Na Fleru je spousta krásných věcí, které je škoda nemít :-) Aktuální počet mých objednávek je 37, z toho 6 je na materiál, 21 na dárky a 10 objednávek tvoří věci čistě pro mě :-)

Kolik času denně trávíš na Fleru?

Aktivně netuším, možná tak hodinku (max. dvě), pasivně celý den, respektive čas, kdy mám zapnutý počítač. Fler mám neustále otevřený v záložkách, pravidelně kontroluju kluby, diskuze...

Vyjmenuj 5 prodávajících (které obdivuješ, ráda bys doporučila, máš ráda, stojí za pozornost...):

Prosím za prominutí, dovolím si šest O:-)

Nady                                  – její nadyrhané výrobky

Benešová Hana       – má překrásnou keramiku, moc doufám, že mě někdo někdy podaruje O:-)

Mi.Ja.                                 – jejich drátkované šperky nechť jsou mi inspirací

immaginacija                      – od ní z obchůdku jde krásně cítit moje milovaná vůně papíru

Papi Tutu                – má neskutečný cit pro barvu, její vinutky jsou úžasné

Venia                                 – její obrázky pohladí po duši

Dál je tu asi milión jiných, doporučuju projít si mé oblíbené, jsou tam jenom samé skvosty :-)

Co Tě kromě tvoření ještě baví?

Moc ráda čtu. Nejoblíbenějším autorem je pro mě Sir Terry Pratchett – jeho fantasy je něčím naprosto neskutečným. Jsou to jediné knížky, u kterých se směju nahlas, což je občas ve vlaku nebo v šalině docela... No dívají se na mě :-D Stejně tak jde i na ostatních lidech v dopravních prostředcích vidět, koho čtou, když se u toho přiblbe usmívají :-) Dál mám moc ráda Harryho Pottera (první knížku jsem četla v jedenácti a doufala jsem, že mi přiletí sova s přihláškou), toho jsem četla každý díl aspoň sedmkrát. Obecně mám hodně ráda fantasy, sci-fi, knížky k zamyšlení (Jostain Gaarder, Růže pro Algernon...)... Oblíbené knížky z dětství jsou Uletělo čapí pero, Malý princ a Dům pod kaštany. Dál se ráda dívám na filmy a seriály (Červený trpaslík, Dexter, himym, The Big Bang Theory, Dr. House, Futurama, Jekyll, Life on Mars, Lost Room, Stargate...). Ráda chodím do čajovny, do kina, do přírody, už od třetí třídy jezdím na Lančov. Jo a miluju focení :-) Nejraději fotím detaily v přírodě.

Jaká je Tvá pozitivní vlastnost?

Pečlivost, puntičkářství. Často si ráda všímám věcí, které ostatní nevidí (jako Amélie z Montmartru :-) ), ale nic se nesmí přehánět – kamarádky to dokonce podle mě pojmenovaly – říkají tomu „bařkování“. Když už obdivuju každý mrak a kdejaký nesmysl, říkají mi „Už nebařkuj!“ :-D

A nějaká špatná?

Puntičkářství :-) a hlavně lenost (ale snad v přiměřené míře).

Jakou hudbu ráda posloucháš?

Poslouchám různou hudbu – nemám vyhraněný styl, spíš oblíbené písničky. Ráda mám Mako-Mako, Kryštofy, miluju Beatles, poslouchám Nohavicu, Rédla, Queeny, Mobyho, Airfare, Tata bojs, Miku, soundtrack k Hair, Wohnouty... Je toho moc. Hrozně ráda mám různé oldies - škoda že takovou hudbu už nikdo neskládá :-( Nemám ráda „hudbu“, kde nástroje zní jak kamení ve valícím se plechovém barelu, a kde zpěvák vypadá, že místo zpěvu zvrací.

Máš nějaký cestovatelský sen?

S přítelem do Francie, Anglie, Japonska, na Nový Zéland, do Číny, podívat se na Machu Picchu, pyramidy, Stonehange, na koně z Uffingtonu, do pralesa...

Jaká je Tvoje oblíbená barva a jakou naopak nemusíš?

Mám ráda všechny barvy, snad jenom kromě takových těch fosforově svítivých.

Co zpravidla snídáš?

Snídám buď bílý jogurt s lžičkou marmelády a vločkami, nebo celozrnné pečivo s šunkou (sýrem) a zeleninou. Co si nikdy neodpustím, je pořádný hrnek kakaa, to je můj startér :-)

Jsi noční sůva nebo ranní ptáče?

Typická noční sůva.  Ráno jsem naprosto nepoužitelné individuum, co je rádo, když si vzpomene, kde zrovna je a jak se jmenuje.

Jakou část svého těla nemáš ráda?

Mám se ráda celá, ale momentálně pracuju na tom, abych mohla mít ráda menší objem svého těla :-)

Jsi pověrčivá?

Ne, ale jeden nikdy neví...

Co nejíš?

Lečo, olivy, avokádo a oblíbený těstovinový salát mého přítele :-) Když si ho udělá, já si uvařím moji milovanou krupici, kterou by zas on nepozřel :-)

Třídíš odpad?

Doma ano (papír, plasty, kov a jiné – popelnici, kam přijde „jiné“, naplníme v pěti lidech jednou za dva měsíce, a to jestli vůbec; zbytky od jídla hážeme slepicím), v Brně mi to hatí ostatní.

Odkud mačkáš zubní pastu?

Od prostřed, ale potom si ji musím namačkat precizně zpět k vršku, přes to nejede vlak :-)

Bonusová otázka od psychee z předchozího rozhovoru:

Kdybys mohl/a prožít bonusový život jako někdo jiný, kdo by to byl a proč?

Nejradši bych prožila ten svůj znovu :-) Sice mám za sebou jenom nějakých 21 let, ale zatím se všechno vyvíjí bezvadně a podle mých představ. Mám skvělou rodinu, úžasné kamarády, jsem zdravá, nebydlím na ulici, můžu dělat, co chci, nikdo mě neomezuje... A hlavně mám toho nejlepšího přítele na světě, bez kterého by ten můj život zdaleka nebyl tak úžasný :-)

Pokud bych si ale mermomocí měla zvolit někoho jiného, tak by se mi líbilo být někdo z mých oblíbených komiksových a jim podobných filmů, čili někdo z Avengers, X-Menů, Hellboye, Fantastic Four, Watchmenů... Prostě mít superschopnosti :-) Taky by bylo super být nějakou postavou ze Zeměplochy pana Pratchetta, třeba jednou z čarodějek - napadá mě Tonička nebo bábi Zlopočasná...

Anebo by se mi líbilo vyzkoušet si, jak se žilo někde na královském dvoře (ve všech různých epochách), ale to by byla po delší době asi nuda. Ale líbilo by se mi být nějakou dobu tak obskakovaná, mít všechny ty krásné šaty, jenom se bavit a tak :-)

Asi by takových postav bylo více, když se nad tím tak zamyslím. Ale určitě bych chtěla být pořád ženská, to bych neměnila :-)

Bleskový dotazník:

Jsi pravák nebo levák?                            Pravák, ale často upřednostňuju levačku

Jsi optimista nebo pesimista?                  Optimista

Tvé znamení zvěrokruhu?                                   Váhy

Tvé vysněné zaměstnání?                                   Opečovávaná žena v domácnosti :-)

Sbíráš něco?                                            Zážitky

 

Kolik máš nadšenců?                               129

V kolika jsi klubech?                                6 (z toho jeden vedu)

Jaký máš Fler-rank?                                 87,09

Kolikrát jsi byla v Topu?                          3x

Kolikrát jsi změnila avatar?                     1x

 

Oblíbené slovo nebo fráze?                     Ou jé! :-)

Oblíbené zvíře?                                       moje Kuře a pejsci

Oblíbená zmrzlina?                                 jogurtová, rybízová

Oblíbená vůně?                                       máta, fialky, šeřík, papír, vůně domova...

Oblíbená hra nebo sport?                        deskové hry, plavání (aktivně), golf (pasivně)

Chtěla bys něco sdělit na závěr?

Jste moc hodní, že jste vydrželi číst až sem. Jsem hrozně ukecaná osoba, což se projevuje i v psaném textu. Chtěla bych Elise poděkovat za příležitost, protože si teď připadám jako nějaká celebrita :-)

Zároveň bych Vám všem chtěla popřát hodně štěstí, a to nejen flerového, protože je důležité, aby byl člověk při všem, co dělá, pořád spokojený, k čemuž občas nestačí (bohužel) jenom píle a snaha, ale právě i kousek toho štěstí. Carpe diem!

+ Bonusová otázka pro příštího dotazovaného – na co by ses chtěla zeptat?

Zajímalo by mě, co považuješ za životní úspěch a zda-li jsi ho už dosáhl/a.

 

Na odpověď se můžete těšit v příštím rozhovoru!

A kdo bude příštím dotazovaným? Nechte se překvapit! ;-)