Píše se rok 2016 a v dílně v Kutné Hoře začíná výroba první Chlebovky. Chlebovka je ručně šitý designový dvouvrstvý pytlík na nakupování a uchování chleba. A jak to všechno začalo?

Šití bylo součástí mého života od dětství, kdy u nás doma neustále drnčel šicí stroj mé maminky. Při studiu na střední škole jsem si šila výhradně pro sebe, především oblečení a různé tašky. Během studia na Vysoké škole ekonomické v Praze šití ustoupilo a nahradilo je cestování a poznávání velkého světa. Vrátilo se ke mně až při mateřské dovolené v roce 2012, kdy jsem se pustila nejprve do menších projektů zaměřených zejména na děti a poté do věcí, které usnadní život a organizaci v pětičlenné domácnosti. V roce 2016 jsem se se svými výrobky vydala na podnikatelskou cestu a nabídla je dalším lidem.

Naplňuje mě přinášet do domácností a lidem bavlnu a len v podobě užitečných věcí. Nejdříve jsem do těchto přírodních materiálů začala oblékat pečivo (Chlebovka a Rohlíkovka), ovoce a zeleninu, bylinky nebo víno. Svou bezobalovou tvorbu jsem dovršila výrobou pratelných pytlů na tříděný odpad.

Dnes pravidelně prodávám své výrobky prostřednictvím vlastního E-shopu a různých prodejců, včetně Fleru. Jsem pravidelnou účastnicí tradičních řemeslných i designově orientovaných trhů a akcí po celé České republice.

 A co Vy, máte už svou vlastní Chlebovku? 

 

Ing. Michaela Kubešová

zakladatelka značky Bagydesign