Karlínské Studio ArteSilver pořádá výstavu Jádro porcelánu,

která je výsledkem spolupráce mezi designérkou porcelánu Šárkou “SarkaS” Schmelzerovou a šperkařkou Vendulou “Nady” Stillerovou, doplněnou fotografiemi Terezy Fürbacher. Vernisáž výstavy proběhne 17. 9. od 18 h, výstava potrvá do 17. 10.

 

Výstava Jádro porcelánu se soustředí na šperk, a to jak v minimalistickém moderním pojetí od Šárky Schmelzerové, tak i ve spojení s kovem v podobě výrazných „rámovaných“ náhrdelníků od Venduly Stillerové. Výstavu doprovodí fotografie šperků na modelkách od Terezy Fürbacher a užitný porcelán od Šárky Schmelzerové. Na závěr výstavy budou vydraženy doprovodné fotografie, výtěžek dražby bude věnován nadaci Pink Bubble (dražba proběhne ve čtvrtek 15.10.).

 

 

Designérka porcelánu Šárka Schmelzerová hledá a objevuje neobvyklé postupy i materiály, design keramiky a porcelánu je pro ni prostředkem pro vyjádření pocitů - vizuální poetikou  s literárními, hudebními i snovými podtóny. Vendula Stillerová také ráda posouvá své hranice a hledá nové techniky a materiály pro vyjádření příběhů ve šperku. Její výrazné náhrdelníky jsou vlastně takovými „rámovanými obrázky“, spojujícími romantické přírodní motivy s inspirací v moderních městech a architektuře.

Když před časem Vendula Stillerová hledala pro svoje „rámečky“ nová jádra a příběhy, obrátila se právě na designérku Šárku Schmelzerovou a ta pro ni s nadšením vytvořila limitovanou kolekci porcelánových kabošonů, která byla prvotním impulzem ke společné výstavě. Dvě různorodé osobnosti a materiály se tak zde potkávají v jedinečné harmonii, dokreslené doprovodnými fotografiemi.

 

 

Výstavu hostí karlínské Studio Artesilver, kde pravidelně probíhají výstavy nejrůznějších současných umělců. Galerie (Kollárova 16, Praha 8- Karlín) je otevřena út-so 11-18 h, výstava proběhne od 17. 9 do 17. 10. 2015.

 

_____________

Šárka Schmelzerová (*1982; www.fler.cz/SarkaS) - motto: “Forma následuje pocit”
Studovala keramiku a porcelán již na střední škole. Porcelán ji uhranul čistotou a křehkostí, proto pokračovala ve studiu v ateliéru Design keramiky na Fakultě umění a designu UJEP. V roce 2011 si zařídila vlastní dílnu a od té doby tvoří autorský porcelán pod značkou SarkaS design. Navrhuje a vyrábí porcelánové šperky a dekorativní i užitné předměty. V její tvorbě objevíte eleganci, hravost, funkčnost a čisté linie. Neustálou inspirací je pro ni okolní příroda. Porcelánové šperky ručně prořezává, kombinuje s různými materiály, nebo dekoruje drahými kovy.

Vendula Stillerová (*1986; www.fler.cz/Nady) – motto: “Člověka limituje jen jeho fantazie”
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK a v současnosti se věnuje výzkumu na poli fyziologie. Tvorba šperku pro ni již dávno není jen koníčkem. Pracuje především s kovy, mědí a mosazí, jež jí uhranuly svou barvou a tvárností. Pro její šperky jsou charakteristické příběhy, jemné detaily a precizní provedení.

Tereza Fürbacher (* 1987)
Talentovaná fotografka se v dnešní uspěchané době snaží zachytit obyčejné věci, které jsou pro nás automatické.