Všude kolem vidíte krásné obrázky malované obyčejnými vodovkami a vám na papíře vznikají jen divné fleky? Pojďme se společně podívat, jak malovat vodovkami, abyste z obrázků měli radost a malování vás opravdu bavilo.

Uvidíte, že vodovky už neodložíte!

Proč zkusit vodovky?

Ze školy možná máte na malbu vodovkami jen ty nejhorší vzpomínky. Barvy se vám rozpíjely naprosto nekontrolovaně a místo obrázku na papíře vznikaly jen nevzhledné fleky.

Abych řekla pravdu, pamatuju si to skoro stejně. Můj obrázek výstřelu z Aurory mě občas ještě děsí ze sna!

Vlastně jsem do dneška nepochopila – a to akvarel učím už pěknou řádku let – proč se malování vodovkami stalo úhelným kamenem výtvarné výchovy na základních školách, když jen málokterý učitel umí opravdu postup práce s vodovkami vysvětlit a naučit.

Že to není jen moje zkušenost, se mi potvrzuje skoro pořád. Je to velká škoda, vodovky si stoprocentně zaslouží napravit tu zpackanou reputaci.

Jsem moc ráda, že jsem dostala pozvání do televize, abych ukázala, jak se dá malovat i obyčejnými vodovkami. Snažila jsem se vysvětlit alespoň to nejdůležitější a ukázat základní principy práce s vodovými barvami.

Věřím, že jsem názorně předvedla, že i s vodovkami se dá kouzlit a příjemně se zabavit.

V reportáži se dozvíte:

  • jaké papíry použít
  • proč použít paletu
  • jak míchat barvy
  • jak malovat do mokrého
  • jak malovat do suchého
  • proč malovat od světlého ke tmavému

I když jsem přímo při natáčení roušku neměla, všechno probíhalo za velice silných hygienických opatření, včetně testu na místě.  V koutku duše jsem si říkala, co by se dělo, když by mi náhodou vyšel pozitivní test :)!

Upřímně, moc se těším, až tohle všechno bude za námi :) a opět se budeme moci potkávat i oři kurzech v ateliéru.

Na co se těšíte vy?