Vítězka březnové soutěže wilde vybrala na duben rozkvetlé  téma : Jarní truhlíky s barvami žlutá a fialová

                                                                                        Jarní truhlíky

Současný trh nabízí asi největší množství truhlíků plastových, ale na výběr jsou i truhlíky, kameninové, keramické, dřevěné či proutěné. Každý z materiálů, z nichž jsou truhlíky vyráběny, má své klady, ale i negativa. Plastové truhlíky mají snad největší problém z hlediska stability, kdy zvláště při vyschnutí zeminy uvnitř mohou být velmi nestabilní a při větrném počasí se pak snadno převrátí, či dokonce spadnou z okna.

Naproti tomu keramické truhlíky mají nejen vyšší stabilitu, ale rovněž nesporně vyšší estetickou hodnotu. Jejich vyšší hmotnost však může zkomplikovat snadnost manipulace, zvláště po osazení rostlinami a doplnění zeminy.

Jak jsme se již zmínili, jarní náladu v okenních truhlících zcela zaručeně přivolají cibuloviny, kvetoucí v těch nejveselejších barvách právě na jaře. Sázkou na jistotu jsou v tomto případě hyacinty,narcisy,tulipány,krokusy a modřence. Pro pěstování cibulovin v truhlících je třeba použít takový objem zeminy, aby to zaručilo rostlinám co nejstálejší teplotu kořenové soustavy. Pokud by byly truhlíky příliš malé, teplota okolního substrátu, případně i nádoby by mohla být při silném jarním slunci tak vysoká, že by cibule rostlin mohly být trvale poškozeny. A to by byla jistě škoda.

osázení truhlíků je samozřejmě možné použít nejrůznější druhy květin,cibulovin trvalek, ale také dřevin. Malá vrba jívabrslen, nebo zlatice budou vysazené v truhlících společně s cibulovinami naprosto kouzelné.

Chybět by neměly ani tulipány (Tulipa). . Zdroj: archiv redakce Související články: Zahradní truhlíky v moderním hávu ● Jaro v okenních a balkonových truhlících ● Vykouzlete na svém balkóně zelenou oázu ● Truhlíky, džbery a květináče na hluchá místa na zahradě ● Okenní truhlíky v jarní náladě ● Zahrada v nádobách ● Čím a jak osadit truhlíky vhodné pro brzké jaro Primule (Primula), sedmikrásky plnokvěté (Bellis perennis) v bílé, červené nebo růžovobílé barvě, konvalinky (Convallaria majalis), pomněnky (Myosotis) v modré, růžové a bílé barvě, ... Zdroj: archiv redakce Související články: Zahradní truhlíky v moderním hávu ● Jaro v okenních a balkonových truhlících ● Vykouzlete na svém balkóně zelenou oázu ● Truhlíky, džbery a květináče na hluchá místa na zahradě ● Okenní truhlíky v jarní náladě ● Zahrada v nádobách ● Čím a jak osadit truhlíky vhodné pro brzké jaro Odolnější druhy dvouletek, mezi něž řadíme macešky, violky trojbarevné a také pomněnky vypadají v jarních truhlících úžasně. . Zdroj: archiv redakce Související články: Zahradní truhlíky v moderním hávu ● Jaro v okenních a balkonových truhlících ● Vykouzlete na svém balkóně zelenou oázu ● Truhlíky, džbery a květináče na hluchá místa na zahradě ● Okenní truhlíky v jarní náladě ● Zahrada v nádobách ● Čím a jak osadit truhlíky vhodné pro brzké jaro Nádhera těchto prvních na jaře kvetoucích rostlin je tak pestrá, že si z nabídky raných cibulovin vybere každý. . Zdroj: archiv redakce Související články: Zahradní truhlíky v moderním hávu ● Jaro v okenních a balkonových truhlících ● Vykouzlete na svém balkóně zelenou oázu ● Truhlíky, džbery a květináče na hluchá místa na zahradě ● Okenní truhlíky v jarní náladě ● Zahrada v nádobách ● Čím a jak osadit truhlíky vhodné pro brzké jaro

Paletka pro tvoření :

Posuďte sami, jak se nám naše soutěžní výrobky povedly a oceňte svými hlasy ty nejlepší z nich.

                                                                            Hlasovat můžete do 27.4.2021

Anketa se načítá ...

Jako nesoutěžní představujeme :

 štír53»Obraz Macešky

image

aSnilek»Kakoxen Super7 -pozlacený hedvábný náramek fialový

image