Panteří klub má letní projekt - SETKÁVÁNÍ :)

Známe se v klubu většinou jen virtuálně a je moc hezký nápad poznat se i v reálném životě. První setkání letošního léta jsme naplánovaly s Klárkou - paní B. , Hankou - Slapotou a s mojí maličkostí - monimoni.

image 

image

image

Pozvala jsem holky do Berouna a lákadlem se stala všeobecně známá atrakce - medvědárium na Městské hoře, kde žijí večerníčkovští medvědi (Vojta, Kuba s Matějem - tady teď už, bohužel, jen dva...). Co totiž o holkách dávno vím, že jsou skvělé mámy svým dětem, takže výlet za medvědy vypadal jako dobrý nápad. (Později se ovšem ukázalo, že děti více ocenily jiné atrakce - zmrzlinu, prolézačky, pískoviště, pizzuVelký úsměvÚsměv- prostě klasika)

O našem setkání podrobněji poinformuje Klárka v následném blogu. Co chci zmínit já je, že kromě opravdu srdečného a milého setkání a zjištění, že realita předčila má očekávání ( Hanča je opravdu milá pohodářka a skutečně krásně fotí a moc jí sluší můj svetřík, Klárka je opravdu manažerka nejen svých dětí, umí se postavit před objektiv a vážně jí to sluší) mě Klárka potěšila kusem kozího sýra vlastní výroby...  Ano, správně - máma tří dětí, která zvládá rodinu, své nemalé aktivity zde na Fleru a ještě stíhá vyrábět sýr - a skvělý. Jsem milovnice sýrů a  tak jsem se rozhodla o zážitek podělit alespoň v podobě jednoho letního receptu:

Grilované papriky s kozím sýrem

 

Suroviny na 1 porci:

2 větší zeleninové papriky (sladké nebo pálivé, jak kdo rád)

4 cherry rajčátka

50 – 100 g kozího čerstvého sýra (třeba od Klárky)

Tymián, bazalka, sůl a pepř, olivový olej

Paprikám opatrně vyřízneme stopku s jádřincem a podélně rozpůlíme tak, aby vznikly „lodičky“. Ty rozložíme na crisp pánev, poklademe na osminky pokrájenými rajčátky, kousky kozího sýra, posypeme bylinkami a mírně osolíme. Dle chuti pokapeme panenským olivovým olejem. Já peču v mikrovlnce na crisp cca 12-15 min (kombinace mikrovln a grilu) – určitě lze použít horký vzduch + gril, samotný gril nebo jen upéct v rozpálené troubě. Důležité je, aby se papriky pěkně upekly a většina vody z rajčat odpařila, aniž by vytekla mimo "loďku" - to je pak ta správná koncentrace chutí...

Je to mňamka luxusní, zejména při podávání s křupavou bagetkou a dobrým vínem!

Dobrou chuť!

Ještě malinko ze zákulisí:

Děti byly úžasné - trpělivě pózovaly a spolupracovaly :)

 

...a Hanka krásně fotila!

image

 

...a já také fotila - ale málo, byla jsem pohlcená setkáním a atmosférou ♥  Holky, díky!

Další pokoukání a počtení o letním setkávání Panterů a Panterek najdete tady:

Narozeniny trojhlavé saně aneb Léto s Panterem

Setkání na zahradě aneb Léto s Panterem

PINK(lé) království aneb LÉTO S PANTEREM ♥

Na trmpolínu může každý aneb Léto s Panterem

Potkali se u kombajnu aneb Léto s Panterem