Nemohla jsem odolat, abych nevložila užitečné rady pro švadlenky, které jsem našla na Facebooku. Jsou z manuálu pro šicí stroje Singer, manuál je z roku 1949 a zmíněné rady se mohou leckomu hodit i dnes :-)

 

Rady z manuálu pro šicí stroje Singer z roku 1949

Připravte se psychicky na šití. Přemýšlejte o tom, co budete dělat… Nikdy se nepouštějte do šití se vzdycháním nebo bez zájmu. Nedosáhnete dobrého výsledku, pokud k šití přistupujete s lhostejností.

Nikdy nezačínejte šít, pokud máte dřez plný špinavého nádobí nebo neustlané postele. Pokud musíte udělat naléhavé domácí práce, napřed je udělejte, abyste měla mysl volnou a mohla si užít radost ze šití. Když šijete, udělejte si šití tak přitažlivé, jak je to jen možné. Oblékněte si čisté oblečení, Připravte si k šicímu stroji pytlíček s francouzskou křídou, abyste si mohla občas poprášit prsty. Upravte si vlasy, přepudrujte se a namalujte si rty růží. Pokud máte obavu, že by mohl přijít nějaký návštěvník nebo se mohl vrátit domů manžel, a vy byste nevypadala upraveně a v pořádku, nebudete mít ze šití potěšení.

 Volně přeloženo z originálu na Facebooku