"Maminko a to budeš všechny ty prstýnky nosit? Najednou?" - znáte to, čtyřleté dítě se ptá pořád a na vše. Vše kolem ho zajímá a všeho si všímá a tak se není co divit, že hned třetí den zaregistrovalo, že pořád vyrábím nějaký prstýnek a pak to hned fotím. „Proč maminko?“

No, proč vlastně? Zaujala mě výzva od KB šperky a projekt Ring A Day - tedy jeden prsten denně po dobu jednoho měsíce - měl nadchl. S časem jsem občas hodně na štíru, ale za zkoušku nic nedám, není to soutěž, nemusím být první, jde o to jen vyzkoušet, zda jsem schopna každý den vyrobit nějaký prstýnek, nemusí být nositelný a nemusí být ani trvanlivý, jen to musí  být prstýnek ;)

První týden je za mnou, zatím jsem to zvládla celkem v pohodě, ale nejsem ani v půle, tak uvidíme jak to půjde dál. Pokud vás to zaujalo, koukněte se se mnou, co se mi první týden podařilo vyrobit.

Den první – tady byla volba jasná. Tuhle vinutku jsem dovezla z letního kurzu vinutek u jibadu. Byla celkem malá a už dříve jsem uvažovala, že by se hodila do prstýnku.

image

Den druhý - tenhle prsten vznikl  díky nedostatku času. Vymyšlen byl za cca 5 minut (při vaření čaje), vytvořen byl za cca 1 minutu (včetně hledání filcu a nůžek ;))

image

Den třetí - tuhle vinutku mám už nějaký pátek. Je z dílny jedné z flerovských vinutkářek. Vždycky mi připomínala jahodu (i když mi jedna kamarádka řekla, že spíš muchomůrku, tak nevím), každopádně jsem ji přidělala jahodový list a bylo to ;)

image

Den čtvrtý - opět rychlá improvizce (ve středu se domů vracím až po deváté hodině večer), dovezla jsem si domů vypálené "kabošonky" ve tvaru žabek. Pak už jen stačil kožený proužek a lepidlo - a bylo hotovo ;)

image

Den pátý – ačkoliv mám v bloku už pěknou řádků náčrtků – nápadů, které bych chtěla stihnout během toho měsíce realizovat, tenhle vznikl z momentální  inspirace. HM, inspirace, spíš takového čmárání na papír při pracovním telefonu.

image

Den šestý – jedna rychlovka umotaná mezi nakládáním masa na svíčkovou a odjezdem na koncert Stratovarius.

image

Den sedmý – první pokus o prsten do mé chystané nové kolekce {#emotions_dlg.pst}

image

Den osmý – po „jahodovém“ jsem udrátovala jeden borůvkový. Nápad na něj přišel při drátování toho jahodového.

image

První týden je zdárně za mnou, nápady a chuť do dalšího tvoření by byli, tak uvidím jak dopadne druhý týden.

Pokud se chcete podívat jak prstýnkovali ostatní - nakouknete sem do blogu ;)