Zdravím všechny, ani jsem se nenadála a už jsem na Fleru jeden rok.{#emotions_dlg.rose2} Změnilo se hodně věcí, k lepšímu více i méně. Já sama jsem prošla velkou změnou, hlavně samozřejmě co se týká výroby šperků.

Začínala jsem s tu s jednouchými ketlovanými soupravami, hlavně náušnic a lehkých náhrdelníků. I já jako většina žen, jsem preferovala menší a nenapádané šperky. Možná jsem se bála pozornosti okolí, protože za dobu co šperky vyrábím jsem potkala velmi málo žen a dívek s výrazným šperkem, mohla bych je spočítat na prstech jedné ruky.

Později jsem ale začala objevovat nové a nové techniky a ještě stále se neblížím ke konci. Drátování, splétání, navlékané šperky na několikařadém lanku...

      

 

Co mě však v posledních měsících nejvíce upoutalo jsou šité šperky. Jako každá šperkařka jsem prostě neodolala a musela jsem si to vyzkoušet. Napřed jen tenké dutinky k přívěskům, potom jsem se zamilovala do kuliček a nakonec do obšívaných kabošonů. Jak rostla moje touha naučit se nových stehům a technikám, rostla i velikost šperků, kterou jsem byla ochotna nosit. Díky tomu, už teďka v klidu vyrazím s velkým šperkem do města a jen si vychutnávám pohledy ostatních a že jich není málo;)

Proto si myslím, že není důvod se bát velkých šperků, člověk do nich musí dorůst. Je to stejné jako s botami na podpatku, kdo je nikdy nenosil, si hned nekoupí 9 cm podpatek. Člověk se v tom musí naučit nejdříve chodit. Nezoufejte a žačněte od měnších šperků jako kdysy já a kdo ví, třeba za rok se budete pyšnit velkým šitým šperkem na krku a budete se cítit dobře:-)

      

Pokud jste dočetly až sem, budu moc ráda. Těším se na další rok na Fleru, člověk nikdy neví co budoucnost přinese,  ale plány už mám hotové, takže můj obchůdek potom určitě nebude jen o špercíchÚžasný

Přeji krásný zbytek dne a mějte se krásněSmějící se