O očkování se zajímáme už dlouho a kdo nás zná, ten ví, jaké vůči němu máme výhrady. Když jsme se dozvěděli, že je zde na Fleru maminka s dítětem vážně nemocným po očkování Hexavakcínou, snažili jsme se dozvědět více. Díky Monice Špačkové, která v té době organizovala dobročinný prodej kalendářů s fotkami Alíka, jsme se mohli na pomoci podílet a nyní přicházíme s vlastním projektem... No, vlastním... popravdě bez účasti devíti dalších skvělých lidí zde z Fleru by z našeho projektu Vánoce pro Áju nebylo NIC! :) Takže moji milí z klubu Společenství obrazu - vřelé díky a ať se nám prodej pohlednic daří! :)

 

Kdo je Ája a o co jde?

Ája je šestiletý chlapec z Prahy, o kterého se vzorně stará jeho maminka Martina. A bude se o něj sama starat mnohem déle než je obvyklé. Ája totiž zůstane dítětem…

Ája

Narodil se jako naprosto zdravé miminko, které se krásně vyvíjelo a dělalo svým rodičům velkou radost. Zhruba týden po očkování Hexavakcínou a Prevenarem, v šesti měsících, začal neuvěřitelně zvracet. Naprosto každé kojení i jakékoli jiné jídlo či pití šlo z něj ven. Pediatr se nad tím nepozastavil a mamince řekl, že je to asi reflux. Po dalších čtrnácti dnech se objevily lehké záškuby ručičkami, které se každý den stupňovaly. Tyto záškuby i zvracení ustaly až nasazením antiepileptik…


Měsíc po očkování byl Alíkovi diagnostikován Westův syndrom, což je nejnebezpečnější forma epilepsie, která vede k poškození mozku.

U Aliho záchvaty způsobily mentální retardaci, středně těžkou poruchu autistického spektra, svalovou hypotonii,
pravostrannou hemiparézu a mnohé jiné přidružené zdravotní obtíže. Je ve třetím stupni invalidity (ze čtyř).

Alík pro svůj rozvoj potřebuje pravidelnou hiporehabilitaci, která však není hrazena ze zdravotního pojištění. Martina si pro něj také velmi přeje doplňky k polohovacímu zařízení  MEDITA 2 (speciální židli) - stoleček a abdukční klín, které taktéž nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a jejichž cena je 9.657,-Kč.

Jak může každý z nás pomoci?

Koupí vánoční pohlednice

Deset skvělých fotografů a ilustrátorů Fleru se rozhodlo, že věnují svou tvorbu na výrobu vánočních pohlednic,
z jejichž koupě poputuje Alimu a jeho mamince vždy 25 Kč. Cena jedné pohlednice bude 33 Kč.

Zde si je můžete všechny prohlédnout. Snažila jsem se je nafotit (asi 5x :D), ale nedaří se mi to... Takže v surovém stavu...

Pohlednice č. 1 - Karel Hejkal

Pohlednice č. 2 - M. Šímová a J. Lesňáková

Pohlednice č. 3 - Kateřina Vodrážková

Pohlednice č. 4 - Pavel Bublík

Pohlednice č. 5 - Monika Špačková

Pohlednice č. 6 - Tomáš Čmuchálek

Pohlednice č. 7 - Standa Horák

Pohlednice č. 8 - Vít Mádr

Pohlednice č. 9 - Tereza Křemínská

Pohlednice č. 10 - Renáta Buršíková

 

Účet u nadace ForJane

Přispět můžete libovolnou částkou také na účet, který je veden u nadace ForJane. Je zde i více informací o Aliho zdravotním stavu.

Za Váš dar Vás odměníme fotografií dle vašeho výběru – vybírat můžete zde. Od nadace dostanete certifikát k Vašemu daru. Ten stačí poslat nám do zprávy zde na FLeru spolu s názvem fotografie či fotografií, o které máte zájem.

Veselé pletené čepice

Martina to s jehlicí umí velmi dobře ;). Ráda Vám pro Vás i Vaše děti uplete veselé čepice, se kterými budete nepřehlédnutelní!Dětská zimní kukla Lev

 

Ušanka KRÁLÍKOVIC DÁŠA

Tohle je, prosím pěkně, Alík u koní :)

Čepičky aj. koupíte u Martiny zde.

Pohlednice jsou již v prodeji, bohužel není možnost prodávat pohlednice z jednoho společného místa a ani většina autorů si pohlednice k prodeji nestačila vystavit. Pro více informací nás, prosím, kontaktujte.

Dokažme nejen ostatním, ale hlavně sami sobě, že máme srdce na pravém místě a že solidárnost a soucit nám není cizí.

Pokud jste se dočetli až sem, děkujeme vám za Váš čas a zájem i případnou pomoc.

S úctou Horákovi