Domů Profil prodejce Čarovný mlýn
 • aktivní prodejce od r. 2012
  Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
 • Křivoklát, ČR
 • 5439 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1245) 100%
Nadšenci: 1607
Aktivita: aktivní
Prodáno: 5439
Registrace: 29.3.2012
Město: Křivoklát
Stát: ČR

Čarovný mlýn

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.
Čarovný mlýn se nachází v krásné přírodě nedaleko hradu Křivoklát, v malé obci obklopené lesy a ukryté v romantickém údolí Rakovnického potoka.
Historická klasicistní budova Čarovného mlýna pochází z roku 1850 a je chráněnou kulturní a technickou památkou s dochovaným strojním vybavením.

Čarovný mlýn je ale především mydlárna s velkým geniem loci, který se promítá i do samotných mýdel. Mydlářství má v této oblasti tradici, datuje se od roku 1806, odkdy v Křivoklátě působil mydlářský rod Tolmanů.
Mydlárnu jsem začala budovat v krásných suterénních prostorách mlýna s klenutými stropy po našem příchodu sem v roce 2009. Výrobou mýdla se však zabývám již od roku 2007. Alternativním způsobům, bylinkářství a aromaterapii se věnuji už mnoho let.
 
V mých mýdlech jsem skloubila tradiční řemeslnou výrobu, mýdlovou alchymii, magii, i svou zálibu v parfumářství a bylinkářství, to vše v moderním a elegantním pojetí. Do každé magické kostky jsem vložila duši a energii a každá prošla od první kapky oleje až po zabalení mýma rukama.
 
Každé z mýdel má okolo 130g. Všechen hydroxid byl v mýdle neutralizován, takže nehrozí žádné podráždění. Mýdla balím do celofánové fólie, aby byla chráněná, nevyčichávala a opatřuji papírovou etiketou. Nerozbalená mýdla uchovávejte v chladu, suchu a temnu, protože na světle krásné přírodní barvy blednou.

Karolina Leitnerová

 
 
 Vzhledem k množícím se dotazům:
 • Mydlárna Čarovný mlýn je schválenou zkolaudovanou provozovnou. Již na podzim 2013 je na Fler videu (viz výše) vidět část krásného, 50m čtverečních velkého prostoru, který je kompletně nově zrekonstruovaný, včetně regulace vzdušné vlhkosti a čističky vzduchu.
 • Všechna moje mýdla jsou laboratorně testovaná v akreditované státní laboratoři. Odborný posudek ke zdravotní nezávadnosti kosmetických přípravků obsahuje:
 • Protokol o výsledku mikrobiologického zkoušení
 • Protokol o zkoušce cytotoxicity
 • Protokol o zkoušce stanovení kožní snášenlivosti u lidí
 • Zprávy o bezpečnosti kosmetického přípravku
 • Pokud nějaké mé mýdlo obsahuje palmový olej, jedná se o surovinu z tzv. udržitelných zdrojů což je doloženo certifikátem v rámci združení RSPO v modelu „Segregation“ protože mi tato problematika není lhostejná.
Způsob dopravy
Mýdla posílám po obdržení platby Českou poštou, podle množství mýdel pečlivě zabalené v krabičce, jako doporučenou zásilku, nebo balíček dle ceníku pošty + cena balného. Na poštu jezdím minimálně 2x týdně. Zvláštní přání (dárkové balení apod.) hlašte, ráda je splním! PS: na všem se dá domluvit, zázraky na počkání, nemožné do 3 dnů :)
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Čarovný mlýn

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--