Domů Profil prodejce Charleene H
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Brno, ČR
  • 118 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (121) 100%
Nadšenci: 412
Aktivita: aktivní
Prodáno: 118
Registrace: 24.9.2011
Město: Brno
Stát: ČR
Důležitá informace: Pohodový a úspěšný rok 2020, s krásnými chvílemi strávenými zde na Fleru, návštěvníkům tohoto obchůdku a svým příznivcům přeje Karla Hanušová :-)
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 28.4.2021 00:00 z důvodu "Zdravotní důvody a jiné...".
Vzhledem k zdravotním důvodům a složité situaci s Covidem 19 nebudu schopná jezdit do provozovny v centru Brna a tím i nechat tisknout obrázky. Pokud by se situace změnila dřív, obchůdek zase otevřu. Děkuji za pochopení.

Charleene H

/ Prodávající
Novinky
870314
16.3.2020 Obě mé knížky: "Hajundija, zem za zavřenýma očima" a "Povídání před klekáním jsem přesunula do mého dalšího obchůdku "Obchůdek pro vás"

  Já a kocour Jackin 

 

KARLA HANUŠOVÁ

Narozená v Brně, vyrůstala a většinu života žila v Jundrově u Brna.

Blízký vztah k lidovým tradicím, pohádkám, pověstím a legendám, prodchnutým světem snů a fantazie, ale i atmosférou starých zlatých časů. První obrázky jsou malované v naivním stylu, blízkém dětskému vnímání světa. Vzpomínky z dětství hrají stále velkou roli v její výtvarné činnosti, i když zde nalezneme i svět dospělých.

V prosinci 1980 první samostatná výstava v malé výstavní síni Československého Spisovatele v České ulici v Brně.

V prosinci 1985 přestěhování do Prahy, zde práce v propagačním oddělení obchodního domu Kotva. Příležitostná prace ilustrátorky dětských časopisů, pro vydavatelství Mladá Fronta.

V září 1988 emigrace do Holandska.

Zde v malování pokračovala, a zde se také dále vyvíjel a tříbil její malířský styl. Vedle olejomalby začala malovat tak zv. smíšenou technikou, při níž kombinuje tužku (někdy i černou propisku) s vodovkami, pastelkami, akrylovými barvami a temperou. Do jejích obrázků pronikají holandské prvky, jako je např. holandská architektura nebo různé detaily z grafických prací Escherových (části architektury a různé objekty jež mohou být nakresleny, ale nemohou existovat v našem třídimenzionálním světě), které si však vždy zpracovává po svém. Dala se také do vytváření soch a různých objektů ze dřeva, šedého kartounu (domky) i jiných materiálů. Svoje malé snové světy stvořené z předmětů darovaných, koupených (většinou na bleších trzích, kerých je v Holandsku víc než dost) nebo i těch posbíraných na ulici nebo při procházce po podzimní pláži, uzavírá do (většinou) dřevěných krabic. V tom našla svoji spřízněnost s americkým tvůrcem, také autodidaktem a 'dospělákem' s dětskou duší, Josephem Cornellem, o jehož existenci se dozvěděla z televizního pořadu holanské televize. Další z tvůrců, kteří jsou jí svým vnitřním světem a svojí tvorbou blízcí jsou Jan Švankmajer, Karel Zeman, holanďani Pieter Breugel st., Hieronymus Bosch, či Anton Pieck.

V Holandsku několik (převážně) samostatných výstav v menších galeriích, které tam najdete v každém městě i městečku, např. v Galerii Vorstenburch v Zaandamu (městečko blízko Amsterdamu, kde se car Petr Veliký učil v 17. století stavět lodě) či v krásném barokním kostelíku v Marken Binnen. Tři z jejích zimních obrázků (připomínající holanďanům svojí atmosférou obrázky Antona Picka - nejznámější holandský ilustrátor srovnatelný, co se oblíbenosti týče, s českým ilustrátorem Josefem Ladou) byly použity jako podklad nejen pro vánoční pohlednice, ale i aršíky vánočních poštovních známek pro rok 1992.

V Holandsku si koupila videokameru a v obývacím pokoji zřídila ministudio, kde začala natáčet krátké trikové filmy. Reportáže o jejích filmech a osobitém způsobu filmování a zpracování filmů se několikrát objevily v holanském časopise pro videoamatéry. rvní program Holandpské veřejnoprávní televize ji zařadil do jednoho ze svých pořadů nazvaných 'Paradijsvogels' (Ptáci z ráje), jež pojednává o nevšedních lidech s nevšedními zájmy.

V říjnu 2005 se vrátila nastálo zpět do České Republiky. Zde vydala své první dvě knížky a dál také pokračuje ve výtvarné činnosti.

 

Doporučuji navštívit i můj druhý obchůdek Obchůdek pro vás a také obchůdky mých kamarádek z Fleru Amato  Miroslava Šmídová  Noční obloha a HanyzkaS.

 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám doporučeně prostřednictvím České Pošty. V případě zakoupení více reprodukcí fotokoláží nebo obrázků lze objednávku zaslat v jednom tubusu (max. 3ks), tedy za cenu jednoho poštovného, což je výhodné vzhledem ke zvýšení cen poštovného Českou poštou a to od 1.10.2011. Knížku nebo kalendářovou desku nelze posílat v jednom balíčku s reprodukcemi. Reprodukce se musí posílat v kartonovém tubusu, knížka nebo kalendářová deska jako balíček. Při objednávání knížky nebo kalendářové desky spolu s reprodukcí/cemi, objednejte prosím oba druhy zboží zvlášť, tedy prostřednictvím dvou objednávek. Knížku JE MOŽNÉ ovšem posílat v jednom balíčku s kalendářovou deskou. Předem děkuji, KH :-)
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Charleene H

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--