Menu
--
Domů Profil prodejce DAGMAR G.
  • Prodejce od r. 2011
  • Nový Jičín, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Aktivita: -
Registrace: 29.6.2011
Město: Nový Jičín
Stát: ČR

DAGMAR G.

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.
Tvorba

Babička s německou národností, která se až do konce života nenaučila česky a četla jenom knihy psané švabachem, překvapivě nedávala malé Dáše hodiny němčiny, ale učila ji háčkovat a plést. Takto začínala textilní výtvarnice DAGMAR G. Především tedy své babičce Else, kterou bývalý režim pustil po roce 1948 za železnou oponu pouze v období pražského jara za rodiči do Stuttgartu, vděčí za to, že dělá autorskou pletenou a háčkovanou módu, která se nosí. A dále tu byl strýc Jaroslav, profesor medicíny, který každý Dášin úspěch ve škole ocenil drobnou finanční hotovostí "na tužku a na sodovku". Za toto kapesné si tajně kupovala v okresním městě příze, ze kterých vytvářela své první kreace.

První nesmělé pokusy učinila Dagmar s jehlicemi a háčky v čtyřech letech. V druhé třídě již pletla pro sebe a od 10 let byla schopna uplést svetr pro kamarádku. V patnácti dospěla tak daleko, že během jednoho vyučovacího dne zvládla pod lavicí halenku.

DAGMAR G. je zrozenec Vah a ti bývají nerozhodní a citliví. Na druhou stranu se však vyznačují se velkým citem pro krásu. Stále si však nebyla jista kvalitou svých modelů a tvořila pouze pro sebe a nejbližší okolí. Zpětná vazba nenechává na sebe dlouho čekat. V průběhu devadesátých let minulého století přichází stále více a více pozitivních odezev na její tvorbu. Zlom nastává teprve po ukončení druhé mateřské dovolené (syn Filip a dcera Betty) v roce 1999, kdy se rozhodla DAGMAR G. poprvé veřejně představit své modely a koníčka povýšit na tvorbu.

Každý model je originál navržený a vlastnoručně zhotovený přímo DAGMAR G. Relaxací autorky je pak prezentace vlastní značky na módních přehlídkách a propagačních akcích, na kterých se podílí i produkčně.

Mezi top fashion designery uvedl DAGMAR G. v roce 1999 módní fotograf Jadran Šetlík fotografiemi tehdejší přítelkyně Karla Gotta Moniky Sörösové, oděné v modelech DAGMAR G. Od této chvíle začíná DAGMAR G. cílevědomě budovat svoji značku, zúčastňuje se řady módních přehlídek, na kterých udivuje svými ručně zhotovenými modely. V roce 2004 byla oslovena akademickým sochařem Josefem Nálepou, který je znám světové veřejnosti jako umělec, který jako jediný na světe portrétoval v roce 1974 Salvatora Dalího. Mistr Nálepa ve svém sochařském projektu použil háčkovaný model DAGMAR G. Velkou poctou pro DAGMAR G. bylo v roce 2005 setkání s malířem Kristiánem Kodetem u příležitosti vernisáže jeho obrazů ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě, kterou doplnila komorní módní přehlídkou. Háčkovaná oka DAGMAR G. nazval Mistr Kodet pauzami. Oba umělci vyslovili v listopadu 2005 DAGMAR G. a jejím modelům poklonu při jejich živém vstupu v rámci rozhlasového pořadu Apetýt na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. V květnu 2005 přišla rovněž velká pochvala od světoznámého fotografa Jana Saudka, vyslovená v pořadu Móda – Extravagance – Manýry na ČT 1 poté, co na přehlídkovém molu spatřil modely DAGMAR G.

O mně

Svému koníčku se věnuji od čtyř let. Každý model je originál, který jsem navrhla a vlastnoručně upletla a uháčkovala. Relaxací je pro mě prezentace vlastní značky na módních přehlídkách a propagačních akcích, na kterých se podílím i produkčně. Chci-li přijít na úplně jiné myšlenky, pak usedám k počítači a vytvářím drobné výtvarné návrhy, především opět pro svoji značku.

Vzdělání

2009 - dosud | Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací (magisterský studijní program)

2007 | Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací (studijní program: Výtvarná umění, bakalářský studijní obor: Multimédia a design, téma bakalářská práce: „Design jako součást marketingové komunikace“)

1990 | SŠ Frýdek – Místek (maturitní obor: Provoz obchodu se zaměřením na propagaci)
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od DAGMAR G.

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím