Domů Profil prodejce Dana Havlín Nováková
  • Prodejce od r. 2011
  • Veverské Knínice, ČR
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (8) 100%
Nadšenci: 2
Aktivita: -
Registrace: 29.10.2011
Město: Veverské Knínice
Stát: ČR

Dana Havlín Nováková

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítám Vás na mém profilu a chtěla bych vám představit sebe a svou tvorbu.

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře v r. 1974. Působím v Brně a v Praze. Profesionálně se věnuji vědecké práci v oboru hydrogeologie.

Různým výtvarným technikám se věnuji od dětství, v současnosti tvořím nejraději akvarelem, se kterým jsem se blíže seznámila v kraji Norfolk v Anglii v letech 1997-1998. Akvarel používám svým vlastním způsobem, dávám přednost velkým formátům a netradičním tématům. Maluji také akrylovými barvami na přírodní plátno obrazy, dekorativní předměty, oblečení a cokoli jiného.

Na výtvarné techniky používám akvarelové barvy i akrylové barvy od anglické firmy Daler-Rowney, které nejlépe vyhovují mým požadavkům a mám k nim srdečný vztah od pobytu v Anglii.

Proces "tvoření" je pro mě jak vědecká práce, tak výtvarné, umělecké nebo jiné vyjadřovací techniky. Mou prací i tvorbou se prolínají stejné myšlenky.

Uvědomění si nadčasovosti našeho tvoření, to - že my jsme součástí toku času a v této chvíli nevíme, jaký vliv bude mít naše tvorba (práce) na ty, co přijdou po nás. Naše činnost se nám v současnosti může zdát omezená nebo málo smysluplná, ale čas může ukázat, že naše práce je důležitou součástí nějakého dalšího procesu nebo někdo jiný na ní může stavět.

Na všechno kolem nás lze také pohlížet z různých úhlů pohledu. Na jednu věc, čin, osobu nebo skutek má každý z nás jiný názor a jinak na nás působí. Držení se stále stejných úhlů pohledů a postupů vede pouze ke stagnaci.

Důležitým prvkem tvoření je také komunikace a spolupráce s ostatními. Společnou tvorbou lidí z různých kultur, odlišných oborů a lidí rozličných názorů, vznikají nové myšlenky a rozvíjí se jak samotní tvůrci, jejich dílo, tak i celá společnost.

K mým vlastním obrazům a tvorbě - mimo vyjádření myšlenky se vždy snažím také o estetické a harmonické působení díla, které tak vyjadřuje kladný přistup k myšlence a ztotožnění se s ní.

Těším se na vaše vzkazy, podněty a názory.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od Dana Havlín Nováková

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--