Domů Profil prodejce dreammacramebymia
Michaela Klokočníková
  • aktivní prodejce od r. 2018
    Reaguje na objednávky obvykle do 6 hodin.
  • Rudná, ČR
  • 2 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 9
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2
Registrace: 2.5.2018
Město: Rudná
Stát: ČR

dreammacramebymia

/ Prodávající
Novinky
794982
17.3.2019 Rozkvetlé lapače snů

Jmenuji se Míša, a už jako malá jsem ráda vyráběla cokoliv z čehokoliv, domečky z hlíny, zvířátka z papíru, náhrdelníky z kaštanů, popcornu i korálků. Zdobila jsem, lepila, stříhala, našívala i vyšívala, háčkovala, pletla, stavěla… Macramé techniky a lapače snů pro vás vyrábím s láskou.

Macramé dekorace, bižuterii i lapače snů pro vás ráda vyrobím na přání. Máte představu? Napište mi.

 

Před pár lety jsem viděla obrázek drhané závěsné dekorace na zeď. Uchvátila mě a já se chtěla naučit uzlíkovat. A krok po kroku jsem se učila podle návodů uzlíky od těch jednodušších až po ty náročnější, a pořád zkouším další a další techniky i materiály.

Lapače snů

Lapače snů visí na zdech mnoha pokojů a ložnic. Za tyto magické symboly vděčíme kmenům starých Indiánů, kteří věřili, že sny, dobré i špatné, se vznášejí nad hlavou každého z nich. Vytvořili proto tento amulet, který se zavěsil nad postel nebo kolébku. Jeho úkolem bylo zachytit v síti lapače zlé sny, které byly s východem slunce zničeny. Ty dobré však sklouzly po peříčku zpět do duše spícího. Legend o vzniku prvního lapače je mnoho, která je pravdivá se už nedozvíme. Důležitý je fakt, že všechny se shodují v tom, že lapač snů chrání před zlými sny, a negativní energií i během dne.

 

Základem lapače je kruhový tvar, který má i své opodstatnění. Kruh představuje svět a vesmír a chrání korálek uprostřed lapače, který znázorňuje vlastní já. Je středem, kolem kterého se točí celý svět. Kruh může být vyroben z vrbových větviček, dřevěných ale i jiných materiálů. V kruhu je napletena síťka s mnoha uzlíky, která chytá všechny sny. Ty špatné pak zachytí, aby se nedostaly ke korálku. Čím hustší síť, tím je lapač účinnější. Síť zobrazuje také symetrii, která navozuje pocit harmonie. Důležitou roli na lapači snů hrají i peříčka, po nich totiž ty dobré sny sklouznou zpět do duše spícího.

Ať už budete těmto legendám věřit nebo je na vás. Lapač snů určen nejen k zahánění negativní energie, ale slouží také jako krásná dekorace. Sami uvidíte, zda se vám noční můry vyhnou.

Lapače snů si můžete koupit, ale ten který si sami vyrobíte nebo takový, který dostanete darem, by měl naplnit váš spánek klidnými sny. 

Způsob dopravy
Zásilkovna, ČP-Balík do ruky nebo osobní odběr - Praha 13. Poštovné bude vždy upraveno dle počtu kusů v objednávce.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od dreammacramebymia

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--