Domů Profil prodejce dufek
  • Prodejce od r. 2010
  • Krnov, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 1
Aktivita: -
Registrace: 10.7.2010
Město: Krnov
Stát: ČR

dufek

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vážení přátelé a milí hosté,

mým úkolem je představit vám Karla Dufka, autora zde vystavené keramiky a abstraktních maleb. 

Karlovi se narodil před 38 lety ve znamení Panny v Hořicích v Podkrkonoší, ve městě odkud pochází mnoho významných výtvarníků. Ve svých dvaceti letech odešel za svou můzou do Slezska, tentokráte do podhůří Jeseníků, do Krnova. 

Základním tvůrčím materiálem Karla je hlína. V ní se propracoval od drobné užitkové keramiky až k odvážným solitérům. Po čase začal některé své plošné kompozice rámovat a dal tak vzniknout neobvyklým keramickým obrazům. Talent a invence však Karlovi nedovolily zůstat "pouze" sedět za hrnčířským kruhem. Čím dál častěji utíká od keramiky k designu a bytové architektuře. V jeho portfoliu objevíte několik nádherných kusů nábytku, velice zdařilé návrhy vitráží, krbů a také originálních bytových doplňků. Dílčím vrcholem a oceněním jeho výtvarné mnohostrannosti je úspěšná realizace celkového řešení interiéru sídla krnovské společnosti Elfe.

V poslední době se Karel začal věnovat také abstraktní malbě. Sami uvidíte, že i v této výtvarné disciplině bude vynikat svou odvahou a hravostí kombinovanou s dokonale zvládnutým řemeslem. 

V minulosti se také účastnil dvou ročníků jirčanského sympozia ECCE TERRA a má za sebou řadu autorských výstav, např: Stará sokolovna v Praze, zámek Linhartovy, Městské muzeum v Krnově, galerie Barbara v Hradci Králové, Art galerie hotelu Cvilín etc. Jeho díla je možno v současné době naleznout v soukromých sbírkách po celé planetě, snad s výjimkou Grónska a Antarktidy. 

Karla je všude plno. On sice díky své dyslexii prakticky není schopen nic přečíst, kromě cenovky v galerii, ale zase pamatuje vše co slyší a vidí.Díky této vlastnosti je až neuvěřitelně vzdělán ve všech oborech lidské činnosti. S velkou chutí se tedy zapojuje do debat kdekoli, s kýmkoli a na jakékoli téma. Nemá problém v debatě přeskakovat od karburátoru tu ke genetice, tu k modernímu umění.

Písmo tedy Karel využívá ve svých dílech jen jako dekoraci. Pokud byste na nich něco přečetli, nemá s tím Karel nic společného, je to prostě náhoda. Osobně si myslím, že ta chaotická změť písmen na každém z jeho počinů je zašifrovaná hrůza z tohoto světa. Světa plného písmen a sdělení, jejichž obsah je, bohužel či bohudík, Karlově dychtivé duši skryt.

 

Petr Strnadel 

Způsob dopravy
Česká pošta, keramika je balená v bublinkové folii, pevných kartonových krabicích.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od dufek

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--