Domů Profil prodejce FeltedRainbow
Kateřina Vodrážková
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Praha, ČR
  • 108 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (31) 100%
Nadšenci: 331
Aktivita: aktivní
Prodáno: 108
Registrace: 10.9.2012
Město: Praha
Stát: ČR

FeltedRainbow

/ Prodávající
Novinky
1073125
18.9.2023 Nové kousky. Tentokrát si na podzim můžete vybrat originální bekovku:
https://www.fler.cz/shop/...

Představuji vám letošní neonovou kolekci vlněných šál, klobouků, tunik a dalších doplňkků. Všechny kousky jsou jedinečné a vzájemně kombinovatelné. Nakoukněte.

 

 

 

KV Felted Designs vám nabízí originální, ručně plstěné módní doplňky a textilní šperky.

 

Najdete tu originální klobouky, elegantní i extravagantní, hřejivé a lehké šály pro každou příležitost, veselé palčáky a spoustu textilních náhrdelníků, květinových broží a dalších doplňků.

Každý výrobek je vlastnoručně uplstěný z rouna oveček a každý výrobek je ve výsledku jedinečný. U výrobků určených na tělo používám rouno australských oveček merino, které je velmi jemné a „nekouše“, a často ho doplňuji dalšími přírodními vlákny. Hedvábí nebo mohér přidají výrobku krásnou povrchovou texturu a trochu lesku. Na výrobky, které nejsou určeny pro přímý dotyk s pokožkou, používám různá rouna českých i zahraničních oveček.

Dotek i vůně přírodního rouna je uklidňující a výsledek dokáže vždy překvapit. Výrobky plstím buď mokrou metodou za použití horké vody, mýdla a svých rukou nebo suchou metodou zapichováním speciální jehly. Ráda výrobky doplňuji dalšími přírodními materiály – úlomky kamenů, mušličkami, keramickými nebo skleněnými korálky ….

V podstatě nelze vyrobit dva naprosto stejné kusy – a ani to není mým cílem. Pokud se vám však některý model zalíbí a budete si přát podobný, třeba v jiné barvě nebo velikosti, určitě mě kontaktujte. Ráda plním vaše přání.

Nakoukněte i do mého fotografického profilu, kde si můžete vybrat autorské fotografie inspirované především přírodou a mými cestami do blízkých i dalekých krajů. 

Při objednávce ze všech mých profilů bude poštovné přepočítáno a sjednoceno.

Osobní odběr v Praze je po domluvě možný.

 

Ovčí vlna má unikátní kombinací funkčních charakteristik, kterými svým nositelům zpříjemňuje každý den. Její jedinečný soubor užitečných vlastností prošel miliony let evoluce při ochraně svého zvířecího nositele a i lidskému organizmu je nejpříznivější ze všech známých textilních vláken.

Vlna je 100% přírodní a obnovitelný materiál. Dokud bude růst tráva, bude ovečka produkovat nové rouno.

Vlna je rychle biologicky rozložitelná, může být navrácena do půdy, kde ještě uvolňuje cenné živiny. Nevzniká tak žádný odpad.

Vlna je bezpečná.  Není známo, že by způsobovala alergie, nepodporuje růst bakterií a obsah lanolinu eliminuje podmínky pro výskyt roztočů.

Vlna díky vysokému obsahu vody a obsahu dusíku zpomaluje hoření a má mnohem vyšší práh zapalitelnosti než jiná vlákna. Nebude tát a držet na kůži při popáleninách a produkuje méně škodlivých plynů, které způsobují smrt v případě požáru.

Vlna má také přirozeně vysokou úroveň ochrany proti UV záření, mnohem vyšší než u většiny syntetických vláken a bavlny.

Vlna je velmi trvanlivá díky své ohebnosti a pružnosti. Vlákno lze ohýbat více než 20.000x aniž by se zlomilo.

Vlna je hygroskopická – díky své buňkové struktuře má schopnost absorbovat a zadržovat v sobě velké množství vody. Absorbuje až 50% své hmotnosti a stále bude na dotek působit suchá. Jakmile okolní prostředí přestane být mokré, snadno se nasáklé vlhkosti zase zbaví. Díky této vlastnosti skvěle pohlcuje pot a vypařuje ho do okolí. Při odpařování vlhkosti do okolí vlna uvolňuje teplo, takže i mokrá vlna stále hřeje, což se báječně hodí třeba u rukavic při stavění sněhuláka.

Vlna má úžasné tepelné vlastnosti. Její povrch je tvořen z tisíců šupinek, které se překrývají jako tašky na střeše a vytvářejí tak neproniknutelnou izolační hráz. Díky pórovité struktuře a kadeřavosti v sobě zadržuje vrstvy vzduchu, což také napomáhá udržovat stálou teplotu. Díky své pružnosti výrobky z vlněných vláken nepřiléhají těsně k lidské pokožce celým svým povrchem, což umožňuje vytvořit další izolační vrstvu vzduchu. Vlna podrží právě takové množství tepla, jaké naše tělo v danou chvíli potřebuje. V zimě zahřívá, v létě pružně vyrovnává teplotní rozdíl a chladí.

Vlna má vlastnosti, které mohou kladně ovlivnit lidské zdraví, jak prokazují mnohé výzkumy a pozorování. Už mnoho let se úspěšně používá v procesech léčebné rehabilitace, zejména poúrazových a revmatických stavů, bolestech kloubů. Vlna příznivě ovlivňuje spánek a celkovou relaxaci těla.

Vlna obsahuje velké množství lanolinu (přírodního živočišného tuku), který chrání vlákna před znečištěním a veškeré nečistoty, které se do vlákna dostanou, jsou vynášeny na povrch. Stejně jako na živých ovcích se nečistota hromadí pouze na povrchu, zatímco v hloubce zůstává stále čistá tkanina. Vlna je v podstatě samočistící a vlněné výrobky není potřeba často prát. Lanolin, jako vedlejší produkt z vlny se hojně používá v kosmetice, farmakologii, lékařství, ale i v textilním a kožedělném průmyslu.

No a nakonec nesmíme zapomenout na jednu z nejdůležitějších vlastností vlny: schopnost zplstnatět. Šupinky, z nichž se skládá vlněné vlákno, se třením navzájem těsně spojí, takže z nich vznikne hustá, pevná a soudržná látka.

Péče o vlněné výrobky je velmi jednoduchá za předpokladu, že dodržíte pár základních pravidel.

Vlna má samočistící vlastnosti, nemusí se tedy prát tak často jak jste zvyklí u výrobků z jiných materiálů.

Vlna nemá ráda střídání teplot a hrubé zacházení. Perte vždy ručně ve vlažné vodě. Můžete přidat trochu jemného pracího prostředku určeného na vlnu, nebo šampónu. Výrobek nechte ve vodě chvilku odmočit a pak lehce promačkejte a promáchejte.

Vysušte výrobek v ručníku, lehce promačkejte a nechte uschnout rozložené naplocho. Klobouky vytvarujte a nechte volně schnout vytvarované třeba na srolovaném ručníku.

 

Na video z výrobního procesu se můžete podívat ve Flér Magu.

 

 

Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od FeltedRainbow

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--