Výsledky druhého kola jsou tu!
Z několika desítek přihlášených tvůrců porota vybrala osm finalistů. O tom, kdo z nich vyhraje 10 000 Kč a propagaci na Fleru i mimo něj, jste rozhodli vy svými hlasy. Jak to dopadlo?

Výsledky 2. kola na téma „Vzdělávání hrou

autor: Jou Jou
Skládačka, hlavolam, stavebnice...
Rozhovor s vítězem 1. kola si můžete přečíst v MAGu
autor: Scully
Praktická didaktická pomůcka - procvičujeme násobilku s moudrou sovou. Princip je jednoduchý, přikládáme výsledky (horní vrstva) na příklady (spodní vrstva), samozřejmě se musíme trefit se správným výsledkem.
Jak jste přišla na nápad, který nakonec vybojoval 2. místo?
Násobilková sova (a její předchůdce násobilková panda) je další v řadě skládaček, které procvičují barvy, počítání, písmenka tiskací i psací a římské číslice. Vznikla ve snaze zpříjemnit synovi memorování násobilky, podobně jako jiné didaktické pomůcky, které vyrábím, reaguje na konkrétní probírané učivo.
autor: Jelly-fish
Kříženečci jsou magnetická skládačka, která rozvíjí dětskou fantazii. Cíl hry je vytváření roztodivných obludek a nových druhů zvířat. Kombinací je nespočet. Vše záleží jen na představivosti uživatele.
Jak jste přišla na nápad, který se nakonec probojoval do finále?
Při tvorbě Kříženečků jsem se pokusila vrátit do období dětství, období, kdy jsou „dospělé“ starosti ještě v nedohlednu a naši mysl plně zaměstnávají hry a vlastní fantazie. K tomu se přidala má vášeň pro zvířata a jejich fotografování a také několikaletá zkušenost s vedením dětí na letních táborech. Současný svět je dle mého názoru plný spěchu, neklidu a násilí. Dala jsem si tedy za cíl nabídnout trochu jiný způsob jak trávit volný čas, a to nejen dětem, ale každému, kdo v sobě dokáže nalézt alespoň špetku dětské hravosti.

Co bylo impulsem a jak daleko pak bylo k samotné výrobě?
Impulsem pro mne byla absolventská práce na Vyšší odborné škole grafické, kde jsem vytvořila Kříženečky jako počítačovou hru. Chyběl mi však hmatatelnější, reálnější výsledek mé práce. Od nápadu k výrobě pak nebylo daleko, přesto to nějaký čas trvalo. Bylo třeba vyrobit v patřičné kvalitě všechny součásti hry, od kvalitního tisku na magnetickou folii, výrobu magnetického rámečku, krabice a návodu ke hře až po výrobu „placek“ s motivy Kříženečků jako malého dárku ke hře samotné.

A bude k dostání na Fleru?
Byla bych moc ráda, kdyby byla hra k dostání na Fleru. Proto nyní zkoumám možnosti výroby hry s cílem zachovat kvalitu a zároveň snížit náklady na výrobu, aby mohla být hra dostupná za rozumnou cenu.
500 Kč poukázku na nákup na Fleru vyhrává Temeperka, gratulujeme!

MOTTO

Ve Fler GO! hledáme geniální nápady a vychytávky. Fler GO! přináší originální nápady tam, kde byste je vůbec nečekali. Fler GO! odpovídá na praktické potřeby, které zatím nikdo nevyslyšel.

O co soutěžíme

Vítěz každého kola získá
10 000 Kč a propagaci svého zboží na Fleru i mimo něj.
Pro vylosovaného hlasujícího je připravena poukázka na nákup na Fleru v hodnotě 500 Kč.

Aktuální téma

Vzdělávání hrou
Známe výsledky!
1. Přístavní město (Jou Jou)
2. Násobilková sova (Scully)
3. Kříženečci (Jelly-fish)
4.-8. Lidská kostra (eve.v), ekologická hra-stavebnice PALETTO (BOdesign), S pastelkami po zámku Hluboká nad Vltavou (Památky pro děti), Foto kniha (Radka T.), Příručka pro malé orgánology (Ušito)


V koupelně v pohodě
Známe výsledky!
1. Držák na čisté ručníky (Alda)
2. Stool Roll (wheel mobil)
3. Než vlezeš do vany (Scully)
4.-6. ekOčista - růže s čokoládou (Zátiší), Bathroom Holders (MAR-KLE), Méďa botičky (Dado design)

Porota

Zakladatel a tvůrce Fleru, který miluje originální nápady.
Její oblíbenou činností je hledat na Fleru perly a pomáhat jim k úspěchu.
Redaktorka časopisu Family Star. Neuniknou jí žádné novinky, které by se dětem a rodičům mohly líbit.
Speciální pedagog. Ke své práci používá vzdělávací hračky denně, a tak ví, co děti nejví baví a zároveň naučí.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím