Domů Profil prodejce Fontana di Cristalli
 • aktivní prodejce od r. 2018
  Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
 • Chrást u Plzně, ČR
 • 32 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (30) 100%
Nadšenci: 53
Aktivita: aktivní
Prodáno: 32
Registrace: 5.4.2018
Město: Chrást u Plzně
Stát: ČR

Fontana di Cristalli

/ Prodávající
Novinky
913976
15.11.2020 Puzetové náušničky s květinami a kolíčkem z chirurgické oceli. 25-35,- Kč za pár dle velikosti ... Každý pár originál. Komu budou dělat radost? :) https://www.fler.cz/shop/...


 

Vítám Vás,

jmenuji se Petra Malafová a tvořím pod značkou Fontana di Cristalli.
Všechno začalo na podzim roku 2017, kdy jsem absolvovala kurz Cínového šperku. Práce s kovem a drahými kameny mne opravdu nadchla, proto jsem se rozhodla pokračovat v této tvorbě a vyrábět originály, které budou svým majitelkám a majitelům přinášet alespoň takovou radost, kterou přináší mne při jejich výrobě.

Pod značkou Fontana di Cristalli najdete poměrně široký sortiment nabízených výrobků. Kromě výroby cínových šperků s drahými kameny se specializuji i na šperky ze skla a dalších materiálů. Těšit se můžete také na nejrůznější bytové dekorace ze dřeva, drátků, originální lapače snů nebo makramé dekorace.

 

Originalita

Je třeba zmínit, že každý kus, který v mém e-shopu najdete, je ručně vyrobený originál, dělaný s láskou a maximální pečlivostí. Nikdy tedy zde nenajdete dva stejné výrobky, a proto nemusíte mít strach, že se stejným šperkem či dekorací bude chlubit i někdo další.

Jestli tedy preferujete jedinečnost a originalitu před sériově vyráběným zbožím, určitě si z mé nabídky vyberete. Pokud byste si však nevybrali, neváhejte mne kontaktovat zde na Fleru do osobních zpráv. Velmi ráda Vám na přání vyrobím dekoraci či šperk podle Vašich představ. Vybírat můžete také z již prodaných výrobků, pokud by se Vám nějaký líbil, je možné vyrobit obdobný, ale například v jiné barvě, s jiným kamenem či vzorem. Originalita je tedy vždy zaručena!

 

Kvalita a spokojenost zákazníků na prvním místě

Všechny cínové šperky i další cínové výrobky, které v mé nabídce najdete, vyrábím z bezolovnatého zdravotně nezávadného cínu s příměsí stříbra. Každý výrobek je pečlivě obroušen, někdy patinován, někdy ponechán stříbrný, ale vždy ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dodává lesk a impregnuje ho. Základem každého cínového šperku je polodrahokam či drahokam, pocházející od kvalitních a prověřených dodavatelů.

V případě výroby dekorací na zakázku, používám na nátěry dekorací pouze speciální barvy na dřevo – zdravotně nezávadné vodou ředitelné barvy Balakryl.

Všechny výrobky jsou vyrobene v nekuřáckém prostředí a v prostředí mimo dosah zvířecích alergenů.

 

Věřím, že se Vám nakupování u mě bude líbit a z mých šperků a dekorací budete mít Vy i Vámi obdarovaní radost!

 

V případě jakýkoliv dotazů a připomínek mne neváhejte kontaktovat!

 

Vaše Fontana di Cristalli

Do obchůdku vstoupíte zde.

 

 

JAK PEČOVAT O CÍNOVÝ ŠPERK

Cín je měkký kov a základem cínovaných šperků jsou většinou kovy jako měď, mosaz, bronz, či jejich slitiny, na které je cín nanesen tenkou vrstvou. Je potřeba dávat pozor zejména na mechanické poškození šperku. Zacházejte s ním jako s křehkou věcí.

 • Při neopatrném zacházení může dojít k poškození šperku, např. k poškrábání cínu, deformaci (např. přidaného ozdobného drátku), k prasknutí. U šperků s kameny pak k rozbití kamene, naštípnutí či odlomení části kamene nebo i cínu.
 • Šperky nenoste do sprchy, sauny, bazénu či jiné koupele.
 • Šperky sundávejte vždy přes spaním, ale také před každou činností, vyžadující tělesnou námahu, např. sportovní aktivity (pot šperkům nesvědčí).
 • Vyvyrujte se styku šperku s chemikáliemi, např. v kosmetických přípravcích při líčení (zejména používání parfémů, krémů, laků na vlasy šperkům škodí). Šperkem se ozdobte až po použití kosmetiky. Rovněžtak nepoužívejte na čištění šperků jiné chemikálie (např. abrazivní prostředky).
 • Šperk nevystavujte extrémním teplotám či přímému slunečnímu svitu, které může způsobit např. vyblednutí kamene (Ametyst, Růženín...).
 • Šperk skladujte na suchém a tmavém místě, bez přístupu prachu. Ideální je jej skladovat ve šperkovnici odděleně od jiných šperků, předejdete tak zamotání řetízků či šňůrek. Šperkovnici může nahradit i uzavíratelná neprůsvitná krabička.
 • Šperky chraňte před malými dětmi a domácími mazlíčky z důvodu nejen poškození šperku, ale mohli by ublížit i sami sobě.
 • V případě zešednutí šperku (zejména u nepatinovaných šperků) je možné je umýt v teplé vodě s přídavkem jaru (jiný saponát může být nevhodný). Poté jej osušte a vyleštěte flanelovým hadříkem. Vlastnosti jaru se velmi blíží vlastnostem antioxidačního oleje, kterým je šperk ošetřen při výrobě. Antioxidant můžete nahradit také např. jemným olivovým olejem. Nedoporučujeme však příliš časté čištění, aby tak nedošlo k odření cínu.

 

DRAHÉ KAMENY A MY

Drahé kameny jsou již od pradávna našimi ochránci a pomocníky. Vedou nás k pozornosti, pokoře a lásce k živé i tzv. neživé přírodě, jíž jsme sami nedělitelnou součástí.

Jak si vybrat vhodný kámen
Nejlepší způsob, jak si vybrat „svůj“ kámen, je zvolit si intuitivně ten, který nás nejvíce osloví. Po takové volbě si můžeme přečíst jeho účinky a dozvědět se tak více o svých skrytých tužbách a strastech. Pokud chceme posílit určité vlastnosti, je dobré vybrat kameny, které je posilují a poté zvolit ten, který je nám nejvíce sympatický. Nikdy si nevybírejte kámen jen na nějaké doporučení. Při výběru kamene se také můžeme řídit podle slunečního horoskopu, kdy má každé znamení přiřazené své kameny. Tabulky s přehledem kamenů pro každé znamení jsou dostupné v mnoha verzích na internetu.

Jak kamínek čistit
Stejně jako my se musíme starat o očistu těla i ducha, tak je třeba i o kameny pečovat. Drahé kameny jsou držiteli mnoha informací i silných energií, které přijímají od okolí a ukládají je. Dokáží je přijímat, ale i dávat, a to jak pozitivní, tak i negativní. Abychom mohli kameny co nejdéle a nejúčinněji používat, musíme je pravidelně čistit, zbavovat všech negativních vibrací, aby na nás mohly působit svou léčivou silou.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Růženín, Charoit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Diaspor, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Uvolit, Mezolit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis lazuli, Magnezit

Existují tedy různé způsoby, jak kameny čistit – vodou, sluncem či měsícem a panenskou zemí. Nejznámější a nejsnadnější metodou je očista vodou a sluncem, která je nutná, získáme-li kámen z druhé ruky. Kámen očistíme tak, že je opláchneme pod tekoucí vodou a pak necháme za oknem načerpat energii. Během tohoto procesu se už musí kamene dotýkat pouze jeho majitel.

Pokud kámen používáme delší dobu (více než jeden měsíc), je třeba jej očistit, případně znovu aktivovat. Také pokud došlo k jeho znečištění nebo pokud zjistíme, že došlo k intenzivní energetické výměně a kámen se "unavil". Vůbec neškodí, když kámen po každém použití či celodenním nošení krátce opláchneme a necháme odpočinout. U cínových šperků se snažte opláchnout pouze drahý kámen, ne celý šperk, neboť častý kontakt cínu s vodou může vést k chemickému narušení jeho vlastností. Ještě lepší variantou než oplachování může být použití lehce navlhčeného hadříku. Po omytí je nutné kameny osušit, nejlépe otřením v jemné bavlněné látce. Očištěný kámen je třeba aktivovat, tj. dodat mu zpět aktivní energii.

Jako přípravný krok je dobré kámen za sucha pečlivě vyleštit suchým flanelovým hadříkem. Nejčastějším aktivátorem je sluneční záření. Kámen položíme na bílý papír a vystavíme jej po určitou dobu slunečnímu světlu. Dobu ozáření i jeho intenzitu volíme podle citlivosti kamene. Citlivější kameny vystavujeme jen světlu měsíčnímu.

Působení kamenů
Úvodem je nutné poznamenat, že léčení a působení kamenů nemůžeme brát jako náhradu klasické medicíny.

Kameny jsou ovlivněny barvami a i jimi působí na člověka.

Červené kameny – stupňují vitalitu, temperament, sexuální odvahu, jejich červená barva podněcuje pohyb, životní sílu a radost.

Oranžové kameny – podporují veselost, uvolněnost, klid, vyrovnanost, osvobozují od přehnané odpovědnosti.

Žluté kameny – ovlivňují mentální vědomí a nervy, dodávají radost do života a vyrovnanost, odstraňují strach a obavy ze seznamování.

Zelené kameny – podporují zdraví, nadbytek a vyváženost, zprostředkovávají klid a pomáhají překonávat změny.

Růžové kameny – probouzí lásku, něhu a sebeúctu.

Svěle modré kameny - podporují spirituální bdělost.

Tmavě modré kameny – vyzařují ochranu a sílu.

Fialové kameny – oživují duši a duchovní prožitek.

Bílé kameny – očišťují tělo, symbolizují spokojenost, upřímnost, čistotu a neměnnost.

Černé kameny – ochraňují auru, napomáhají koncentraci, podporují ctižádost a přesnost.

 

 

Způsob dopravy
Česká pošta - posílám v bublinkové obálce jako doporučené psaní (při hodnotě nad 600,- Kč jako cenné psaní či cenný balík - v závislosti na celkovém množství) Zásilkovna - balíček odešlu na Vámi vybranou pobočku zásilkovny v ČR nebo na Slovensku
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Fontana di Cristalli

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--