Domů Profil prodejce Guil Lotine
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Plzen, ČR
  • 5 prodaných kusů
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 2
Aktivita: aktivní
Prodáno: 5
Registrace: 10.11.2019
Město: Plzen
Stát: ČR

Guil Lotine

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Mimo Flér jsem spolumajitelka šperkařské firmy zabývající se především výrobou šperků z akrylu. Toto zboží má své kupce, mé srdce ale patří dřevu a přírodním materiálům. Guil Lotine je zrcadlem mé touhy po čisté vodě, větru ve vlasech a ohni v srdci. Šperky, které vyrábím, dělám s vášní, nadšením a vírou, že tu pravou krásu tvoří příroda kolem nás každý den už skoro 14mld let. 

Jaké materiály používám a proč?

Ebenové dřevo roste velmi pomalu (zralosti dosahuje po 60 až 200 letech) a jeho struktura je velmi jemná. Patří k nejtvrdším a nejhustějším dřevům na světě a díky tomu je možné docílit po vyleštění jeho vysokého lesku a hedvábně hladkého povrchu, který se jen tak nepoškrábe. Ráda používám kromě černého ebenu také eben se světlejší kresbou. Každý kus je originál a vypráví příběh svého stromu. 

Diamanty nám ze svého nitra daruje sama Země. Vědecká společnost věří, že pod povrchem v hloubce 150-700km se náchazí diamanty obřích rozměrů a ještě větší vznikají ve vyhaslých hvězdách. Na povrch Země jich ale doputuje málo a nebývají ani moc velké. Tato exlusivita je spolu s brilantním leskem a třpytem a také vysokou tvrdostí předurčuje ke šperkařskému použití. Vznikají při teplotě 900–1300 °C a tlacích kolem 4,5–6 GPa. Tyto extrémní podmínky vtiskly oheň a duši do každého kamene. Mé šperky nesou většinou surový nebroušený diamant modré nebo bílé barvy. Jeho hrubý povrch a vysoká tvrdost zastupují sílu lidské duše, jemná barva, lesk a třpyt zase radost ze života, něhu a lásku.
Diamanty, které používám, nejsou certifikované. Certifikát nemá u nebroušených kamenů vypovídající hodnotu a zvyšuje cenu výrobku. Ráda ale předám kontakt na gemologickou laboratoř, která může za poplatek 250Kč provést základní určení kamene bez certifikace (potvrzení, že se jedná opřírodní diamant).

Hedvábí tká bourec morušový a Číňané ho využívají už přes 4500let. Jeden kokon (zámotek pro housenku) je smotán až ze 4000m dlouhého jemného pevného vlákna. Textil vyrobený z hedvábí je jemný, chladivý a luxusní. Závěs z hedvábných kokonů elegantně a vkusně rozdělí prostor. Pro výrobu šperků používám černou hedvábnou stuhu. Protože se jedná o 100% přírodní hedvábí, je třeba šperkům s hedvábnou stuhou věnovat zvláštní péči a dbát na to, aby se vlákna nepolámala. Vzniklé pomačkání už není možné zcela vyžehlit. Nejraději ale používám barvené a nebarvené hedvábné kokony. Šperky z nich vytvořené jsou velmi lehké, neokoukané a neotřelé. 
Kokony se skvěle hodí také jako kosmetické tampony, po párminutovém smáčení ve vlažné vodě změknou a po vyčištění nechávají pokožku hladkou a hedvábně jemnou. 

Způsob dopravy
Zboží odesílám Českou Poštou jako cenné psaní nebo přes Zásilkovnu. V obou případech je balíček plně pojištěn. Šperky jsou ve vlastním obalu a dále je balím do bublinkové folie a následně do obálky. Vybraný způsob dopravy, prosím, uveďte do poznámky.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od Guil Lotine

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--