A proto:
NEZBYTNÉ MALIČKOSTI, MALIČKÉ NEZBYTNOSTI
Vážení a milí korálkoví a rukodělní příznivci a příznivkyně,
jsem ráda, že jste zabrouzdali do mého obchodu, vítejte v korálkovém království. Miluji barvy, proto jsou mé šperky laděny pozitivně a vesele. Barvy totiž do jisté míry ovlivňují to, jak se cítíme. Svými šperky bych ráda zpříjemnila každodenní život Vám, nebo Vašim blízkým. Všechny šperky vytvářím s láskou a maximální pečlivostí, jsou originální, veselé a slušivé pro malé, větší i dospělé slečny a paní. V klidu si vše prohlížejte, vybírejte, kritizujte, chvalte, komentujte - podle Vaší libosti. Budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu od Vás.
Postupem času přibylo také šité království. Vítejte i zde. Z šitých výrobků bych Vás ráda upozornila na obaly různých velikostí z kvalitní přírodní vlněné plsti. Můžete je využít na notebook, tablet, iPad, čtečku, mobil, doklady, dokumenty, drobnosti. Určitě si je prohlédněte. Více podrobností o nich si můžete přečíst v tomto článku:
Další textilní nezbytnosti najdete zde.
Při tvorbě textilních doplňků se zaměřuji hlavně na upcyklaci.
Upcyklace je proces přeměňování nepotřebných nových materiálů, které by se jinak staly odpadem, v nové produkty pro zlepšení životního prostředí. Je to druhotné zušlechtění, díky kterému získávají už nevyužívané materiály lepší účel.
V mém případě odstřižky z nové látky od švadleny, které by jinak patřily do koše, jsou povýšeny (předpona UP-cyklace) na nový prakticky využitelný výrobek. Pokud použiji materiál, který není nový, jako např. v případě džínoviny, je vždy pečlivě vypraný, vydesinfikovaný a neoslabený používáním.
Také kladu velký důraz na to, abych textilní materiál maximálně využila a nevytvářela textilní odpad. Většinu odstřižků postupně zpracuji a ty nejmenší posílám dál - slečně, která vytváří butonkové náušnice.
Pro příznivce upcyklace jsem vytvořila zvláštní kategorii pouze s upcyklovanými výrobky - textilními doplňky i šperky. U každého výrobku si můžete přečíst o původu materiálu, ze kterého byl upcyklován.
Hitem letošního léta jsou šperky z textilních květů, především květinové věnečky:
Velkým hitem poslední doby jsou mé lentilkové výtvory:
Velice ráda se věnuji časově náročnější "disciplíně" šitých šperků, tady jsou některé z nich:
V kategorii Ježovky a květinky najdete různé typy ježovkových šperků, jako jsou například tyto:
Pokud byste chtěli některý z těchto šperků v jiné barvě, nebo jen ježovkové náušnice, neváhejte se na mne obrátit, ráda Vám vyhovím, podle možností - nabídky možných barev v korálkárně, nebo v mých zásobách
Zde si můžete prohlédnout a vybrat výrobky, které se objevily v Top výběru na titulní straně Fler.cz
Je samozřejmostí, že mé výtvory vznikají v nekuřáckém prostředí.
Fakturu (doklad o zaplacení) vystavuji po připsání platby na účet, v elektronické podobě je ke stažení u Vaší objednávky.
Těším se na vaši další návštěvu. HančaHa
Chcete-li, přečtěte si BLOG o tom, jak vznikal jeden z mých výtvorů šitých z rokajlových korálků. Tady je:
Nakupující, můžete se zaregistrovat do tohoto klubu, prodávající tam pro Vás vkládají novinky:
Hlavní zásada: bižuterii navlékáme jako poslední a sundáváme jako první!
Zde je několik praktických rad:
Parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy kosmetika, kterou chcete podtrhnout svoji osobnost, působí nepříznivě na Vaši bižuterii. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu bižuterie.
Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až nakonec navléci vybraný šperk.
Naopak, při návratu domů, je vhodné bižuterii odkládat jako první.
Bižuterie nepatří do vody, je proto žádoucí ji před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje i samotná voda bižuterii znehodnocují.
Jak bižuterii ukládat?
Nejlépe do vhodných boxů nebo etují. Náramky a náhrdelníky pak ukládejte na speciální stojánky nebo háčky.
Nejlépe je uložit bižuterii do šperkovnice, kde bude chráněna proti všem vlivům světla, vlhkosti a podobně. Po dlouhodobém působení světla hrozí její znehodnocení.
Lankovou bižuterii ukládáme do sáčků zamotanou dokulata, abychom lanko nezlomili. Pokud se lanko zlomí, už se nedá narovnat.
Bižuterii neuskladňujte v koupelně a vlhkých, rosících se místnostech.
Jak bižuterii vyčistit?
Především jemně. Nejlepší je preventivně dodržovat výše popsaná pravidla při nošení a ukládání, aby se nutnost čišťění oddálila. Pokud přece jen nadejde chvíle, že mechanické čištění se stane nevyhnutelným, je nejlepší ji jemně zbavít prachu a potu měkkým hadříkem (výborný je flanel, nebo čistá švédská utěrka). Pokud se bižuterie silně zapráší je nejlepší ji mechanicky, ale s citem vyčistit nejměkčím zubním kartáčkem (soft), který vyčistí i špatně dostupná místa bez použití chemikálií.