Profil uživatele
Hospodářství Klokočí
Prodávající
Turnov
Registrace: 21.2.2020

Žiju na venkově.

Pěstuji zeleninu, chovám domácí zvířata, zpracovávám ovčí vlnu, pořádám kurzy předení a pletení, sázím stromy, prosazuji kompostování všude, kde se dá, zakládám komunitní chovy slepic.

Mým životním cílem je žít z toho, co mi venkov může dát a naopak dělat pro něj všechno, co je v mých silách.

Jsem zakladatelkou spolku ZAZEMÍ - komunitní zahrady v Turnově... vlastně všechno, co dělám, se snažím dělat komunitně, dává mi to smysl.

Jak daleko je od ovce k ponožce?

…nijak zvlášť. Vlnu při stříhání ovcí pečlivě přeberu, pak jí češu na speciální česačce, předu na kolovrátku, peru, pletu a ponožka je tu. Přesto celý proces zabere minimálně 8 hodin předení a 8 hodin pletení, ale výsledek je 100% ruční a přírodní.

Zboží farmářského charakteru

Vlna je silnější, patu navíc ještě extra vytuním a ponožky mí zákazníci využívají spíše místo bačkor - doma i na výjezdu - jsou skladné a lehké. Stejně tak já sama, není lepší způsob, jak ušetřit dřevo na topení, protože vám od nohou tak zatopí, že se spokojíte s pokojovou teplotou o 2 stupně nižší.

Vedle toho si kupuji o číslo větší gumáky, aby se do nich ponožky vešly a zimu si jinak ani nedovedu představit, protože nesnáším běžné ponožky hrnoucí se v gumákách. Vzhledem k tomu, že v gumákách trávím většinu svého nebosého ročního období, přivádějí mě hrnoucí fusekle k šílenství. Moje ponožky se díky své struktuře a tloušťce v botách nehrnou a navíc vlna hřeje i vlhká, protože i ovci musí vlna opečovat když zmokne a pro vás si tuto svou výjimečnou schopnost uchovává.

Barvy, barvičky

Pokud jde o barvy, i těmi jsou moje ponožky výjimečné. Zejména proto, že je v páru v rámci střídání pruhů každá trochu jiná. Mám ráda dokonalou funkčnost skrytou v rustikálním designu. Vytvořím jakýkoliv odstín pomocí speciálních barviv na vlnu, nebo čistě přírodní odstíny hnědé, šedé a černé barvy získané ze speciálních plemen barevných ovcí či slupek cibule a vlašského ořechu, neopakovatelnou modrofialovou umím vykouzlit z borůvek, když se mi ve sklepě zkazí kompot.

V objednávce ponožek uveďte:

  1. velikost
  2. popište požadované odstíny a šíři pruhů, nebo nakreslete obrázek barevnými pastelkami
  3. zvláštní požadavky

Na zakázku spřádám i vlnu

Obchodní podmínky

U zboží na zakázku je dodací lhůta v zimě 1 měsíc, v letní sezóně dle domluvy, ale spíš počítejte s tím, že 1 rok, protože v záplavě letních zemědělských prací není na pletení pomyšlení.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím