Profil uživatele
Hraboš
Prodávající
Moravský Beroun
Registrace: 17.9.2010

 

 

 
Vyberte si i na tomto profilu a budete platit jedno poštovné


Po ukončení studia jsem si začal přivydělávat výrobou dřevěných misek a různých vyřezávaných drobností. Protože o dřevěné misky byl velký zájem, motivovalo mě to k rozšíření sortimentu i jiným směrem, například  ke šperkovnicím, reliéfům nebo složitějším miskám. Protože mě práce se dřevem bavila čím dál víc, začal jsem hledat inspiraci v tradici řemesla, což mě dovedlo k výrobě forem na cukroví, zouváku na boty a postupem času k prvnímu drobnějšímu nábytku. U tradičních výrobků mě nedržel pouze sentiment ke starým věcem ale především chuť dělat věci kvalitně a s dlouhou životností, což mě dovedlo ke starým technologickým postupům.


O mém nábytku se dá říct, že  je klasický, žádná moderna ani středověk. Zároveň se ale hodí do jakéhokoliv interiéru, protože svou jednoduchostí neruší celkovou atmosféru v místnosti. Pokud ale chcete, může se stát dominantním prvkem, který udá styl celému Vašemu bydlení.

V souvislosti s filozofií výroby používám hlavně tvrdé dřeviny, které propůjčují nábytku trvanlivost, robustní vzhled a bytelnost. To jsou například kusy vyrobené z dubu nebo jasanu. Naproti tomu ovocnany jako třešeň, švestka, jahoda nebo dřeviny se světlejší barvou jako je javor a bříza působí jemnějším a harmonických dojmem.

Jako povrchovou úpravu používám ve velké míře tvrdé oleje, které nechají dřevo dýchat, zároveň jej dostatečně ochrání a jsou vhodné i ke styku s potravinami. Neznamená to ovšem, že povrchová úprava vydrží věčně. Osobně doporučuji, aby se nábytek zhruba jednou za rok znovu natřel olejem, což jej naimpregnuje a zároveň zvýrazní kresbu dřeva. Vyřezávané misky ošetřuji přírodním včelím voskem, který je nezávadný, ale zároveň není vhodný  pro kontakt s vyššími teplotami a vodou. Využijete je třeba jako servírovací misky na ovoce, oříšky, cukroví nebo na drobnosti.

 
 

 
A tady výrobky mé drahé polovičky

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím