Milí zákazníci, protože nakupujete v e-shopu a nemůžete si tak nabízené zboží fyzicky prohlédnout, mám na Vás velkou prosbu - pokud Vám nebude cokoliv vyhovovat, kontaktujte mě nejdříve vnitřní poštou. Ráda se s Vámi... více »
Profil uživatele
Husy
Petra Husaříková | prodávající
Zlechov
Registrace: 15.5.2008

*** Milé, pilně pracuju na vašich zakázkách, prosím vydržte *** trošku mi to komplikují záda, musela jsem se nechat opečovat šikovným fyzioterapeutem ***  všechny zakázky, které tu pro vás mám, dodělám co nejdřív *** nové už bohužel není v mých silách brát *** doufám, že i tak mi zachováte přízeň a vyberete si třeba něco z už hotových věcí *** děkuji za pochopení *** Petra

 

 

Buďte vítáni,

jsem maminka (duší mladá, tělem "poměrně" mladá :o)), co už není na mateřské dovolené, ale pomalu se zapojuje do pracovního procesu. I tak spousta času patří synkovi Jiříkovi. Buďte proto, prosím shovívaví, budu se snažit skloubit práci, rodinu i koníčky jak nejlépe to půjde ;o)).

Ale každou volnou chvilku beru do ruky jehlice, háček a klubíčka. Každé klubíčko je jedinečné, v ruce ho obracím, cítím jeho měkkost, přiložím ho ke tváři a vím, co z něho bude - svetřík pro miminko, čepička, šála pro maminku, deka pro babičku.... Nakoukněte sami a uvidíte, určitě si vyberete.


Vaše Petra
 
Se svolením milé zákaznice malá a milá modelka s čepičkou a šálkou ode mě ;o)
 
 
Přečtete si něco o mně?
 
 
 
    
 
  
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
 
 
Rady a tipy pro péči o pletené a háčkované ruční práce
 
(zdroj: Módní peklo) 
Vlna
Stěží najdete přírodní materiál, který vás lépe zahřeje v zimě či ochladí v počasí parném počasí (merino). Ať už zvolíte nejvíce používanou vlnu ovčí, kašmírovou z odolného plemene vysokohorských koz, mohér, merino, králičí angoru, qiviut z pižmoně, lamí alpaku nebo vlnu velbloudí, můžete si být jisti, že se budete cítit příjemně.

Pokud jste ale zvyklí prát v pračce na jeden program a máte velmi citlivou pokožku, vlna vás může překvapit i nemile.

Jak prát a žehlit vlněné oblečení?

Vlna snadno ztrácí svůj tvar pokud jí neperete a nesušíte správně. Vlněné oblečení se vám také při nešetrném zacházení může lehce srazit o několik čísel. Vlna tolik nepohlcuje pachy, není nutné prát ji tak často jako například bavlnu. Svetr z merina či kašmíru stačí po večeru stráveném v zakouřeném baru nechat přes noc vyvětrat na vzduchu.

Vlny je mnoho druhů a každá má své zvláštnosti odrážející se i v péči o ni. Existuje ale několik univerzálních pravidel. Veškerá vlna (až na kašmír) patří do pračky pouze na nejšetrnější program na vlnu či ruční praní při použití speciálního pracího prostředku. Maximální teplota praní by měla být mezi 30° a 40°C. Vždy sledujte instrukce na štítku. Pokud nemáte odvahu na pračku (u kašmíru či mohéru), při ručním praní si dejte pozor na rychlé střídání teplot, které by mohlo obleček srazit. Co vám výrobce v piktogramech neřekne je, že se vlna nevěší – váhou absorbované vody by se vytáhla.

Vlněné výrobky se také nesmějí příliš ždímat, jsou velmi citlivé – pokud vám tedy na nějakém svetru nebo šále obzvlášť záleží, neždímejte jej raději vůbec, zbylou vodu vymačkejte froté ručníkem, vytvarujte jej, rozložte na rovnou plochu a nechejte pozvolna uschnout.

Při žehlení opět sledujte instrukce na štítku. Obecně by se dalo říci, že tenkým pleteninám s hladkým povrchem žehlení určitě prospěje – zahladíte jím případné náznaky žmolků a oděv se jím krásně vytvaruje. Kvůli žmolkování také vlna za žádných okolností nesmí přijít do sušičky.

Pár tipů na závěr:
  • Ovčí vlna plstivá a snadno se žmolkuje, měla by se proto prát jen na 30°C.
  • U angorské vlny je potřeba používat aviváž, protože angora se velmi snadno elektrostaticky nabíjí. Velmi drahé kousky, které si opravdu ceníte, je pro jistotu lepší svěřit do odborných rukou v čistírně.
  • skladování vlny má svá pravidla, vlněné svetry nevěste, mohly by se vám vytahat. Také pozor na moly, kterým vlna víc než chutná.

****************************************************************

 
Praní:
Oděv před praním převrátíme na rub a  pereme ve vlažné vodě (do 20°C) se speciálním pracím prostředkem. Vlněné oděvy nenamáčíme nikdy příliš dlouho nebo nepereme ve velkém množství pracího prostředku. Aby pletený či háčkovaný kus nezplstnatěl, snažíme  se zamezit tření, kartáčování a ždímání. Výjimkou jsou bavlněné oděvy, které lze krátce odstředit v pračce.
 
Máchání:
Pletený nebo háčkovaný oděv hned po praní mácháme tak dlouho. dokud voda nezůstane úplně čirá. Použitím aviváže v poslední máchací lázni dosáhneme větší hebkosti. Pozor! Ne všechny příze snášejí aviváž. U některých se oděv může vytáhnout nebo srazit.
 
Sušení:
Oděv po vymáchání položíme na ručník a opatrně vymačkáme. Vytvarujeme a necháme schnout položený na ručníku. Nejlepší je položit oděv i s ručníkem na sušící stojan. Nikdy pletené a háčkované oděvy nevěšíme!
 
Ukládání:
Pletené a háčkované oděvy nikdy nevěšíme na ramínko. Skladujeme je složené na místech chráněných před světlem. Aby Vaše oblíbené kousky nevybledly, nevystavujte je ani přímému slunečnímu světlu.
 
 
Moje mediální úspěchy - výrobky, které jste mohli vidět v časopise Dekor a diáři Dekor:
 
 
 
 
 
Fotky od spokojených zákazníků ♥♥
 
 
"Moje" čepička, kamaše a papučky:

Klubíčka, která pro pletení i háčkování vybírám, jsou od českých i zahraničních výrobců. Jsou velmi kvalitní, u každého mého výrobku pak najdete informaci o složení i původu materiálu, který jsem použila.

Většinou jsou to přírodní materiály - vlna, merino vlna, bavlna, len. Méně častěji pak akrylové příze ("umělina" mě moc neláká). Někdy je ale příze s příměsí akrylu moc příjemná a na údržbu snadnější.

 

Tady je seznam výrobců, kterých klubíčka mám moc ráda a používám je nejčastěji:

Vlnap Nejdek - certifikát OEKO-TEX

Niťárna Česká Třebová - certifikáty

DROPS Design Norway

- certifikát OEKO-TEX pro Baby Merino

- certifikát OEKO-TEX pro Big Merino

- certifikát OEKO-TEX pro Big Fabel

- certifikát OEKO-TEX pro Cotton Merino

- certifikát OEKO-TEX pro Cotton Light

 

Co je OEKO-TEX certifikát se můžete dočíst třeba tady:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%96ko-Tex_Standard_100

 

 

 

Způsob dopravy
Výrobky zasílám prostřednictvím České pošty, v bublinkové obálce nebo jako balíček (podle velikosti zboží). Prosím čtěte pozorně - v ceně dopravy není započtena jen částka poštovného, ale i balné (takto je to uvedeno i u každé položky zboží a pak i na faktuře). Výši poštovného a balného mám nastaveno na jednotnou částku 70,-. Tato částka pak bude přepočtena podle "velikosti" vaší objednávky (nakouknu do ceníku ČP a přepočtu podle váhy objednaného zboží).
Obchodní podmínky

1. Úvod 

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží u prodejce Petra Husaříková. Podmínky blíže upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a nakupujícího.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a reklamačním řádem a že s nimi souhlasí.

Přijetí objednávky je potvrzeno prodávajícím, o tomto kroku je nakupující informován elektronickou poštou. 

Kupní smlouva vzniká okamžikem odeslání objednávky. Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti. 

Platba by měla být uhrazena do 14 pracovních dnů bankovním převodem. O podkladech k platbě je nakupující informován elektronicky. Při nesplněním této podmínky může prodávající objednávku stornovat. 

* Nakupující obdrží objednané zboží za cenu platnou v době objednání.

Vlastnické právo ke zboží přechází na nakupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím.

* Nakupujícímu je vystavena elektronická faktura, která je k nahlédnutí, popř. vytištění pod objednávkou. 

3. Práva a povinnosti prodávajícího

Prodávající má povinnost vyřídit závaznou objednávku, odeslat objednané zboží a dodat na adresu kupujícího v termínu, který kupujícímu sdělí při potvrzení objednávky.

Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.

4. Práva a povinnosti nakupujícího

Nakupující je povinen uvést správnou fakturační i dodací adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.

Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením.

V případě, že věc při převzetí kupujícím je v rozporu s kupní smlouvou, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

5. Dodací podmínky

Objednné a zaplacené zboží je nakupujícím doručováno prostřednictvím České pošty jako doporučená zásilka, v případě větší objednávky jako balík. Poštovné se řídí aktuálním ceníkem České pošty. Dodání zboží po České republice trvá obvykle 1-3 pracovní dny.

6. Reklamační řád

Záruční doba na všechny prodávané výrobky je 24 měsíců.

Záruční doba na dodané zboží začíná dnem převzetí zboží zákazníkem a prodlužuje se o dobu, po kterou byl výrobek v záruční opravě.

Po vyřízení oprávněné reklamace se záruční doba prodlužuje o dobu trvání reklamace.

V případě neoprávněné reklamace se záruční doba neprodlužuje.

Byla-li reklamace zboží v zákonné záruční lhůtě vyřízena výměnou zboží za nové, záruka se obnovuje v plné výši.

Záruka se nevztahuje na opotřebení a vady způsobené: neodborným použitím, nedodržením instrukcí v návodu k obsluze, mechanickým poškozením nebo opotřebením, živelnými pohromami, jinými vnějšími vlivy.

7. Vrácení zboží

Nakupující má ze zákona (53 odst. 7 občanského zákoníku) právo zboží zakoupené přes internet vrátit prodávajícímu, popř. požádat o výměnu, a to do 14 dnů od převzetí zboží. Před odesláním zboží zpět je kupující povinen o tomto informovat prodávajícího.

Vrácené zboží musí být kompletní, nepoužité, v původním obalu, schopné dalšího prodeje.

Zásilka odeslaná na dobírku nebude převzata.

Případné vrácení peněz kupujícímu bude provedeno do 14 dnů.

9. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím.

 

Ve Zlechově  1.1.2014

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
771738
9.12.2018 *Milé,v týdnu vložím pár hotových zakázek,co odešlu do vánoc*zlobí mě záda,tak nestihnu vše,co jsem měla v plánu*ostatní dodělám mezi svátky,abyste měly do konce roku doma*děkuji za pochopení*
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.