Domů Profil prodejce JIHA Design
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Roudné, ČR
  • 2150 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (200) 100%
Nadšenci: 547
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2150
Registrace: 14.12.2009
Město: Roudné
Stát: ČR
Důležitá informace: Milí zákazníci, po prázdninách jsem začala opět pracovat :-) Neváhejte objednávat zboží s předstihem, jelikož před Vánoci se nakupí objednávky a já pak budu muset omezit příjem nových objednávek. Pohodové dny Vám přeji. Hanka.

JIHA Design

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítejte na mých stránkách na Fléru.

Jmenuju se Hana Jirchářová ( za svobodna Jiránková) a tvořím originální šperky. Doufám, že Vás moje práce zaujme.

Pořád zkouším  a učím se nové techniky. Začínala jsem u šitých šperků z korálků a gizmo techniky (šperky z drátků). Pak mě oslovil quilling (papírové umění), pak jsem začala tvořit z PET plastických hmot a nyní vyrábím šperky z křišťálové pryskyřice.

Polygonní ilustrace kreslím v grafickém programu Inkscape a fotky upravuji v GIMPU.

V budoucnu bych ráda zabrouzdala do vod tepané krajky a ráda bych se také věnovala navrhování a výrobě šperků z drahých kovů. Jsem vystudovaná zubní technička s několikaletou praxí, takže mám k této technice velmi blízko.

Nedávno jsem začala prodávat své šperky i na největším celosvětovém internetovém portálu s hand made originálními věcmi. Nemohu zde napsat jméno internetového portálu, jelikož pravidla Fléru to nedovolují.

Spolupracovala jsem s módní návrhářkou, z ateliéru Sali v Českých Budějovicích, na několikero šatech, kdy jsem dotvářela vzhled šatů pomocí různých aplikací vyrobených z korálků a bižuterních komponentů. Také jsem spolupracovala s několika vizážisty. V Českých Budějovicích se prodávaly šperky ode mě např. v Prioru, v butiku Noblesse nebo v módní galerii Mata Hari, což je galerie, kterou tvoří mladí umělci a designéři. Vymyká se klasickým obchodům, které běžně nacházíte a také v Praze, v obchodu Nezbytné maličkosti. Rozhodla jsem se však, že budu své šperky prodávat již jen zde na Fléru a na již zmiňovaném zahraničním prodejním portálu podobnému Fléru. Tam se mi také podařilo prorazit, což považuji za velký úspěch. Moc mě to těší, že moje šperky již nosí lidé po celém světě... v Austrálii, Americe, Japonsku, Francii, Španělsku, Velké Británii, Norsku, Švédsku, Německu...

Lidé nejčastěji kupují šperky s mými autorskými obrázky zvířat, které kreslím v grafickém programu Inkscape a dále je zpracovávám v grafickém programu GIMP. Obrázky jsou tvořeny z úhelníků. Vytisknuté motivy ručně vystříhávám a zalévám křišťálovou pryskyřicí. 1 vrstva pryskyřice polymeruje (tuhne) 3 dny (někdy i déle - to závisí na různých podmínkách) a já dávám vrstev více. Nejméně dvě. Jednu z lícní strany a druhou z rubu. Tato výroba šperků je tedy náročná na čas. V dílně pak šperky brousím přímou bruskou do požadovaných tvarů. Zde uplatňuji znalosti zubní techničky:-) 

Také lidé často kupují náušnice s motivy motýlích křídel, které dělám s motivem z obou stran náušnic. Na uchu se otáčejí a to vypadá velmi efektně.

Vyrábím také šperky z pet lahví, různých plastových nádob od pracích prášků, šampónů atd. Recykluji, co jde. Krabičky, v kterých pak šperky posílám, si dělám také sama z různých velmi tvrdých kartonů a krabic. Tím pádem nemůže dojít k poškození šperků. Pomáhají mi s tím i moje děti. Já jim za to dám pak nějakou kačku. Nečekejte tedy, že bude krabička vhodná k darování šperku. Má skutečně jen funkci ochrany šperku při přepravě.

Fakturuji, balím, odesílám, komunikuji se zákazníky také sama. Často je to náročné, ale mě to prostě baví! Kéž by to takto mohli mít všichni - dělat práci, co je Vaším koníčkem.

Objednávky vyřizuji v pořadí v jakém mi přijde platba od zákazníků. Většinou si dávám na výrobu dobu cca 14 dní. Někdy se může stát, že se doba prodlouží, a to v případě, když mi přijde najednou více objednávek. Snažím se ale dodržovat termíny dodání. Ty máte vždy uvedené v objednávce. Pokud nebudu stíhat, čas se tedy prodlouží. Děkuji Vám za pochopení. 

Budu ráda, když mi napíšete Vaše tipy, připomínky.

Jak se starat o šperky (nejen) z pryskyřice...

Opětovného lesku pryskyřice docílíme tak, že přeleštíme povrch hadříkem, kterým čistíme skla brýlí. Nejvhodnější je jejich uložení na tmavé místo, nejlépe do krabičky nebo šperkovnice. Šperky z křišťálové pryskyřice nejsou na 100% odolné vůči vodě. Proto si je před koupáním (sprchováním) sundejte.

Žádám mé zákazníky a zákaznice, aby nejednaly s mými šperky v rozporu s platnými právními předpisy, které se vztahují k autorské tvorbě. Zejména nesmí docházet k porušování duševního vlastnictví (autorský zákon, ochranné známky, označení původu, nelegální napodobeniny autorských děl apod).  Děkuji.

Zde v mém obchůdku nabízím i dárkové poukazy v různých hodnotách. Najdete je po levé straně v mém profilu v kategoriích prodejce, nebo na tomto odkazu:

                                      https://www.fler.cz/zbozi?ucat=488517

Zde na Fleru mám ještě jeden obchůdek, kde prodávám grafické motivy. Po zakoupení si je můžete stáhnout, nechat vyvolat a motivy pak použít na Vaše další tvoření (nejčastěji na šperky z křišťálové pryskyřice). Motivy jsou většinou připravené k vytisknutí fotky v rozměru 15 cm šířka a 10 cm výška. Motivy na přání již bohužel neupravuji a to z časových důvodů. Děkuji za pochopení. - JIHA Graphic Design

https://www.fler.cz/jiha-graphic-design

Pár slov na závěr:

Flér mě tak moc ovlivnil, samozřejmě pozitivně, že nedokážu být bez něho ani jeden den :-) Ráda se kochám krásnými výrobky. Ráda diskutuji se zákazníky. Objevuji nové, učím se spoustu zajímavých věcí. Vlastně jsem se zde ještě nikdy nesetkala s hrubostí, závistí, nepřejícností. Flér je místo, kam každý rád zavítá a nechá se inspirovat, zasněně rozjímá nad krásnými věcmi, které mají duši. Doufám, že to vnímáte také tak:-)

Přeji Vám všem pohodové dny a hlavně zdraví! 

Způsob dopravy
Zboží zasílám prostřednictvím české pošty a to doporučeně. V případě vyšší ceny potom jako obchodní balík nebo jako cenné psaní. Zboží odesílám po přijetí platby na účet. Na dobírku nezasílám.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od JIHA Design

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--