Vložil(a) thekaty 18.09.2018 Trhy
Organizátor na Fleru: clonka
13.10.2018

11. ŘEMESLNÝ JARMARK v Lysé nad Labem 

 

13. října 2018 (9.00 – 17.00) - Lysá nad Labem, Nám. Bedřicha Hrozného


Vstupné: ZDARMA

 

Další informace: Clonka, klub jarmarku

 

SE ZENDOU NA DRAKA!!! je motto našeho 11. jarmarku – věnujeme jej malému bojovníkovi Zdendovi z Týniště nad Orlicí... je to veselý dvouletý kluk, který se narodil se vzácným neurosvalovým onemocněním, tzv. spinální muskulární atrofie II. typu (známým také pod zkratkou SMA). Doma této nemoci ale říkají DRAK. Tak nemoc pojmenoval Zdendy o dva roky starší bráška Ondra. Jednou přiběhl s imaginárním mečem, že jde zapíchnout draka, který Zdendu trápí, a tak bráchu zachránit. Přirovnání ošklivé nemoci k drakovi se rodičům Zdendy moc zalíbilo, a tak od té chvíle neřeknou nemoci jinak. Navíc věří, že draka porazí, stejně jako tomu bývá v pohádkách.

Na našem řemeslném jarmarku najdete originální české rukodělné výrobky řemeslníků z okolí či vzdálenějších koutů naší republiky. Někteří jsou nositeli certifikátu Regionální produkt.

Děti se budou moci povozit na originálním dřevěném kolotoči na z dílny řezbáře Matěje a po úspěchu na loňském podzimním jarmarku také na „kozím taxi“. Všichni budeme moci potěšit své ucho i oko vystoupením písničkářského dua „Jenmy“, takže si nezapomeňte připravit nějaké drobné do klobouku. Nebudou chybět žongléři a kejklíři a pochopitelně ani divadélko. Opět se můžeme těšit na ukázky práce s asistenčními psi NF Canisterapie. A nemůžeme návštěvníkům odepřít ani oblíbené dřevěné atrakce pro děti, které jsou v obležení i dospělými.

 

Návštěvníci se mohou těšit na širokou skladbu výrobků a řemesel: košíkaření, drátenictví, kovářské a krejčovské výrobky – oblečení pro děti i dospělé, kabelky, zástěry, bytové doplňky, výrobky z kůže nebo ze dřeva - hračky, drobné dárkové předměty i bytové dekorace, nádobí, keramika – interiérová i venkovní, užitková i dekorativní, výroba mýdla a přírodní kosmetiky, svíčky, obrázky, papírenské výrobky, široká škála šperkařských výrobků a různé domácí dobroty.
 
Posledního jarmarku (duben 2018) se účastnilo na 60 řemeslníků a přišlo na 3500 návštěvníků.

Detailní informace (skladba řemeslníků, program, fotografie z minulých ročníků) můžete sledovat na FB profilu jarmarku.

 

Účastníci:
ziva-fantazie zlaty-vrch zdenik8 woodmaid we-are-band vitraze-mona vesellenka uterska-keramika u-vincenta tate siska111 rokaho podlipka permata olavelner nikko-b nejen-obojky mitanovi miamia martie mara magsbags mago macioza mababy kucertina krasohledy kosikarstvi kosihnizdo-keramika katkalo julisfabrics icorona chrobakova homart herbalka hackovane-hracky greya donbon dobrunda definitiv darbucha danasik clonka cinnamonka barevna-dilna bambulich