Profil uživatele
Klub šitého šperku
Prodávající
Trutnov
Registrace: 1.3.2010

Fler Beadweaving Team - nejen korálky!

Možná jste si jich už mezi zbožím všimli. Šperky, složené ze stovek a tisíců droboučkých rokajlových korálků všech možných barev. Jeden korálek přichycen k druhému, v řadách, pravidelných tvarech i roztodivných podobách.

Někdo řekne: bóže, vždyť jsou to jen korálky!

Ano, jsou to "jen" korálky. Ale od korálkové bižuterie, které zde na Fleru najdete ohromné množství, se přeci jen liší.

Každý šitý šperk (anglický termín pro tuto techniku - beadweaving - doslova "korálkové tkaní, pletení, šití") znamená hodiny a hodiny mravenčí práce. Vyrobit ho trvá i několik dní. Ti, kdo tvoří touto technikou, mají nekonečnou dávku trpělivosti, jemné prsty a zřejmě i dosti poznamenané oči.

Na druhé straně umožňuje tento způsob tvorby šperků absolutní využití fantazie tvůrce. Lze vytvořit jakékoliv barevné kombinace, jakékoliv tvary. Nekonečné množství originálních variant. Tvořit šitý nebo vyšívaný šperk je tak trochu jako malovat obraz (pro některé určitě), může se v něm odrážet momentální nálada, inspirace přírodou či čímkoliv, co na autora zapůsobilo.

Zde na Fleru prezentuje své šperky spousta šikovných lidí. A každý sám za sebe, pokud netvoří ve velkém, se v tom obrovském množství snadno ztratí...

Proto vznikl klub Fler Beadweaving Team. Jako tým tvůrců šitých šperků, kteří se pokusí spojit při prezentaci svých výrobků, respektovat se navzájem, aby ukázali návštěvníkům a potenciálním zákazníkům či všem zájemcům o tuto techniku, co všechno dokážou jen s pomocí tenoučké jehly, nitě, rokajlu a vlastní fantazie.

Programem týmu je tématické tvoření, ankety o nejlepší kousek a možná spousta dalších věcí, co nás teprve napadnou. A my doufáme, že nezanikne na nezájem...

Věříme, že vás naše aktivita zaujala a rády přivítáme i nové členy, tj. prodejce, kteří se věnují tvorbě šitých šperků. Víc hlav víc ví a když nás bude víc, nebudeme se bát vlka nic ;-)

 

2. března 2010 (tj. cca týden po založení Fler Beadweaving Teamu) se poprvé dostaly námi nominované šité šperky do TOP výběru na titulní stránce fler.cz!!! Jsme za to rády a věříme, že si šitý šperk zaslouží pozornost stejně jako jiné techniky výroby šperků.

 

 20. ledna 2018 po dlouhé odmlce úspěšný top výběr na titulce Fleru 

Šité šperky v TOP výběru:

 

10. května 2010 - "A cenu vyhrává..."

 

POZOR, POZOR!

Podmínky účasti v soutěži si můžete přečíst v klubovém blogu, kde budou dále zveřejňovány veškeré aktuální informace.

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
691669
20.1.2018 Šité šperky právě teď v top výběru ♥
https://www.fler.cz/archi...
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.