Všechny šperky, které v tomto obchodě nabízím s výslovným souhlasem autora a tedy v zástupném prodeji, jsou vyráběné ze stříbra a zlata. K dovršení jejich dokonalosti jsou při jejich výrobě používány i další drahé kovy jako např. bílé a černé rhodium, ruthenium, palladium a další. Všechny tyto skutečnosti jsou u jednotlivých šperků zmíněny, a to včetně ryzosti stříbra a zlata, použitých drahokamů (zejména přírodních, ale i syntetických) atd.
Určení velikosti prstenu
Prosím, abyste určování velikosti prstenů věnovali zvýšenou pozornost. Ne všechny prsteny je možné po jejich výrobě zvětšit nebo dokonce zmenšit.
A jak správně velikost prstenu určit?
- Nejlepším způsobem je použít zkušební měrky. Tato metoda dává přesné výsledky, zmýlit se je velmi těžké. Můžete zajít do některého pro Vás blízkého zlatnictví, kde tyto měrky mají a velikost Vám změří. Můžete samozřejmě navštívit i nás, rádi Vám velikost změříme.
- Druhým nejlepším způsobem je změřit co nejpřesněji vnitřní průměr již existujícího prstenu, který daná osoba nosí (a to na prstu, na kterém bude nosit i nový) a sedí ji dobře. Měřit je možné pomocí posuvného měřítka (šuplerou, přesnější způsob) nebo i pravítka (méně přesný způsob). K vyloučení chyby je důležité měřit pečlivě.
- Dalším vhodným způsobem je zeptat se kamaráda, příbuzného nebo jiné osoby, která potřebnou velikost zná. U této metody však existuje značné riziko chyby.
A jak velikost neměřit?
- Pomocí nitě nebo provázku. Je to jeden z nejpoužívanějších způsobů, ale nedává příliš dobré výsledky. Je možné se takto zmýlit i o několik velikostí. Je to proto, že nit ani provázek nejsou dostatečně tuhé ani nemají potřebnou šířku.
- Pomocí papírového proužku. O něco málo lepší způsob než předchozí, ale ani tento není vhodný, a to ze stejných důvodů. Riziko chyby je také velké.
- Poslat nám fotografii prstu. Určit velikost srovnáním prstů na fotografii je nemožné. Riziko, že se zmýlíme, je příliš vysoké.
- Na základě velikosti oblečení. Spolu s předchozím způsobem je tento zcela nevhodný a nedává dobré vysledky.
Kdy velikost neměřit?
- Ráno. Během noci se v organismu zadržuje voda, proto bývají prsty po probuzení trochu větší. Nejlepší je měřit velikost kolem poledne.
- Po fyzické námaze.
- V místech s vysokou teplotou nebo když jsou Vaše ruce hodně studené.
V případě pochybností nás prosím kontaktujte.
Doprava, poštovné a balné
- Šperky zasílám prostřednictvím České pošty jako cenné psaní nebo cenný balík. Zásilka je adekvátně pojištěna. Poštovné a balné je zdarma, a to nejen do České republiky, ale i do zahraničí. K zásilce je přiložena faktura.
Výroba na objednávku, termín zhotovení
- Šperky, které nejsou skladem, jsou vyráběny na objednávku (zakázku). Je třeba počítat s časem výroby, dopravy a puncování zhruba 7 týdnů od úhrady zálohy (záleží na složitosti výroby, množství objednávek apod.). V případě, že šperk bude vyroben v kratším termínu, bude zákazník o tomto informován vnitřní poštou. Zvláště u snubních prstenů doporučuji objednávat je s dostatečným časovým předstihem.
Záloha
- U šperků na objednávku (zakázku) požaduji zálohu, a to takto:
- cena šperku do 10.000,- Kč záloha ve výši 30% z ceny šperku
- cena šperku 10.001,- Kč a výše záloha ve výši 50% z ceny šperku
Slitina bílého zlata a nikl
- Chtěla bych upozornit na to, že slitina bílého zlata obsahuje zhruba 6% niklu. Nikl je alergenní kov, který za určitých podmínek může u citlivějších osob způsobit alergii. Podle provedeného testu slitiny v akreditované laboratoři však tato slitina splňuje všechny evropské i české normy a je tedy bezpečná. Zvlášť citlivým osobám mohu nabídnout slitinu s palladiem místo niklu, ale tato záměna má vliv na cenu, neboť palladium je dražší.
Rhodium
- Mnohé mnou nabízené šperky jsou pokryté bílým rhodiem. Tento drahý kov se používá zejména k pokrytí bílého zlata, protože bílé zlato není úplně bílé samo o sobě. Právě rhodium způsobí, že šperk z bílého zlata (ale také např. stříbra) se dočká naprosto bílé barvy tak, jak to všichni známe z výloh většiny obchodů. Nevýhodou jeho použití je skutečnost, že se v průběhu času nošením šperku stírá. Šperk je však možné znovu porhodiovat. Navíc je to antialergenní kov, který zabraňuje vylučování niklu ze slitiny bílého zlata.
- Podobně se chovají i černé rhodium a oxidace stříbra, i tato pokrytí šperku se v průběhu času nošením stírají. Není to vada šperku, je to přirozený proces.
Péče o šperky
- Aby Vám šperky dělaly radost co možná nejdéle, je třeba se o ně řádně starat. Každodenní nošení je po určité době na šperku znát. Proto je vhodné šperky odkládat zejména při manuální práci, sportu a dalších činnostech, u kterých hrozí, že šperk poškodí (např. chemikálie používané v domácnosti včetně dezinfekce rukou, kosmetika a používání krémů na ruce, jídlo při vaření, vysoké teploty, kontakt s tvrdými materiály apod.). Také je vhodné šperky ukládat při nenošení do vhodných polstrovaných krabiček nebo šperkovnic, kde budou chráněny před světlem a dalším fyzickým poškozením. V případě pochybností nebo otázek mě prosím kontaktujte.
Ochrana osobních údajů
- Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.
----------------------------------------------------------------------------------------
Jsem řádně zapsána v živnostenské rejstříku jako fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona.
Rovněž jsem řádně registrována na Puncovním úřadě České republiky pod číslem 13729, kde mi byla přidělena tato odpovědnostní značka:

Moje odpovědnostní značka je také uznána a registrována Puncovním úřadem Slovenské republiky.
Všechny mnou nabízené šperky jsou označeny českým státním puncem.
Jsem plátce DPH, uvedené ceny jsou včetně DPH.