Profil uživatele
kovář Jarda
Prodávající
Rožmitál
Registrace: 3.7.2012

 

Nejdříve se Vám tady trochu představím….kovařina a hlavně výroba nožů mě lákala už od mala.První nože jsem sice jako malý kluk vyráběl ze dřeva a i když nebyly moc ostré,tak jsem neustal v úsilí a pomalu jsem se zlepšoval a když jsem počátkem 90-tých letech zavítal poprvé na výstavy nožů v Příbrami a viděl tu krásu co jde vyrobit,tak jsem přešel na jiné a lepší materialy.I tyto moje výtvory měli ještě daleko k dokonalosti,tak jsem stále hledal informace jak vyrobit kvalitní nůž.To se změnilo v roce 2000,kdy jsem náhodou zavítal do dílny uměleckého kováře Petra Melče v Mutějovicích.Tam jsem se setkal s opravdovou klasickou kovařinou a ty necelé tři roky co jsem se potil s kladivem v ruce den za dnem u výhně a nad kovadlinou se teprve dají považovat za má učednická léta a počátek mé kovářské kariery.

Když jsem si myslel,že že nastal čas pro další rozvoj,tak jsem se uchytil v kovárně na hradě Křivoklát a pokračoval jsem v rozvoji svých znalostí a studiu kovářských postupů hlavně při výrobě proslulé damascenské oceli,znalosti materialů a v dalším profesním rozvoji.

Neříkám,že vždy a všude,ale i tak je vidět spoustu výrobků ze železa,kde jsou použity jako komponenty kovářské polotovary,které jsou svařeny s pomocí CO2 adp.,bez jakékoli originality a tvůrčí fantasie.Osobně si myslím takovéto výrobky degradují kovařinu jako řemeslo a spíše to připomíná průmyslovou výrobu,které je i tak okolo nás na můj vkus až příliš.Proto je moji hlavní snahou při tvorbě používat klasické kovářké postupy,jako je vytahování,pěchování,nýtování a svařování ve výhni apd.V tom mi také trochu pomáhá můj zájem o studium historie a archeologických nálezů.Ve svém volném čase se snažím navštěvovat muzea a pokouším se ve spolupráci s několika archeologickými pracovníky a institucemi rekonstruovat arch.nálezy a původní pracovní postupy.(např. v současnosti jsou to m. j. halštatské sekery).,ale to dělám jen okrajově i když si moje repliky pořizují různé skupiny se zájmen o living history.Mojí hlavní náplní je zakázková výroba užitných předmětů jako jsou svícny,mříže,kliky,panty,krbové soupravy apd. a hlavně už několikrát zmíněné nože.

V současnosti pracuji a tvořím ve své dílně na plzensku a s mojí prací se můžete setkat na různých historických jarmarcích,výstavách nožů(Praha,Příbram,Tábor) a podobných akcí,kde předvádím kovářské řemeslo.

Způsob dopravy
Zboží posílám českou poštou,doporučeně a pojištěně.Poštovné nesčítám a platíte jen skutečné náklady.Pokud není uvedeno jinak,tak by jste měli mít své vybrané a zakoupené zboží doma do týdne.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím