Profil uživatele
LENKA BLAZA
Lenka Blažková | prodávající
Praha 10
Registrace: 27.9.2010

Jmenuji se Lenka Blažková, tvořím pod značkou LENKA BLAZA.

Každý detail svých šperků důvěrně znám, protože všechny šperky vznikají v mé hlavě a rukách. Tvořím originály, které nesou můj rukopis.
Vymyslela jsem originální výrobní postupy, které jsou pro mou tvorbu charakteristické.
Šperk vnímám jako osobní záležitost a způsob, jakým lze vyjádřit svou náladu a individualitu.
Šperky vyrábím unikátní technikou měkkého pájení, kombinuji je s korálem, perlami, drahými kameny, fosiliemi, exotickým dřevem a sklem. Moje šperky sluší všem ženám. 

Více se o mně dočtete v rozhovoru pro Fler MAG,  dále také  v rozhovoru pro klub Tvoříme šperky z cínu 

Šperky, které jsem vytvořila pro focení s paní Simonou Stašovou, pro společnou výstavu FENOMÉN CÍNU.

Šperky , které jsem vyrobila pro focení s paní Uršulou Klukovou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Články, kterých jsem autorkou a které vyšly zde v MAGu:
Cín jako materiál pro výrobu šperků
Jak mě potkal cín...
Cínový špek a jeho chyby
Máme rádi zvířata
Umíte si představit den bez textilu?
Jak si vyrobit pájenou krabičku na letní poklady

© Mé výrobky jsou autorská díla a proto jsou chráněna autorským zákonem ©

 

AKTUÁLNÍ AKCE, KDE SE TŘEBA POTKÁME:

 

 

  AKCE, KTERÉ UŽ PROBĚHLY:

 

  

 

 

 

 

 

 

V galerii Scarabeus v Praze najdete i mou krabičkovou Velkou arkánu.

Ručně malované hrací karty od známých i neznámých autorů

Výstava představí originály mnoha typů karetních her - mariášové, rummy, tarokové, vykládací, hvězdopravecké, kouzelnické… Vedle karet od neznámých tvůrců jsou zde představeny i karetní originály od známých umělců. Mezi zajímavé exponáty patří karty, které navrhla a namalovala slavná operní pěvkyně Ema Destinová. Návštěvníci uvidí také výtvarně velmi zdařilé židovské vykládací karty. Autorské karty vznikaly také v prostředí vězení, za oponou se skrývají karty s erotickou tématikou… Projekt je zdařilým výsledkem spolupráci mezi Galerií Scarabeus a Clubem sběratelů hracích karet, jehož členové vystavené exponáty zapůjčili ze svých sbírek. Většina her je veřejnosti prezentována vůbec poprvé.

 

Můj soutěžní šperk označila módní návrhářka Martina Nevařilová  v soutěži ŠPERK PRO jako nejlepší!!!

 

Návod na údržbu šperků:

Výrobky pájené cínem (cínované šperky) jsou dekorativní předměty. Nedoporučuji je opakovaně vystavovat vodě, zvláště chlorované.
Při přímém styku s parfémem a lakem na vlasy mohou šperky měnit barvu a nesvědčí ani vloženým minerálům, fosíliím, či perlám. 
Pro ošetření šperk jen lehce přeleštěte buď vatou určenou k čištění drahých kovů a nebo mikrovláknem a můžete lehce potřít nearomatickým olejem. V případě potřeby je vhodné vyčistit šperk velmi jemným kartáčkem (třeba zubním) a saponátem, poté lehce osušit (možno i fénem, rozhodně nedřít silou) a uložit v krabičce, uchráníte tím šperky proti prachu a dlouhodobému působení světla.


Vyobrazení českých puncovních značek 

Říká se, že za daných okolností může docházet k propojení vibrací našeho organismu s vibracemi drahého kamene. Toto propojení je však neměřitelné a tudíž ho nelze ani dokázat, ani vyvrátit. Faktem je, že krystalická struktura, která určuje základní vlastnosti kamene, skutečně vibruje - vibracemi pevně určenými druhem atomů v krystalu a typem krystalové mřížky. Tak například v kvalitních hodinkách je umístěn kousek vybroušeného krystalu, který svými konstantními vibracemi udržuje přesný čas.

Nevybírejte pro sebe kámen jen podle horoskopů, ve kterých je vyjmenováno jen velmi malé procento ze všech dostupných minerálů, které existují (více než 5000 nerostných druhů). Intuice vám naznačí, který je ten správný právě pro vás. Kámen nám může být dobrým pomocníkem, ale nemůže nahradit působení klasické medicíny. 

 

 

Výběr z realizovaných výstav:

2011 výstava šperků - galerie 4C Minerals, Praha
2012 výstava šperků - Lesní atelier Kuba, Kersko
2012 společná výstava Šperk & kontrasty - Galerie Scarabeus, Praha
2012 výstava šperků - galerie 4C Minerals, Praha
2013 výstava šperků – Litoměřická alchymická parfumerie
2013 výstava Prsten denně - Galerie Scarabeus, Praha
2013 výstava šperků Mystika - galerie 4C Minerals, Praha
2014 společná výstava Broží léto v Karlíně - Studio Artesilver, Praha
2014 společná výstava Originály karet - galerie Scarabeus, Praha
2014 společná výstava Alchymie - Studio Artesilver, Praha
2015 společná výstava FENOMÉN CÍNU - galerie KusKovu, Praha
2015 společná výstava Samorosti - galerie NOD, Praha
2016 společná výstava Z prací lektorů a žáků Atelieru LENKA BLAZA, Praha
2016 společná módní přehlídka PROLÍNÁNÍ, Praha
2017 společná výstava VĚTVENÍ - Galerie KusKovu, Praha
2017 umístění v TOP10 Podnikavá žena roku 2017 AMSP ČR
2018 společná výstava Ze života stromů - galerie Kunštát, Praha

 

V časopisu Žena a život č. 19 vyšel o mně článek v rubrice Krok do neznáma:

 

Zažila jsem minutu slávy v České televizi, Pořad Byznys ČT24 , vysílalo se 8.1.2018:

 

Občas od vás dostanu dotaz, jak jsem se k tvorbě šperků dostala. Tak pokud máte zájem, nabízím vám rozhovor na webu Podnikavá žena.

Dostalo se mi té cti, že jsem byla vyhlášena v TOP 10 - Podnikavá žena roku 2017 - u příležitosti Dne podnikatelů ČR - vyhlašovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 

 

Výstava Šperk & Kontrasty - reportáž zde
Výstava FENOMÉN CÍNU - reportáž zde
Blog o tom Jak jsem tvořila s Tarotem
Uhodnete Čí jsou to ruce?
Módní přehlídka PROLÍNÁNÍ a článek v Patriotu 

Napsal o mě měsíčník PROFIT č. 9/2016

 

Rozhovor ve víkendové příloze Deníku 27.9.2014 - Moje rodina-Fajn život

 

V časopisu Creative Amos č.3/2014 uveřejnili můj návod na pájenou krabičku.

A pak ještě jednou na portálu FTV Pima

 

Natáčení pro Brněnskou TV o projektu "Prsten denně".

TV-B:

image

 

Rozhovor pro časopis Creative Šperk, číslo I./2014
Ještě se starým názvem Atelieru:

 

 

Způsob dopravy
Osobní vyzvednutí objednávky je třeba předem domluvit. Posílám Českou poštou, jako cenné psaní nebo cenný balík, doporučeně a s pojištěním. Po připsání platby na účet odesílám do tří dnů, v případě potřeby obratem. Na dobírku zboží nezasílám. Pro Slovenské zákazníky poštovné 189,- Kč, platba možná přes Fio banku v měně EUR. Tištěné faktury posílám pouze na vyžádání, proto mě kontaktujte předem! Fakturu v elektronické podobě najdete vždy v detailech objednávky. V případě většího rozměru zboží, bude toto zasláno jako cenný balík.
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

 

Internetový obchod je prodávajícím provozován na internetové adrese https://www.fler.cz/lenka-blaza , a to prostřednictvím webového rozhraní (dále jen "webové rozhraní obchodu"). 

1. Veškeré objednávky jsou považovány za závazné. Kupující odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s obchodními podmínkami, s možnostmi platby, dodacími podmínkami, reklamačním řádem, ví o svém právu na odstoupení od smlouvy a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.

2. Pokud se kupující rozhodne objednávku zrušit, učiní tak co nejdříve od uskutečnění objednávky, aby nedošlo k jejímu odeslání. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

3. Ve vlastním zájmu kupující do objednávkového formuláře uvádí přesné a pravdivé údaje. Pokud je v objednávce z nějakého důvodu chyba, kupující neprodleně informuje prodejce prostřednictvím vnitřní pošty. Nabídka prodeje zboží a ceny tohoto zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu. Uvedené ceny jsou konečné.

5. Pokud dojde mezi vyřízením a odesláním objednávky ke změně cen, platí vždy ceny uvedené v již uskutečněné objednávce.

6. Prodejce neakceptuje poznámky k objednávce, v nichž kupující bez předchozí domluvy žádá zboží, které není skladem v dostatečném množství nebo zboží, které není v nabídce (např. jinou barvu, rozměr, druh minerálu).

7. Prodejce si vyhrazuje právo kupujícího telefonicky kontaktovat pro ověření nebo upřesnění objednávky, pokud např. jde o vyšší hodnotu objednávky, chybějící či nepřesné údaje atp. Telefonické kontaktování je používáno zejména tehdy, pokud kupující nereaguje na e-mail nebo při zadávání objednávky uvedl chybný e-mail.

8. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zásilky (vyzvednutí zboží) bez udání důvodu odstoupit od smlouvy. Bližší informace najdete v kapitole Odstoupení od smlouvy.

9. Kupující má právo zboží reklamovat. Bližší informace jsou v kapitole Reklamační řád.

10. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám.

Možnosti platby, lhůty pro expedici

Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu způsoby uvedenými v údajích /informace/platby

Ceny nabízeného zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Webové rozhraní obchodu obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží.

1. Bankovním převodem z vašeho účtu (internetbanking, GSM banking) před odesláním zásilky.

2. Odesláním finanční částky poštovní poukázkou typu A z kterékoliv pošty v ČR.

3. Složením peněz v hotovosti na kterékoliv pobočce Fio banky přímo na náš účet. Nezapomeňte prosím uvést variabilní symbol, počítejte s poplatkem za bance za transakci.

Variabilní symbol je shodný s číslem vaší objednávky, které obdržíte v potvrzovacím emailu. Zaplacené zboží vám bude odesláno nejpozději do 5 pracovních dnů po připsání platby na účet.

4. Platba bankovním převodem má být uhrazena do 7 pracovních dnů od odeslání objednávky. O platebních údajích bude kupující informován elektronicky. Při nesplnění této podmínky dojde ke stornování objednávky.

5. V průběhu vyřizování objednávky je kupující informován o stavu objednávky elektronickou poštou na adresu uvedenou při nákupu.

6. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím.

7. Po zaplacení zboží kupujícím je elektronicky k dispozici účetní doklad, který si kupující může vytisknout a který slouží zároveň jako dodací a záruční list.

Dodací podmínky

1. Místem dodání zboží je doručovací adresa uvedená kupujícím v objednávce zboží. Zásilky jsou odesílány prostřednictvím České pošty, Zásilkovny,  nebo je možno si je po předchozí domluvě vyzvednout osobně.

2. Není-li v popisu výrobku uvedeno jinak, je veškeré zboží expedováno zpravidla do 5 pracovních dnů od obdržení platby.

3. Při výrobě na zakázku závisí dodací lhůta na vzájemné dohodě.

4. Ke každé dodávce zboží je připraven pod objednávkou k vytištění daňový doklad, který současně slouží jako dodací a záruční list. Daňový doklad zasíláme v tištěné podobě na vyžádání. Daňový doklad – fakturu vystaví prodávající kupujícímu po uhrazení ceny zboží.

5. Při převzetí zásilky zkontrolujte, zda není viditelně poškozená. Pokud ano, tak trvejte na sepsání protokolu o poškození zásilky nebo zásilku odmítněte převzít. Pokud po rozbalení zjistíte, že je zboží poškozené, neprodleně prodejce informujte.

6. Náklady na poštovné, spojené s výměnou zboží, hradí zákazník.

7. Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.

Práva a povinnosti kupujícího

1. Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní i fakturační adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.

2. Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením. Pro zboží na zakázku jsou podmínky upřesněny zvlášť.

3. Kupující má ze zákona právo zboží zakoupené přes internet vrátit prodávajícímu a to do 14 dnů od obdržení (viz Odstoupení od smlouvy).

4. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o: - objednávaném zboží (objednávané zboží "vloží" kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu), - způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a - informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako "objednávka"). Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko "Odeslat objednávku". Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském rozhraní či v objednávce (dále jen "elektronická adresa kupujícího"). Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám.

Dle současné právní úpravy má e-shop v případě, že nebude zásilka převzata nebo vyzvednuta, právo vymáhat poštovné a další náklady spojené s vyřízením objednávky.

 

Zboží na zakázku

Zbožím na zakázku se rozumí takové zboží, které je vyrobeno dle specifických požadavků kupujícího.

Požadavek na zboží na zakázku lze zaslat interní poštou. Požadavek nemusí být prodávajícím přijat, o přijetí či nepřijetí požadavku je kupující informován elektronickou poštou. Požadavky zadané kupujícím jsou prodávajícím zváženy a jsou s kupujícím dle potřeby konzultovány. Pokud dojde ke shodě, je kupující seznámen s dobou dodání a přibližnou cenou. Po kupujícím může být požadována záloha ve výši až poloviny dohodnuté ceny. V takovém případě bude kupujícímu vystaveno speciální zboží s ilustrační fotografií a přesným popisem včetně dohodnutého postupu. U zboží bude uvedena plná cena a v popisu bude rozepsán postup plateb (záloh). Potvrzením takovéto objednávky vzniká mezi prodávajícím a kupujícím kupní smlouva. Nebude-li kupující komunikovat, vyhrazuje si prodejce právo objednávku zrušit, V případě zrušení takovéto objednávky bude kupujícímu vrácena celá záloha pouze v případě, že materiál ještě nebyl použit nebo se jej podařilo prodat. V ostatních případech bude navrácena zbylá část zálohy. Zboží na zakázku je vyhotoveno v dohodnutém termínu. Není-li možné termín dodržet, kontaktuje prodávající kupujícího neprodleně. Zboží je pro kupujícího vystaveno za dohodnutou cenu. Cenu nesmí prodejce měnit bez předchozí domluvy s kupujícím o více než 5%. Zboží na zakázku, které splňuje všechny zadané parametry, je kupující povinen zakoupit. Na vrácení zboží na zakázku bez udání důvodu nemá kupující nárok. Pokud zboží nesplňuje jeho představy, je možné uplatnit reklamaci. Reklamace se řídí platným reklamačním řádem.

 

Odstoupení od smlouvy

1. Kupující má právo do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu odstoupit od smlouvy (dle § 1829 Občanského zákoníku).

2. Kupující musí o odstoupení od smlouvy předem informovat prodejce a to písemně, nejlépe vnitřní poštou.

3. Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od smlouvy, musí odeslat odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné 14 denní lhůty.

4. Kupující zašle nepoškozené, nepoužívané zboží v originálním obalu zpět bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od smlouvy.  Lhůta se považuje za zachovanou, pokud bude zboží odesláno před uplynutím 14 dnů.

5. Kupující zboží pošle doporučeně. V případě větší hodnoty objednávky prodejce doporučuje zásilku připojistit. Objednávky zaslané zpět na dobírku nebudou akceptovány

6. Prodejce vrátí zákazníkovi bez zbytečného odkladu všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od zákazníka na základě smlouvy přijal, stejným  způsobem zpět. Prostředky vrátí nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy zboží převzal nebo mu kupující prokázal, že zboží odeslal. Prodejce vrátí kupujícímu přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím kupující souhlasil  a pokud mu  tím nevzniknou další náklady.

7. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

8. Přímé náklady spojené s vracením zboží nese kupující.

9. V případě, že zboží bude poškozené nebo bude jevit  známky opotřebení, může být vracená částka  ponížená o náklady nutné na uvedení zboží do původního stavu.

10. Zboží na zakázku nelze vrátit.

 

Reklamační řád

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s platnými právními předpisy. Na veškeré zboží se vztahuje zákonná záruční lhůta 6 měsíců, respektive 24 měsíců, pokud není u výrobku uvedeno jinak. Záruční doba na dodané zboží začíná dnem převzetí zboží kupujícím. Záruka se vztahuje na vady materiálu, výrobní vady, funkční vady. Nevztahuje se na opotřebení a vady vzniklé používáním zboží. Kupující si náklady na přepravu zboží hradí sám. V případě uplatnění reklamace si kupující ve vlastním zájmu vede tak, aby bylo zboží zabaleno do vhodného obalového materiálu vyhovujícího nárokům přepravy daného zboží, nejlépe do obalu originálního a to z důvodu nebezpečí možného poškození zboží. Prodejce po prozkoumání předložených dokladů a zběžné prohlídce reklamovaného předmětu buď uzná reklamaci jako oprávněnou, nebo odmítne reklamaci jako neoprávněnou a reklamovaný předmět kupujícímu vrátí. O způsobu vyřízení reklamace (uznání reklamace jako oprávněné nebo odmítnutí reklamace jako neoprávněné) vyrozumí prodávající kupujícího předem (dopisem nebo emailem). V případě neoprávněné reklamace má prodávající právo naúčtovat kupujícímu částku odpovídající účelně vynaloženým nákladům na reklamační postup.

Postup při reklamaci:

1. Informujte prodejce o reklamaci e-mailem nebo telefonicky.

2. Zboží zašlete doporučeně (popřípadě s připojištěním)

3. Do zásilky uveďte důvod reklamace. Vaše reklamace bude vyřízena co nejrychleji, nejpozději však do 30 dnů od jejího vzniku.

 

Ochrana osobních údajů

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity. Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.

Abyste mohli využít služeb tohoto obchodu, potřebuje prodejce znát některá vaše osobní data. Respektuje vaše soukromí, a tak se snaží množství těchto dat minimalizovat na ta nejnutnější, data chrání před zneužitím. Při práci s osobními daty prodejce vychází ze zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Osobní údaje Od vás jako od kupujícího prodejce při nákupu požaduje tyto údaje: jméno a příjmení, úplnou doručovací adresu, e-mailovou adresu, vhodné je i telefonické spojení. Tyto údaje jsou nezbytné k vaší identifikaci, ke komunikaci s vámi, k realizaci prodeje zboží a zaúčtování vaší platby za zboží. Pokud nakupujete jako firma, je navíc třeba fakturační adresa, IČ, popř. DIČ.

Údaje o vaší činnosti Údaje o vašich nákupech, reklamacích a další vaší činnosti v tomto internetovém obchodě mají rovněž důvěrný charakter a podléhají stejným bezpečnostním pravidlům jako práce s osobními údaji.

Shrnutí Všechna data, která o vás a vašich nákupech prodejce získá, jsou chráněna před zneužitím, nikomu jinému je neposkytuje (vyjma společností zajišťujících spediční služby nebo platební styk, které obdrží nezbytné minimum informací o zákazníkovi, potřebné pro bezproblémové vyřízení konkrétní objednávky). Slouží pouze ke kvalitnímu poskytování služeb. Máte právo kdykoliv prodejci písemně (e-mailem) sdělit jakékoliv změny, doplnění, požádat o zlikvidování všech vašich osobních údajů, které jste mu dříve poskytli. Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím

Váš souhlas Používáním tohoto internetového obchodu souhlasíte se shromažďováním a používáním osobních údajů v uvedené míře a souhlasíte s výše uvedenými pravidly.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, internetová adresa: http://www.coi.cz . Platforma pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/ 

 

Platí od 1. 1. 2014  

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
774403
20.12.2018 Milí přátelé,
posílám vám všem přání pohádkových vánočních svátků, mnoho osobních i profesních úspěchů a zejména zdraví, bez kterého to nejde. Hodně štěstí v novém roce! Vaše Lenka
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.