Profil uživatele
Lenka Chrástová
Prodávající
Habrovany u Vyškova
Registrace: 2.11.2009

 

Vítám Vás v mém malém kreativním ateliéru,

kde vyrábím vlastní výrobky. Představuji svou autorskou tvorbu

obrazů a šperků (převážně šitých šperků). 

 

               

Ve své tvorbě mám ráda autorskou volnost a toto uvítám i u zájemců při zadávání zakázky. 

Další nabídkou jsou kalendáře, přání a pohlednice s motivy mé tvorby.

Na Fleru jsem členkou klubů: Fler Beadweaving TeamŠperky a korálky (členství zrušeno od září 2018). a Malujeme, kreslíme - tvoříme pro Konto Bariéry.

Pro Konto Bariéry byl vybrán můj obrázek "Červenka obecná" jako Novoročenky v roce 2018.

Krásný den přeje

Lenka Chrástová 

Jmenuji se Lenka Chrástová,  pocházím z Habrovan u Vyškova. Zájímá mě umění, historie a oceňuji originální věci, které o něčem vypovídají a zároveň potěší "oko" diváka. Fandím lidem, kteří také kreativně tvoří. Mezi mé současné oblíbené tvůřčí práce patří malování a tvorba šperků. K mým koníčkům také patří cestování, památky a historie, proto jsem se rozhodla v r. 2011-2016 vystudovat historický obor "muzeologie" na FF Masarykovy univerzity v Brně.

Tvoření se stalo mým koníčkem od dětství - výtvarničení, ruční práce jako háčkování, pletení, vyšívání, šití, dále keramika a jiné.  Malování se věnuji od roku 2002 a tvorbě šperků od r. 2004.

Navštěvovala jsem LŠU - výtvarný obor, keramický kroužek pro dospělé, dějiny umění ve VSUŘ v Praze. Ilustrovala jsem knihu J. Říhové - Osud s pečetí rezavých vlasů, Fialky pro Karolinu. V květnu r.2010 se konala výstava mých obrázků v Sokolském domě ve Vyškově. Další výstava v březnu 2011 v galerii TIC ve Vyškově.

Od roku 2012 mě zaujal šitý šperk, od té doby ráda tvořím technikou šitého šperku, a proto jsem se také stala na Fleru členkou Klubu šitého šperku Fler Beadweawing Team. Dále jsem zde členkou i klubu Šperky a korálky (kvůli vytížení zrušeno od září 2018).

Šperky zhotovím i na zakázku dle domluvy a na přání zájemce. Pouze u obrazů si ponechávám osobní autorskou svobodu. Ve svém díle ráda zapojím svou fantazii, inspiruji se v přírodě i v památkách a přitom mohu skvěle relaxovat. 

 

 Tvorbě šperků se věnuji od r. 2004. Ve své tvorbě upřednostňuji autorskou originální tvorbu. Nejraději vytvářím šperky z minerálů a mám ráda originální věci, oproti "sériovým výrobkům", které lze lacině získat v jakémkoliv obchůdku s dárkovým zbožím. Každý autorský výrobek je většinou jen jeden originál vystihující tvorbu jeho autora. Jsem otevřena výzvám, které mě rozvíjí v tvorbě. Ráda vytvořím individuální šperky i na přání zájemce s požadavky na barevnost či komponenty.

Nejprve jsem vyzkoušela různé techniky - drátkování, ketlování, jednoduchá bižuterie, malba na sklo, polymerová hmota, pryskyřice i speciální barvy Prisme Fantasy. Nakonec mě nejvíce uchvátil šitý šperk. Z materiálů mám v oblibě kvalitní korálky, kamínky, kulaté kabošony a zejména minerály.

V mém ateliérku najdete šperky vhodné pro slavnostní příležitosti, extravagantní i pro běžné nošení - a to vytvořené převážně šitou technikou, v kombinaci s korálky a minerály. Dále šperky drátkované nebo ketlované. 

 

Použitý materiál v mé tvorbě – korálkový značky značky TOHO, Miyuki nebo český rokajl značky Preciosa, kameny Swarovski, minerály, různé kabošony (skleněné, keramické), bižuterní komponenty, chirurgická ocel (na žádost pro ouška citlivých nositelek), kvalitní obuvnická nit k šití.

Zpracování šperků – šitá technika, ketlování, bižuterijní.

Je třeba zmínit časovou náročnost zhotovení, zejména u šitého šperku a k tomu použitý kvalitní materiál, který se projeví v ceně výrobku.

Od roku 2002 se více věnuji malování. Malování považuji jako způsob odreagování a relaxu. Inspiruji se různými věcmi, architekturou, přírodou a životem kolem sebe.  Obdivuji obrazy krajinářů 18.-19. století - John Constable, Thomas Gainsborough, či hodnověrné obrazy měst Giovanniho Antonia Cannala, zvaného Canaletto nebo německý romantismus v malířském díle Caspara Davida Friedricha či krajiny Clauda Lorraina ze 17. století. Fascinuje mě grafika a kresba M. C. Eschera. Z českých umělců je to Mikoláš Aleš, Max Švabinský nebo Jakub Schikaneder.

Mou oblíbenou technikou je akvarel a kolorovaná kresba.

Tématem mých obrazů jsou krajina, různé přírodní motivy nebo inspirace z architektury. V poslední době se zabývám naivním uměním, které je pro radost či pouhé pousmání pro diváka.

Mé obrazy můžete poznat podle signatury "Lenka Chrástová" nebo i pod zkratkou "Leni" či "L.Ch".

Paleta

Své vybrané obrazy příležitostně vydávám formou kalendářů nebo i pohlednic, které uveřejňuji na Fleru v mé sekci "Kalendáře" a "Přání".

Způsob dopravy
Prostřednictvím České pošty, doporučeně i obyčejně, obálka, bublinková folie, poštovné v ČR 50 Kč, zahraničí 90 Kč (viz u každého zboží). Nebo lze i na dobírku - poštovné platí nakupující. Do poštovného je zahrnuto i balné. Pro zájemce ze zahraničí: Poplatek za zaslání zboží jako doporučené zásilky a to - o hmotnosti do 50 g včetně pro evropské země 77,00 Kč a pro mimoevropské země 82,00 Kč. Doporučená zásilka při hmotnosti do 100 g včetně je pro evropské země 99,00 Kč a pro mimoevropské země 105,00 Kč.
Obchodní podmínky

Platby zboží pro nakupující registrované na Fleru - posílat na sdělený účet prodávajícího předem. Poštovné je za obyčejnou nebo doporučenou zásilku (dle druhu zboží). Většinou odesílám zboží doporučeně, případně na přání a po dohodě s nakupujícím odešlu i obyčejně. Po obdržení částky na můj účet, odesílám zboží.

Platby zboží pro nakupující neregistrované na Fleru - posílat na sdělený účet prodávajícího předem. Po obdržení částky na můj účet, odesílám zboží. Většinou odesílám zboží doporučeně, případně na přání a po dohodě s nakupujícím odešlu i obyčejně. Nebo po dohodě či žádosti lze odeslat zboží i na dobírku na můj účet (poštovné platí nakupující).

Případně se lze dohodnout přes email.

Pro zájemce ze zahraničí: v případě zaslání platby předem na účet, banka účtuje poplatek 150Kč při příchodu částky na účet prodávajícího. Dále je poplatek za zaslání zboží jako doporučené zásilky a to - o hmotnosti do 50 g včetně pro evropské země 77,00 Kč a pro mimoevropské země 82,00 Kč. Doporučená zásilka při hmotnosti do 100 g včetně je pro evropské země 99,00 Kč a pro mimoevropské země 105,00 Kč.

Vyrábím vlastní výrobky, nepodléhám EET (vystavení účtenky), což bude zřejmě spadat do 4. vlny EET až od 1. 6. 2018 - vybraná řemesla a výrobní činnost.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím