Domů Profil prodejce Ludmila Šenky
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Kohoutov, ČR
  • 597 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (84) 100%
Nadšenci: 919
Aktivita: aktivní
Prodáno: 597
Registrace: 30.5.2011
Město: Kohoutov
Stát: ČR

Ludmila Šenky

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Ludmila Šenky - autorský porcelán a keramika vznikají od návrhu přes realizaci v mém malém lesním ateliéru v Podkrkonoší.

 

Jedná se o 100% ruční práci. Každému produktu věnuji mnoho pozornosti a času. Není mi lhostejné životní prostředí, recykluji a nevytvářím žádný zbytkový materiál.

Ráda pracuji s jednoduchými liniemi, jemnou barevností a plastickým povrchem v různých podobách, který je příjemný na dotek.

Mým cílem je zpříjemnit vám každodenní i sváteční život, vnést do něj originalitu, humor a nadčasovost.

Děkuji za vaši přízeň, bez vás by to nešlo.

Ludmila

 

Používané materiály neobsahují žádné zdraví škodlivé příměsy a jsou atestovány pro styk s potravinami Zdravotním ústavem v Hradci Králové.

 

 

 

 

Na samém konci Kohoutova stojí firemní nápis: "Moje milá pila". Pakliže se domníváte, že v názvu majitel pily oznamuje abstinenci své ženy, hrubě se mýlíte. Jeho žena nikdy přes míru nepila. Ani nekouří tlusté havanské doutníky, jak z nekalé závisti o ní roztrušují někteří keramici pokleslé morálky a nehezké tvorby.

Liduška (které se taky někdy říká Ludmila Šenkyříková), se narodila v Gottwaldově, jak se zase říkalo dřívějšímu Zlínu. Již brzy poté jako nadané dítě studovala tu v Kroměříži, tu v Praze, až ji osud odvál až do dalekého Kohoutova, do vytouženého Keramického studia Jarmily Tyrnerové. Z počátku pracovala jako myčka, později jako keramička. Tam si na ni začal brousit zuby majitel pily a konec už znáte.

Pokud bychom hledali v psaném šprochu pravdy trochu, tak to bude fakt, že Valášek (tak se majitel pily jmenuje), že Valášek má milou, která je opravdu milá. A stejně milá je i její keramika. Je jednoduchá a funkční, řekl by jeden; naopak - má hloubku a přirozenost, na to druhý; líbí se mi potutelný smysl pro humor, řekne třetí a čtvrtý nevěřícně vrtí hlavou: je neuvěřitelné, kterak kousek vykroužené hlíny dokáže zobrazit čistotu duše hnětící tvořičky!

Tu krásu je však třeba vidět - dřív, než ji rozmlátí žárlivý manžel. Až budete stát v Liduščině keramické dílně ( Na samotě u lesa?), zajisté vás napadnou vlastní příměry - obzvláště, budete-li svírat lehounký hrníček v dlani. Ale pozor! Dotýkat se smíte pouze keramiky. Divý majitel pily číhá s brokovnicí za bukem!

 

                                                     text  Jaroslav Nečas

                                                     foto  Milan Bakeš 

Způsob dopravy
Svoji práci Vám pečlivě zabalím do bublinkové folie, novin, dřevité vlny, kartonu... Této části věnuji velkou pozornost, aby při přepravě nedošlo k újmě. Z ekologických důvodů k balení používám recyklovatelný materiál. Pošlu přes Zásilkovnu na pobočku či na adresu, dle Vašeho přání. Osobní předání je možné přímo v atelieru v Kohoutově, nebo dle dohody - navrhněte.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Ludmila Šenky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--