Domů Profil prodejce Lurba
  • Prodejce od r. 2010
  • Praha 5 - Hlubočepy, ČR
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (7) 100%
Aktivita: -
Registrace: 4.12.2010
Město: Praha 5 - Hlubočepy
Stát: ČR

Lurba

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Od mala jsem měla blízko ke všem možným rukodělným pracem - háčkování, šití, pletení a výrobě všeho možného z nejrůznějších materiálů. Nakonec se tvořivost a kreativita stala i součástí mého životního stylu - pokud něco potřebuju, nejdřív se snažím vymyslet, jestli si to nemůžu jednoduše a levně vyrobit.

V květnu 2010 a 2012 k nám přiletěl čáp a mě se tak zvětšil prostor pro mou kreativitu. I když jsem s dětmi vždy byla v úzkém kontaktu - a to jak v rámci rodiny, přátel, tak hodně i profesně skrze zážitkovou pedagogiku, kterou se velmi intenzivně zabývám už od roku 1998. Nicméně naše děti mi můj pohled na svět ještě víc obohatily, zpestřily a rozšířily obzory.

Zatím mě stihly naučit dvě věci. Tou první je fakt, že "nejlepší hračka je nehračka" - tj. reálný předmět který používají dospělí. Manžel tento princp též velmi podporuje a tak se snažíme vytvořit dětem podnětné, byť bezpečné prostředí skládájící se z "reálných" předmětů. Zkráceně řečeno - princip Montessori opravdu funguje, děti i my jsme z něj nadšeni!

Mým druhým novým obohacením je má potřeba z dětí mít "eko-mimi". Těmi třemi písmeny - "eko" - mám na mysli jak ekologii tak i ekonomii. Nejsem žádný "eko extrémista", jen jsem si s příchodem dětí na svět uvědomila, že to, že jsem doma na mateřské neznamená, že jen uklízím, peru, žehlím, ale též mohu přispívat rodinnému rozpočtu a svému okolí tím, že se budu snažit minimalizovat naší rodinnou ekologickou stopu což současně přinese i úspory v našem rodinném rozpočtu.

Tyto dva zmiňované principy - "hračka nehračka" dle Montessori a "eko-mimi" mě v současnosti velmi naplňují a skrze toto byť virtuální místo chci s vámi sdílet své nápady a zkušenosti, které snad obohatí i vás. Velmi se na tuto dobrodružnou cestu těším. Upřímně doufám, že i vy. ;)

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Lurba

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--