Jsou to tři kamarádky, které mají rády kabelky. Na tom by nebylo nic zvláštního. Tyhle kamarádky ovšem nezůstaly jen u obdivování a do navrhování kabelek se rovnou pustily vlastními silami. Pod značkou BeTulip s nimi na Fleru mají ohromný úspěch.

Řekněte nám na úvod něco o sobě. Jak jste se dostaly k tvoření?
BeTulip Factory vzniklo díky třem kamarádkám - Sylvě, Janě a Marcele. Každá z nás má v našem týmu jinou roli. Sylva tvoří návrhy, střihy a všechny důležité detaily, Jana zajišťuje přímý prodej a Marcela fotí, propaguje a komunikuje s našimi zákazníky.
Jak jsme se dostaly ke kabelkám? Doba přeje barevným a zajímavým módním doplňkům. Kabelku, tašku či batůžek nosí každá žena. Takže proč z tohoto módního doplňku neudělat zvláštní a výrazný prvek? Taková kabelka dovede neskutečně oživit a změnit celý outfit. Kabelka může zaujmout na první pohled, líbit se a rozveselit i samotnou nositelku.

A protože Fler je společenstvím tvůrčích lidí, rozhodly jsme se, že v tomto rozhovoru bude BeTulip Factory reprezentovat rozhovor se Sylvou, která v našem triu nejvíce odpovídá právě dovednosti tvořit.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Tvorbě pod naší značkou BeTulip se věnuji každý den jiný kus času počínaje finalizací návrhu, tvorbou střihu, ušití vzorového modelu… Kabelky mě baví, dělám je ráda a s láskou a čas s nimi strávený nepočítám, to se snad ani nedá. :) Je to jednoduše součást mého života a vlastně života všech nás tří.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Ráda tvořím kombinováním barevných a různorodých materiálů. Báječná je potištěná bavlna, kterou ráda kombinuji s koženkou nebo kůží hlavně ve spodních dílech kabelky, protože pro denní nošení kabelky je důležitá také praktičnost a jednoduchost údržby každého modelu. To ocení každá žena. :) Pro slavnostnější příležitosti ráda používám asijské lesklé brokáty, které samy o sobě dokážou být hodně slavnostní a krásně oživí například jednobarevné plesové šaty.

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Někdy je u nápadu na nový model kabelky právě zajímavá látka, která mne nebo kolegyně zaujme svým dezénem nebo strukturou, jindy je to potřeba některé zákaznice nebo kamarádky, které se na nás obrátí s tím, že by ráda kabelku nebo tašku pro konkrétní příležitost nebo pro nějaký specifický účel.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Jsou to naše zákaznice, pro které to děláme, a myslím, že mluvím za nás za všechny, že jsme rády za zpětnou vazbu od nich samotných. V případě jejich spokojenosti je to pro nás nejlepší odměna. :)

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Fakt mít „ráda“ můžu jen tvůrce, které znám, a tak vám chci představit Nemravku, která tvoří z polymerové hmoty úžasné barevně vyladěné šperky, dokonale zná technologii výroby a dokáže o tomto tématu napsat i knížku.
Druhým neméně zajímavým tvůrcem je H-czech. Jak ze samotného názvu vyplývá, dokáže se bravurně proháčkovat přes čepice, šály, nákrčníky až k hravým dětským kravatkám. Co je ale především úžasné, že se rozhodla o svou dovednost podělit i s dalšími a nabízí návody na háčkování.
A právě předávání zkušeností a dovedností mají tyto dvě tvůrkyně společné, za což jim patří dík.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Tulipka malá stromečková, ať už v červeném, šedém nebo černém provedení koženky. Byla to naše první Tulipka, která byla uveřejněna ve Fler News. :) Je to taková naše stálice, která se stále líbí.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Ááá, tak to vím naprosto jistě, všechny tři nosíme Tulipky takřka denně, máme všechny modely a musím říct, že každá z nás si oblíbila jiný kousek. Jana nosí nejčastěji Tulipku čtveratou, Marcela Tulipku velkou a já Tulipku překládací. I když samozřejmě pro různé účely modely obměňujeme. Co je zajímavé, že máme všechny tři Tulipku malou světle šedou a občas se s ní i potkáme. ;)

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Nejraději jdu s rodinou a přáteli na hory, takhle na podzim moc ráda houbařím a letos už máme nasbíráno. :) Podzimní příroda ve všech svých barevných tónech zalitá podzimním sluníčkem, to je přece krása.

Jak vypadá váš ideální den?
Ideální den, to je ráno s rodinou, potom troška tvůrčí práce na kabelkách a odpoledne s rodinou a přáteli… A zbytek se sem už nehodí psát. ;)

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
V nejbližším týdnu či dvou vystavíme naši novou mini kolekci připravenou pro muže a pomalu se nám blíží plesová sezona, takže připravujeme novinky i v této sekci. Budeme pracovat s novými materiály i střihy, takže se zákaznice i zákazníci mají na co těšit, ale více nebudeme napovídat. :)
Z dlouhodobějšího pohledu určitě budeme rozšiřovat naši modelovou řadu všemi směry i věkovými kategoriemi.
Na závěr chceme poděkovat všem dalším nejmenovaným členům našeho týmu, bez kterých by BeTulip nefungoval. Vy všichni víte, o kom píšeme, díky.