Blog "Shabby french for me" je plný nevšedních dekorací a sálá z něj vášeň pro Shabby Chic styl. Máme pro vás rozhovor s jeho autorkou, Rachel Palas.

Rachel Palas a Shabby Chic

Rachel, řekni nám něco o sobě a svém životě...
Jsem vdaná a mám dva dospívající syny. Žijeme v Seattlu ve státě Washington a vlastníme kouzelný dům z 30. let dvacátého století.

Tvůj dům a dekorace jsou nádherné. Kdy a jak začala tvoje vášeň pro dekorování?
Dekorování bylo součástí mého života už od dětství. Moje maminka mě jako dítě brávala do bazarů a na garážové výprodeje. Vždy kupovala starožitný nábytek a sama si ho natírala, dlouho před tím, než Rachel Ashwell vytvořila svou značku „Shabby Chic“. Moje maminka byla Shabby Chic dávno před ní...

Vím, že miluješ Shabby Chic styl. Kdy jsi začala proměňovat svůj domov v tomto stylu?
Dříve jsem zařizovala ve starém venkovském nebo francouzském venkovském stylu. Pak jsem ale objevila blog mé přítelkyně Taushy na www.shabbychicgirls.blogspot.com a zamilovala jsem se do jejího stylu a domova.
Prodala jsem téměř veškeré své zařízení ve venkovském stylu a začala jsem kupovat výrobky z kolekce Rachel Ashwell a hledala jsem po bleších trzích a bazarech staré krajkové závěsy, hedvábné růže, květinové boxy na klobouky, vintage šaty a další krásné staré poklady. Také jsem koupila bílou sedací soupravu z IKEA a natřela všechny stěny na bílo.
Miluji pastelové barvy. I když jsem vdaná a mám dva syny, je náš dům velmi ženský a líbí se mi to tak.

Shabby Chic neznamená jen dekorace a krásné bydlení, je to především způsob života.
Jak je to u tebe?
Způsob života ve stylu Shabby Chic pro mne znamená hlavně pohodlí a krásu. Hledání krásy ve starých, obnošených a ošuntělých věcech. Ocenění malých detailů a pohodlnost nábytku, který se stává s věkem ještě lepším. Popraskaná barva mi připadá krásná a pohodlné bílé snímatelné potahy na sedačce jsou v rodině se dvěma dospívajícími chlapci a zvířecími miláčky nezbytností. Prostě je hodíte do pračky a jsou zase čisté. Životní styl v tomto duchu si můžete dopřát s jakýmkoli rozpočtem. Mé poklady kupuji po bazarech velmi levně.

Vyrábíš krásné věnečky z látkových květin. Jsou unikátní. Kde hledáš inspiraci?
Napadlo mě vyrábět vintage věnečky, když jsem objevila kloboučnické látkové květiny na bleším trhu. Velmi mě baví jejich výroba a jsem šťastná, že se líbí také mým přátelům.

Uvažuješ, že by se jejich výroba stala tvým zaměstnáním?
Určitě budu vyrábět více věnečků a budou všechny na prodej nebo je mohu vyrobit individuálně na zakázku.

Jaké je tvé nejoblíbenější místo v domě?
Mé nejoblíbenější místo je můj světlý a vzdušný obývací pokoj se stropními lištami, lustrem a velkými okny. Je to klidná a velmi pěkná místnost.

Pro Bohemia Living připravila: Vladimíra Medlová

 

Tento článek najdete ve třetím letošním vydání časopisu Bohemia Living.

 

Bohemia Living 3 / 2013

...je hodně o svatbách. Najdete v něm inspiraci na svatební kytice, tabuli i DIY doplňky. Dekorace ale můžete použít i při jakékoli jiné příležitosti.

Prozkoumáte také tři velmi zajímavé ložnice.

Zjistíte, jak uspořádat zahradu ve svahu a co dobrého si uvařit z jarních surovin.

Mrkněte jako vždy na Bohemia Living. Tak trochu jiný časopis o bydlení, dekoracích, designu, architektuře, vaření a zahradě.