Naplánujte si červnové výlety už teď a nezapomeňte do nich vepsat všechny aktuální Flerjarmarky. Dva z nich jsou totiž na zámku a jeden na překrásném historickém náměstí. A když je hodíte do mapy a přidáte pár zajímavostí z okolí... no nebyla by to krásná vlastivědná projížďka? :-)

Zámecký Flerjarmark v Toužimi

neděle 14. června 2020 od 13 do 18 hodin
zámecké nádvoří, nám. Jiřího z Poděbrad 1, Toužim

Jsme spolek "Živý zámek Toužim" a zveme vás na první Flerjarmark na nádvoří zámku! Již čtvrtým rokem zde pořádáme kulturní akce a snažíme se tak získat prostředky na záchranu této památky i přispět ke společenskému dění v našem městě. Připojíte se k nám? ♥

Přijďte nás podpořit v našem snažení! Udělejte si radost nákupem nevšedních šperků od Hanky Hnátové, stylových kabelek prodejce Netuctový Krámek, úžasně voňavých svíček od Terezie Zemanové nebo originálním obalem na knihu od jaja0002. A čeká na vás toho samozřejmě mnoho dalšího.

Během akce můžete nahlédnout do prostor hradu, jak místností, které jsme již vyčistili, tak i sklepení, které ještě na své odhalení čeká. Pro děti (i dospělé) budou připraveny hry a tvořivé dílničky, jako je výroba svíček a oblíbené pískové obrázky.

Během akce můžete nahlédnout také do prostor hradu. Pro děti i dospělé budou připraveny hry a tvořivé dílničky.

Rozpálíme pro vás gril a na místě tak bude i chutné občerstvení. Zaparkovat můžete bezplatně v okolí zámku, případně lze využít autobusovou dopravu (např. trasa Plzeň - K. Vary - jsme uprostřed trasy). Zastávka je na náměstí v blízkosti zámku.

Dobrovolné vstupné bude použito na další akce a opravy památky. Čeká nás ještě hodně práce, ale my se nevzdáváme! :)

Přijďte podpořit rukodělné tvůrce a udělat si radost nákupem originálních výrobků! Těšíme se na vás.

 

 

Olomoucký Flerjarmark na náměstí

pátek a sobota 26. - 27. června 2020 od 10 do 17 hodin
Dolní náměstí v Olomouci

Ani v červnu nesmí chybět Flerjarmark na Dolním náměstí v Olomouci! Již druhým rokem je přesunut na krásné historické Dolní náměstí, kde mohou návštěvníci obdivovat nejen originální tvorbu, ale také barokní kašny, morový sloup či měšťanské domy s příběhem. A prodejci? Ti teď měli dost času připravit si pro vás to nejlepší ze svého umu...

Těšit se můžete na šperky tvořené z různých materiálů - z fima, minerálů, skla, pryskyřice, dřeva, ... a různými technikami. Na výběr bude také originální oblečení a doplňky, kterými doladíte svůj šatník.

Svůj domov můžete oživit koupí svíčky, keramické ozdoby, světlohry do okna či novým kobercem.

    

    

    

A pro mlsaly se tu také něco najde! Výborné domácí marmeládky, sirupy, pesta, bylinkové čaje či raw dobrůtky.

Po delší době do Olomouce na Flerjarmark zavítá i Montmat, která svoji vášeň pro kůži a kožedělné výrobky přenáší do ruční výroby elegantních kožených kabelek, tašek a kožených módních doplňků, jako jsou pásky, přívěsky a náramky.

V pátek si navíc můžete nejen něco odnést, ale i přinést! Od 13 do 16 hod proběhne přímo na jarmarku SWAP kytek. Co to je? Jednoduše doma uděláte pořádek a přinesete kytku, pro kterou už nemáte místo, máte ji okoukanou, dvakrát nebo od někoho, na koho už nechcete ani vzpomenout, a vyměníte ji za jinou, pro vás zbrusu novou. A třeba objevíte tu, po které už tak dlouho toužíte! A pak hurá k prodejcům a novou kytku bude třeba doplnit zápichem, novým květináčem nebo dečkou, na kterou ji doma postavíte.

Pokud jste z větší dálky, doporučujeme spojit návštěvu Flerjarmarku s prohlídkou Olomouce. Otevřené už budou všechny galerie, muzea i památky, za zmínku stojí i Pevnost poznání, kde se dozvíte něco zajímavého.

 

Zámecký Flerjarmark Slavkov u Brna - změna termínu!

sobota 27. června 2020 od 9 do 17 hodin
Palackého náměstí 1, zámecký park - Zámek Slavkov - Austerlitz u Brna

V jednom z nejmohutnějších barokních zámků na Moravě se trhy a historické akce pořádají pravidelně. Jejich atmosféru můžete nasát z přiložených fotografií, naživo pak ozkoušet spolu s Fler tvůrci v druhé polovině června.

Trh ručně vyráběných výrobků s praktickými ukázkami tvorby autorů, dílničkami pro děti a dospělé a veskrze milou atmosférou zahájíme již v 9 hodin ráno. Vstupné zdarma.

A dámy, pokud by se váš mužský protějšek hodlal v zámeckém parku nudit, jemně ho nasměrujte k půjčovně sportovních potřeb, golfovému hřišti a nebo ku hledání místní kešky ;)

 

 

 

PeS: Pokud na odkazech "seznam prodejců" zatím žádné nevidíte, prosím, mějte strpení. V současné době je organizace hromadných akcí ještě velmi problematická a organizátoři ještě seznamy nemají. Jakmile je doplníme, na odkazech se automaticky objeví.