U dětského zboží bývá ta radost, s jakou bylo vytvořeno, přímo "do očí bijící". Stejné je to i se značkou dado design a jejími zvířecími batůžky a kabelčičkami pro děti. Zaujmou ale i jednoduché kožené záložky či obaly na knihy pro dospělé. Všechno poctivě otestováno Martinou a její dcerkou Miou. 

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Jmenuji se Martina a jsem šťastná, že žiju život, po kterém jsem vždy tak toužila. Mám dceru, manžela, zdraví, domov a práci, která je zároveň mým koníčkem.

Jak jste se dostala k tvoření?
Při studiu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v oboru návrhářství obuvi a módních doplňků jsem hledala pracovní uplatnění právě v této oblasti. Nedostatek pracovních příležitostí mě roku 2011 vedl k založení vlastní značky Dado design a otevření ateliéru v Uherském Hradišti. Splnil se mi tak sen, protože jsem se mohla živit tím, co mě nejvíc baví - navrhováním a výrobou kabelek a módních doplňků pro každého.

   

     

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Už několik let se šitím z kůže živím a zatím si nedovedu představit, že bych dělala něco jiného. Ten, kdo tvoří, ví, že se tomu musí věnovat veškerý volný čas. Myšlenky zastavit nejde, takže si s sebou beru papírky a tužku a vše si značím.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Šiju na průmyslovém stroji z kůže, protože jsem zatím neobjevila lepší materiál, který by se právě kůži vyrovnal.

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Většinou mé výrobky vznikly tak, že se mi v obchodech nic nelíbilo, a tak se zrodil nápad a vše šlo jako po másle. Každopádně je mou velkou múzou dcera Mia. S ní jsem se našla v tom, co mě baví úplně nejvíce, a to jsou dětské kožené doplňky.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Většinu svých nápadů konzultuju s manželem, protože je i on umělecky založený a kontrolu kvality má na starosti dcera. :) V neposlední řadě je důležitý názor i mých zákazníků. :)

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Kačka z AllyDesign a její roztomiloušové; Ema a Julie a jejich krásná keramika; Vigvam design a jejich teepee; Míša z UNLIMITED DESIGN - doplňky a dekorace z kartónu a vlnité lepenky.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Dětský batůžek, který jsem ušila pro dceru. Byl to totiž takový milník v jejím životě, když nastoupila ve dvou a půl letech do jesliček. Udělala jsem jí velkou radost a na ten den budu vzpomínat ještě dlouho. Navíc měl nesmírně kladnou odezvu u mých zákazníků. :) 

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Nejsem kovářova kobyla, ale taky nerada své oblíbené kousky měním. Když si ušiju kabelku, tak ji nosím několik let. Zato má dcera má víc kožených doplňků, než koho znám. :)

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Rodině a hledáním inspirace pro náš domeček, který bychom si chtěli postavit.

Jak vypadá váš ideální den?
Manžel vaří skvělý oběd, dcera si hraje a já je nenápadně pozoruju z gauče. :) Užívám si tu vůni, klid a pohodu.

Jaké máte pracovní plány pro příští rok?
Když vše dobře půjde a budu zdravá, tak nechci měnit nic a pokračovat v tom, co dělám doposud. Ale znáte to: Člověk míní, Bůh, život, osud mění. :)