"My name is Dita Koksová, I am 42 years old. I am interested in beadweaving for two years..." Tak takhle jednoduše a nečekaně se uvedla česká autorka Dita Koksová alias "diko" v přihlášce do třetího ročníku prestižní celosvětové soutěže šitého šperku B.O.T.B 2014. A pro některé stejně nečekaně dnes ve finálovém duelu také zvítězila!!

V obrovské konkurenci dalších 255 šitých šperků, z nichž většina je opravdu špičkou v oboru, jde o historicky první vítězství české autorky, kterou navíc máme možnost sledovat i u nás na Fleru. Ten nejkrásnější šperk soutěže tak můžete obdivovat, ale také zakoupit, i vy, a to právě zde:

Náhrdelník Dotek ráje

Náhrdelník Dotek ráje - nápadný, extravagantní, originální, luxusní autorský šperk, zhotovený pro mezinárodní korálkovou soutěž Battle of the Beadsmith 2014 (BOTB '14).

Co je B.O.T.B? Psali jsme: Battle of the Beadsmith: soutěž, která změní váš pohled na korálky

Náhrdelník byl zhotoven kombinací technik korálkové výšivky a korálkového šití. Použit byl rokajl značek TOHO, Miyuki Delica, Preciosa a Matsuno - 42 různých barev v různých velikostech.

Pokochejte se a těšte se spolu s námi z tohoto obrovského úspěchu!
Dito, gratulujeme!

Každý si v sobě zřejmě nese svou osobitou představu ráje - pro někoho je to pocit, pro jiného třeba místo, něčí ráj je pozemský a třeba v něm i žije, jiný doufá, že ho dosáhne někde mimo materiální svět. Každopádně myslím, že většina rájů v nás má něco společné - a to neurčitý pocit štěstí a harmonie. Štěstí a harmonii údajně symbolizují kolibříci... proto jsou také ústředním motivem mého šperku... toto je můj Dotek ráje. Dita.