Fler nám čas od času zpestřuje život kreativními soutěžemi. Když byla vypsána velká soutěž Barevná hra recy-věci, byla to pro mne výzva! Recyklujirenovuji kde co. Bazary, starožitnictví, blešáky, Aukro, Bazos a odložené věci u kontejnerů mi zvyšují adrenalin. Tak jsem se rozhodla zrecyklovat trochu hliníku od Humpolce a starou dřevěnou kostru od retro lustru.

Na dva dny jsem se zavřela do budujícího ateliéru a nevylezla dřív, dokud nebylo svítidlo hotové.

image

Výsledek jsem odeslala do soutěže a napjatě čekala na 10. června, kdy porota zveřejnila prvních deset finalistů. A už je to tady - finalisté!

Do soutěže se přihlásilo 136 recy tvůrců se svými originálními předměty. Vybrat z nich 10 určitě nebylo jednoduché, proto my ostatní nesmutněme. Dokázali jsme si, že umíme s vtipem zdolávat těžké úkoly :). Těším se také na snímky ostatních přihlášených nefinalistů. Ať už zde v blozích nebo ve Fler MAGu, který nám prý podle nejnovějších zpráv :) ukáže kdo, co, jak a proč zrecykloval.  Všichni jsme totiž zvědaví a natěšení! A ptáte se, jak já?

Já jsem se s recyklací poprala takto:

Použít Balakryl byla podmínka. Já jsem si tyrkysovou namíchala z modrého a zeleného Balakrylu za pomoci tónovacích tekutých barev.

image

Balakryl jsem použila i na dřevěnou kostru svítidla. Nejdříve tmavě šedou jako základ pro patinu. Druhý nátěr byl světle šedý Balakryl lesk.

image

image

Industriální lustřík je hotov. Zakoupit ho můžete zde!

image

 

Hlasovat pro finalisty můžete zde.
Já svému favoritovi už hlas dala. Mrkající

 

Redakční dovětek:
...a jak jsme slíbili v diskuzi k soutěži, zveřejníme ve Fler MAGu i další nápady, které nás něčím zaujaly, přijdou nám inspirativní a nevešly se do finálové desítky. Těšte se a sledujte nás!